LMT Latvijas rallija čempionāts sasniedz ekvatoru

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Nedēļas nogalē līdz ar „ERGO” ralliju „Cēsis 2008″ „LMT” Latvijas rallija čempionāts sasniegs ekvatoru – tiks aizvadīts čempionāta trešais posms no piecām šogad čempionāta ieskaiti veidojošajām sacīkstēm. Tā kā klasēs pēc pirmajiem diviem posmiem izteiktu līderu nav, Cēsu rallijs būs svarīgs „LMT” Latvijas čempionāta kopvērtējuma pozīciju sadalē.

Lielāko intrigu sagādā „LMT” Latvijas čempionāta N4 klase, kurā cīnās vienas no populārākajām Latvijas rallija ekipāžām. Čempioni Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds („SEB Līzings Rallija komanda”), kuri šobrīd cīnās ar konkurentiem arī par šā gada čempiontitulu, atrodas iedzinēju lomā kopvērtējumā, jo pirmajās sacīkstēs „Sarma 2008″ un „Talsi 2008″ nedaudz stabilāk veicies Andim Neikšānam/Pēterim Dzirkalam („LMT Rallija komanda”). Kurš būs labākais pēc Cēsu rallija, zinot, ka Talsos Vorobjovs/Ervalds nebija apturami?

Drāma arī „LMT” Latvijas čempionāta N3 klasē. Šķietami ātrākie ir pērnā gada čempioni Dans Leščs/Jānis Vīksna („Bensons Honda Racing”), taču iepriekšējā posmā Talsos piedzīvotā tehnikas problēma atsviedusi liepājniekus piecu punktu attālumā aiz līderiem. Vadībā, savukārt, pārsteidzoši nokļuvusi Ulda Brieža/Monvīda Austruma ekipāža, kura Talsos pārsteidza ar uzvaru. Kas kopvērtējumā būs vērojams pēc „ERGO” rallija „Cēsis 2008″, grūti prognozējams, jo vairāk tāpēc, ka nedēļu pirms šīm sacīkstēm Brieža ekipāža piedzīvoja nelielu avāriju rallijsprintā Tukuma pusē.

A+ klasē tiek prognozēta vēl viena Ivara Vasaraudža/Valda Spredža („Skandi Auto Rallija komanda”) uzvara, kas ievērojami pietuvinātu sportistus līderpozīcijai klasē – ar viņu „Mitsubishi Lancer WRC” pārējiem klases biedriem būs grūti cīnīties. Taču Talsu rallijs pierādīja, ka nekas nav nevainojams, arī pasaules līmeņa rallija tehnika nē, kas lika Vasaraudzim/Spredzim zaudēt daudz laika rallija pirmajā dienā. Ja kļūda atkārtojas, „LMT” Latvijas čempionāta un kausa izcīņas atlikušie divi posmi A+ klasē būs lieliska pakaļdzīšanās!

2WD+ klasē lielisku ātrumu demonstrē Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs („Bensons Honda Racing”) ar savu spēcīgo „Honda” automašīnu. Taču, tā kā ekipāžai neizdevās pirmais posms Gulbenes pusē, klasē līderpozīciju izbauda Ivo Ķilpja/Arta Ceriņa ekipāža. Tāpat līderu vidū Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts, kuri ir ātri un gatavi uzvarēt. Klasē daudz nosaka tehnikas izturība, tāpēc visu izšķirs ne tikai sekundes.

Dramatiska situācija arī komandu čempionātā. Kā sarunājušas, katrā posmā pa 11 punktiem sasniegušas LMT Rallija komanda un Bensons Honda Racing un abas ar 22 punktiem ir kopvērtējuma vadībā. Tiesa, papildnosacījumi par šā brīža labāko komandu liek uzskatīt LMT Rallija komandu, kuras sastāvā startē Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals un Māris Neikšāns/Gundars Kreilis.

LMT Latvijas čempionāta un kausa izcīņas kopvērtējums pirms 3. posma
N4
1. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals (LMT Rallija komanda) 19 punkti
2. Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds (SEB Līzings Rallija komanda) 17
3. Aivis Egle/Mārtiņš Jerums (RAMI R-evolution Racing) 12

N3
1. Uldis Briedis/Monvīds Austrums (ind.) 16
2. Dans Leščs/Jānis Vīksna (Bensons Honda Racing) 11
3. Arvis Vecvagars/Ainārs Šusts, Ainārs Kalniņš (ind.) 11

A+
1. Ainārs Igaveņš/Gatis Cimdiņš, Uldis Znotiņš (AutoStils Rally Team) 14
2. Kaspars Šimkus/Armands Šimkus (Subaru Rally Team Latvia) 14
3. Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis (Skandi Auto Rallija komanda) 11

2WD+
1. Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš (ind.) 17
2. Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts (ind.) 16
3. Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs (Bensons Honda Racing) 13

Komandas
1.LMT Rallija komanda 22
2.Bensons Honda Racing 22
3.Skandi Auto Rallija komanda 17

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *