BP Ford svin dubultuzvaru Sardīnijā

Info; Foto: www.rally-live.com

Neskatoties uz to, ka pēc pirmajām divām dienām Sardīnijas rallijā pārliecinošā vadībā atradās „Citroen” komandas pirmais pilots Loebs, par rallija uzvarētāju svētdien tika kronēts „BP Ford” komandas braucējs Gronholms. Otro vietu izcīnīja Hirvonens, bet trešais palika Sordo.

WRC Sardīnijas posms iesākās diezgan negaidīti, jo pirmajā ātrumposmā visātrāko laiku uzrādīja Latvala, kurš par gandrīz 7 sekundēm apsteidza Gronholmu. 22.gadus vecais somu autosportists pēc 3 ātrumposmiem vēl bija rallija vadībā, bet tad apgriezienus sāka uzņemt abi galvenie sacensību favorīti Gronholms un Loebs, kuri apdzina jauno somu, atbīdot viņu uz trešo pozīciju. Latvalas cerības uz augstu rezultātu izdzisa jau 5. ātrumposmā, kur viņš vienā no līkumiem sagriezās un nolauza sava Forda priekšējo kreiso riteni. Soms turpināja braukt tālāk pēc Super rally sistēmas un beigās spēja izcīnīt 9. vietu. Līdz pirmās dienas pēdējam ātrumposmam rallija vadībā bija Gronholms, bet pēdējā ātrumposmā viņa Fordu piemeklēja tehniskas problēmas, kas liedza braukt ar pilnu jaudu. Rezultātā Loebam tika zaudētas 25 sekundes, kā arī pirmā vieta rallija kopvērtējumā.

Otrajā dienā pirmos trīs ātrumposmus uzvarēja Loebs, tādējādi palielinot savu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju Gronholmu jau līdz 40 sekundēm. Trešais tobrīd bija Hirvonens, kurš no francūža atpalika par gandrīz vienu minūti. Šajā dienā nekas vairs būtiski nemainījās un pēc otrās rallija dienas vadību saglabāja Loebs, kurš par 36 sekundēm apsteidza savu sīvāko konkurentu Gronholmu.

Trešās dienas 13. ātrumposms negaidīti iesākās Loebam, kurš sev neraksturīgi vienā no līkumiem iebrauca pārāk plati un sabojāja savu automašīnu. Loebs pēc negadījuma vēl nobrauca apmēram 4 km, bet tad apstājās un saprata, ka ar tādu automašīnu braukt vairs nevar. Pēc šīs neveiksmes Sardīnijas rallija vadībā izvirzījās Gronholms, kurš pēc Loeba neveiksmes sāka nedaudz samazināt tempu, lai nepieļautu tādu pašu kļūdu kā konkurents. Interesanta cīņa norisinājās par trešo vietu, par kuru sīvi cīkstējās Sordo un H.Solbergs. Veiksmīgāks šoreiz izrādījās Sordo, kurš tad arī kāpa uz pjedestāla.

Piekto vietu izcīnīja P.Solbergs, kurš jau kopš piektdienas cīnījās ar savas „Subaru” automašīnas bremzēm.

Pēc šī posma rallija kopvērtējumā ar izcīnītiem 55 punktiem ir izvirzījies Gronholms, kurš tagad par 7 punktiem apsteidz Loebu un par 11 punktiem – savu komandas biedru Hirvonenu. Komandu ieskaitē „BP Ford” komandas pārsvars pār „Citroen” ir pieaudzis jau līdz 21 punktam.

Nākamais WRC posms no 1.-3. jūnijam risināsies Grieķijā.

Sardīnijas rallija rezultāti:
1. Marcus Gronholm (Ford Focus WRC) 3:48’42.0
2. Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC) +29.2
3. Daniel Sordo (Citroen C4 WRC) +1’21.8
4. Henning Solberg (Ford Focus WRC) +1’36.6
5. Petter Solberg (Subaru Impreza WRC) + 2’34.2
6. Toni Gardemeister (Mitsubishi Lancer WRC) + 5’02.1
7. Manfred Stohl (Citroen Xsara WRC) + 5’28.6
8. Juha Hanninen (Mitsubishi Lancer WRC) + 9’31.7
9. Jari-Matti Latvala (Ford Focus WRC) +11’27.7
10. Chris Atkinson (Subaru Impreza WRC) +16’19.4

Kopvērtējums pēc sešiem posmiem:
1. M.Gronholms 55 p.
2. S.Loebs 48 p.
3. M.Hirvonens 44 p.
4. D.Sordo 28 p.
5. H.Solbergs 20 p.
6. P.Solbergs 20 p.
7. J-M. Latvala 12 p.
8. K.Atkinsons 12 p.

Kopvērtējums komandām:
1. Ford 99 p.
2. Citroen 78 p.
3. Stobart 37 p.
4. Subaru 34 p.
5. OMV Kronos 25 p.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *