Uz ralliju Cēsis – kā čempionāta līderi

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Šajā nedēļas nogalē netālu no Cēsīm risināsies LMT Latvijas čempionāta autorallijā trešais posms – rallijs „Cēsis 2008″. Kā čempionāta līderi N4 kategorijā uz šīm sacensībām dodas Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, bet kā līderi komandu vērtējumā – „Latvijas Mobilā telefona rallija komanda”.

Pēc iepriekšējā rallija, kas pirms trim nedēļām risinājās Talsos, komanda ir sapratusi, kurās pozīcijās vēl jāpiestrādā, lai panāktu vēl augstvērtīgāku rezultātu. Tādēļ ir aizvadīta divas dienas gara testu sesija, kuras laikā tika pieslīpēta braukšanas meistarība un strādāts pie automašīnas regulējumiem. Komandas treneris un tehniskais vadītājs Pēteris Neikšāns atzina, ka ar testu rezultātiem esot gandarīts.

„Rallija „Cēsis” ātrumposmi ir gari un interesanti, kas nozīmē, ka liela nozīme būs sportistu fiziskajai un psiholoģiskajai sagatavotībai. Turklāt pašreiz valdošie laika apstākļi liecina, ka sportistiem būs jācīnās ar pamatīgiem putekļiem. Domāju, ka esam pienācīgi sagatavojušies Cēsu sacensībām un ceram uz augstu rezultātu! Mūsu mērķis ir būt ātrākiem nekā Talsu rallijā,” stāsta patreizējais LMT Latvijas autorallija čempionāta līderis N4 kategorijā – „Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” sportists Andis Neikšāns.

Komandas otrais pilots Māris Neikšāns pēc izstāšanās rallijā „Sarma” un trešās vietas rallijā „Talsi” ir piektais čempionāta kopvērtējumā. Viņš atzīst, ka rallijs „Talsi”, neskatoties uz labo rezultātu, neesot izdevies, kā cerēts: „Talsu rallijā nebiju apmierināts ar savu sniegumu – pieļāvu daudz kļūdas, braucu „saraustīti”. Pēc sacensībām kopā ar komandu izanalizējām aizvadītās sacīkstes un sapratām, pie kā jāpiestrādā, lai nākamajā rallijā brauktu ātrāk. Pirms nedēļas aizvadītie testi bija ļoti vērtīgi – strādājām pie amortizatoru un aktīvā diferenciāļa regulējumiem, arī pats „atsvaidzināju” braukšanas iemaņas. Grūti prognozēt, par kuru vietu varēšu cīnīties Cēsīs, jo konkurence ir ļoti spēcīga – bez Talsos redzētajiem sāncenšiem ierindā būs arī Ivars Caune un spēcīgie lietuvieši Vītauts Šveds, Deivids Jociuss, Audrjus Gimžausks un Ēvalds Čirba.”

Komandu vērtējumā patlaban „Latvijas Mobilā telefona rallija komanda” ieņem dalītu pirmo vietu ar „Bensons Honda Racing”, taču šo pozīciju noturēt būs ļoti grūti, jo Cēsīs startēs divas WRC automašīnas. „Esam ļoti apmierināti, ka pēc diviem posmiem esam čempionāta līderi gan komandu vērtējumā, gan N4 klasē. Būs ļoti grūti šīs pozīcijas nosargāt, taču viss ir pašu rokās – brauksim, lai izcīnītu iespējami augstāko rezultātu un iepriecinātu kuplo „Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” fanu pulku!,” tā par gaidāmajām sacīkstēm izsakās komandas vadītājs Pēteris Neikšāns.

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” Cēsīs startēs ar divām N4 grupas Mitsubishi Lancer Evolution IX automašīnām. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals trasē dosies ar ceturto, bet Māris Neikšāns/Gundars Kreilis – ar sesto starta numuru. Šogad komandu atbalsta kompānijas „Latvijas Mobilais telefons”, „LEC”, „Latvijas Valsts Meži”, „Gros Auto”, „Bosch”, „Cramo”, „Neste Oil”, „Juneka” un „Agip”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *