Smaga iesildīšanās Kurzemei

Info: Liene Meklere

SEB līzinga rallija komandas vadošā ekipāža Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds aizvadītajā nedēļas nogalē, gatavojoties nākamajam LMT Latvijas čempionāta posmam, startēja Igaunijā, kur aizvadīja nebūt ne vieglu sacīksti.

27. – 28. jūnijā Igaunijas ziemeļu daļā risinājās kārtējais kaimiņvalsts čempionāta posms, Glaskek Viru rallijs, kas ir viens no jaunākajiem posmiem Igaunijas meistarsacīkstēs un daudziem, arī Jānim ar Gunti, ir nezināmas sacensības.

”Tik smags rallijs mums sen nebija bijis,” atzīstas Jānis Vorobjovs. „Mašīnai salauzām visu, ko vien varējām salauzt! Tādu ceļa segumu nekad nebijām pieredzējuši, ļoti specifisks – slidens, akmeņains, riepas noēda līdz kordiem. Tā kā mēs braucam ar Pirelli riepām, nebija kam pajautāt padomu, kādu modeli izmantot šajā trasē, jo igauņi šīs riepas neizmanto. No pieredzes viedokļa šis rallijs līdz ar to bija ļoti vērtīgs.”

Pēc pirmā ātrumposma ziņas par latviešu sniegumu nebija iepriecinošas – 20 km garā ātrumposma sākumā pārsista riepa, kā rezultātā sabojāts amortizators, piekare, disks un citas detaļas, un finišā tikai 16. rezultāts. Otrajā dienā Latvijas ekipāža trasē gan devās kā devītie – organizatori objektīvi izskatīja starta sarakstu un pacēla mūsējos uz augšu. Uzrādot jau daudz konkurētspējīgākus rezultātus un vienā ātrumposmā sasniedzot absolūti labāko laiku, Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds pacēlās līdz sestajai vietai kopvērtējumā. Igaunijas čempionātā N4 klases vērtējumā Latvijas ekipāža ieņem ceturto vietu.

Neskatoties uz nupat aizvadītu smagu un sarežģītu ralliju, Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds koncentrējas uz galveno – ralliju Kurzeme šajā nedēļas nogalē, kurā viņi startēs kā N4 klases līderi. „Latvijas čempionāts ir Latvijas čempionāts, tās ir sacīkstes, kurās mēs startējam bez kompromisiem, bez tiesībām kļūdīties,” saka Guntis Ervalds. „Visi ir nopietni gatavojušies šīm sacensībām, rezultāti būs blīvi. Kādi mums plāni? Nelekt mākslīgajos tramplīnos…”

Rallijs Kurzeme 2008 ir priekšpēdējais LMT Latvijas rallija čempionāta posms. Tas risināsies 4. un 5. jūlijā Grobiņas un Kuldīgas apkārtnē. Noslēdzošie divi ātrumposmi notiks Liepājas pilsētā.

Pēc aizvadītajiem trim LMT Latvijas čempionāta posmiem Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds ir kopvērtējuma līderi N4 klasē, bet otra SEB līzinga rallija komandas ekipāža Egils un Māris Īles Latvijas kausa izcīņā 2WD+ klasē ir astotie.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *