Vorobjovs/Zicāns Igaunijas čempionātu sāk ar trešo vietu

Info: autosport.ee

Aizvadīts šī gada pirmais Igaunijas rallija čempionāta posms – “Vorumaa talveralli” rallijs, kurā augsto trešo vietu kopvērtējumā izcīnīja Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna ekipāža.

Šajā rallijā uz starta stājās trīs ekipāžas no Latvijas – Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns, Edgars Balodis/Ivo Pūķis un Rolands Mēnesis/Gatis Vecvagars. Vienas dienas laikā sportistiem bija jāaizvada astoņi ātrumposmi, kas kopā sastādīja 113 kilometrus. Pirmajā 13 kilometrus garajā posmā ātrāko laiku uzrādīja Georgs Gross, kurš arī šogad skatītājus priecē ar WRC tehniku. Savu tuvāko sekotāju viņš pirmajā posmā apsteidza par 19 sekundēm. Vorobjovs/Zicāns pirmajā dopā palika sestajā vietā. Arī otrajā posmā ātrākais bija Gross, taču pēc posma beigām viņš bija spiests izstāties automašīnas dzinēja defekta dēļ.

Ceturtajā posmā ātrākie bija Sanders Pārns un Kaspars Koitla, kuriem šis bija pirmais rallijs, braucot ar pilnpiedziņas automašīnu. Trešais šajā posmā palika Vorobjovs/Zicāns. Neveiksmīgi šis posms beidzās vienam no rallija favorītiem Raulam Jetsam, kurš zaudēja vairāk par četrām minūtēm un kopvērtējumā atkrita uz 48.vietu. Pēc šī posma Vorobjovs kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu, kamēr Mēnesis/Vecvagars atradās 17. pozīcijā, bet Balodis/Pūķis – 38.vietā (3.vietā savā klasē). Nākamais piekais dops liktenīgs bija Balodim/Pūķim, kuri avarēja un izstājās no rallija.

Sestajā posmā Pārns līderim zaudēja 27 sekundes, kas tādējādi Vorobjovam/Zicānam kopvērtējumā ļāva pakāpties uz otro vietu. Pirms izšķirošā dopa Vorobjovs līderim Koitlam zaudēja 19,7 sekundes, bet par 5,2 sekundēm apsteidza Pārnsa ekipāžu. Taču ātrs pēdējā posmā bija Pārns, kurš Vorobjovu/Zicānu apsteidza par septiņām sekundēm un tādējādi kopvērtējumā izrāva otro vietu.

Līdz ar to uzvarēja Koitls, kuram 24 sekundes zaudēja Pārns, bet 25,8 sekundes – Vorobjovs/Zicāns. 17. vietā ierindojās Mēnesis/Vecvagars.