Vorobjovs/Zicāns šogad startēs Latvijas un Igaunijas rallija čempionātā

Info: Mārtiņš Jankovskis, ”Vorobjovs Racing” preses sekretārs
Foto: Dace Janova, fotoaģentūra “4rati”

Pagājušajās brīvdienās ar uzvaru rallijsprintā ”Alūksne 2011” jauno rallija sezonu sāka „Vorobjovs Racing” ekipāža Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns, kuri šogad nolēmuši startēt gan Latvijas, gan Igaunijas rallija čempionātā.

Pagājušā gada Latvijas rallija sezonu Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns noslēdza ar otro vietu N4 klasē. Lai arī čempiontituls netika izcīnīts, kopumā sezona bija vērtējama ar plus zīmi. Protams, šogad ekipāžas mērķi paliek nemainīgi – cīņa par Latvijas čempiontitulu.

“Mūsu ekipāžas šīs sezonas plāns ir braukt visu Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu, kas kopā sastādīs 14 rallijus” iesāk Guntars Zicāns. „Protams, Latvijā mērķis šogad cīnīties par čempiontitulu, bet Igaunijā plānojam pacīnīties par pirmo trijnieku. Ārpus Baltijas gan šogad nedomājam braukt, jo, lai to darītu, ir nepieciešams kāds lielāks sponsors. Šobrīd pārsvarā mēs braucam par saviem līdzekļiem. Ja mēs runājam par igauņu braucējiem, tad viņi gandrīz visi mums ir zināmi. Latvijā mēs par viņiem esam ātrāki, bet, kā būs Igaunijā, to rādīs laiks. Prieks, ka arī Ivars Vasaraudzis šogad nolēmis pārkāpt uz „Mitsubishi Lancer Evo X”, kas noteikti palielinās konkurenci un cels Latvijas rallija līmeni. Tagad par pirmo vietu cīnīsies kādas piecas, sešas ekipāžas. Jebkurā gadījumā – būs interesanti!”

„Ja runājam par tehniku, tad mēs šogad brauksim ar pilnīgi jaunu „Mitsubishi Lancer Evo X”. Bija iespēja, tāpēc arī būvējām jaunu mašīnu, jo katra nākamā, ko tu taisi, kļūst labāka. To būvējot, vairs netiek pieļautas tās kļūdiņas, kuras tiek pieļautas būvējot pirmo automašīnu. Jāsaka, ka nebija tā, ka šo automašīnu mēs būvējām tikai tāpēc, lai tā kļūtu nedaudz labāka par iepriekšējo. Tas tika darīts tāpēc, ka ar iepriekšējo mašīnu visu šo sezonu plāno braukt viens no Jāņa Vorobjova audzēkņiem. Šī jaunā mašīnu, ar kuru brauksim šogad, tika taisīta Lietuvā, bet regulēta Somijā. Protams, šo to taisījām arī Latvijā,” jaunās mašīnas iegādi komentē Guntars.

„Vorobjovam ir daudz audzēkņu, kuri brauc gan ar savām, gan ar Jāņa mašīnām. Iznāca tā, ka vienam audzēknim tieši trūka mašīna un, ņemot vērā to, ka mums bija iespēja uzbūvēt jaunu, nolēmām rīkoties un veikt šādu gājienu.” turpina Zicāns.

„Pirms rallijsprinta Alūksnē mēs aizvadījām testus Pleskavā, kuros piedalījās arī Jāņa audzēkņi. Pēc aizvadītā rallijsprinta varam teikt, ka šī mašīna ir labāka par iepriekšējo. Tagad mēs jūtamies komfortablāk. Protams, Alūksnē nebraucām par visiem 100%, jo šīs sacīkstes izmantojām kā treniņu, iesildīšanos Igaunijai, kur plānojam braukt jau kā varam un mākam. Jau šovakar dosimies uz Igauniju, lai jau rīt no rīta pierakstītu trasi, bet sestdien sāktu jauno sezonu!,” tā Zicāns.

”Vorobjovs Racing” ekipāžu atbalsta BTV, Vorobjovs Racing, Vidzemes Betons, Ape Motors un AXIO Capital.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *