Vasaraudzis pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriežas rallijā

Dalību Rally Talsi apstiprinājis vairākkārtējais Latvijas rallija čempions Ivars Vasaraudzis, kurš pilotēs Mitsubishi Lancer Evolution IV automašīnu. Vasaraudža stūrmanis 16. un 17. maijā paredzētajās sacensībās būs latviešu hokejists Oskars Bārtulis.

Ivars Vasaraudzis savu rallija karjeru sāka pirms 15 gadiem, un viņa pirmās sacensības bija tieši Talsos, kurās viņš piedalījās kopā ar Valdi Spredzi. Kopš tā laika Vasaraudzis Talsu rallijā startējis 10 reizes, no kurām piecas reizēs izcīnījis uzvaru, vienu reizi finišējis otrais, bet četras reizes izstājies.

“Talsos man gājis dažādi – esmu vairākas reizes uzvarējis, esmu piedzīvojis arī vairākas sāpīgas izstāšanās tehnisku defektu dēļ. Tomēr, lai kāds būtu bijis rezultāts, man šis rallijs atmiņā vienmēr palicis tikai ar patīkamām emocijām!” iesāk Vasaraudzis, kurš Talsos pēdējo reizi startēja pirms pieciem gadiem.

“Ar Oskaru pamēģinājām nobraukt pa “nulles” ekipāžu, un viņam tā rallija lieta iepatikās. Šādi esam nobraukuši jau vairākās sacensībās, un šobrīd parādījās iespēja spert solīti uz priekšu un startēt rallijā jau dalībnieku lokā. Liels paldies jāsaka Raimondam Kisielam, ar kura gādību esam tikuši pie sporta tehnikas! Šāda izdevība ir jāizmanto!” iespēju atkal startēt sacensībās augstu novērtē Vasaraudzis, kurš iepriekšējo reizi sacensību ekipāžas statusā bija Rallijs Latgale 2011 laikā.

Vasaraudzis atzina, ka šobrīd vēl tiek veikti pēdējie automašīnas sagatavošanas darbi, lai jau nākamnedēļ varētu piedalīties treniņbraucienos, un automašīna rallijam būtu sagatavota vislabākajā tehniskajā kārtībā. “Mums nav paredzēta plaša treniņu un testu programma, tomēr centīsimies visu paspēt tā, lai pietiktu laiks arī treniņbraucieniem, kuru laikā atgūt braukšanas sajūtu, izprast automašīnas uzvedību uz ceļa un pieslīpēt stenogrammas lasīšanu,” tā Vasaraudzis.

Lai gan par ekipāžas rezultātu Vasaraudzis nevēlējās spriest, viņš atzina, ka negaida “dāvanas” nedz no konkurentiem, nedz sacensību rīkotājiem un startēs ar tādu numuru, kādu viņiem piešķirs sacensību rīkotāji. “Vajag ar vēsu prātu novērtēt pastāvīgo rallija braucēju ieguldīto laiku un darbu savu prasmju izkopšanā, un viņu ātrumu rallija trasē. Pats neesmu kādu laiku braucis, un arī Oskaram šī būs debija rallijā. Tomēr, uz Talsiem nebraucam vienkārši vizināties pa pieneņu laukiem – Dosim Mizā!!!” pacilātā noskaņojumā pirms 16. un 17. maijā paredzētā Rally Talsi ir Ivars Vasaraudzis.

Teksts: rallytalsi.lv
Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *