Uz Kurzemi – kā uz mājām

Info: „Bensons Honda Racing”
Foto: Raimonds Volonts (“V4 Motors”)

Uz ralliju „Kurzeme 2008″, kārtējo LMT Latvijas čempionāta posmu, „Bensons Honda Racing” komanda dodas kā trīskārša kopvērtējuma līdere, un, neskatoties uz smago un sarežģīto trasi, cer tādu pat statusu saglabāt arī pēc šā rallija.

LMT Latvijas čempionāta N3 klases līderiem Danam Leščsm/Jānim Vīksnam šis būs mājas rallijs, tādēļ likumsakarīgi, ka no viņiem tiek gaidīti visaugstākie rezultāti. Taču šādas gaidas sportistiem uzliek vēl lielāku pienākuma sajūtu, tāpēc mājas ralliji ne vienmēr ir tie vieglākie.

„Tā kā šī ir mūsu mājas sacīkste, nav nekādu blakusapstākļu, kas varētu novērt uzmanību, piemēram, tāli pārbraucieni, viesnīcas, taču arī atbildība ir daudz lielāka,” saka Dans Leščs. „Protams, ka mēs trasi labi zinām, bet „vieglāka” attieksme var beigties ar sliktām sekām. Taču, kopumā skatoties, Liepājas rallijs mums pārsvarā ir bijis veiksmīgs.”

Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs, kuri ieņem dalītu pirmo vietu 2WD+ klases vērtējumā, pirms rallija „Kurzeme” veica iesildīšanos, piedaloties rallijsprinā „Ķekava”, kurā, braucot ar treniņauto, izcīnīja otro vietu 1600+ klasē.

„Treniņš sacensību apstākļos ir divtik vērtīgs, bet “Kurzeme” ir rallijs, kam ir jāgatavojas nopietni,” uzskata Artis. „Pret šo ralliju man ir līdzīga attieksme kā pret Cēsīm – ļoti pozitīva. Man patīk plati, ātri ceļi, ātrumposmu rezultāti man Liepājā vienmēr bijuši labi, taču nevar teikt, ka Liepājas rallijs man būtu no tiem visveiksmīgākajiem – pagājušogad izstājāmies puskilometru pirms pēdējā ātrumposma finiša, esot pārliecinošā vadībā N3 klasē. Šogad būs noteikti jātiek līdz finišam!”

Pateicoties abu „ekipāžu izcīnītajām uzvarām iepriekšējos LMT Latvijas čempionāta posmos, komandu čempionāta kopvērtējumā Bensons Honda Racing” komanda atrodas pirmajā vietā, par 11 punktiem apsteidzot tuvākos sekotājus, un veiksmīga rallija „Kurzeme 2008″ iznākumā, šī līderpozīcija tiktu nosargāta arī pirms pēdējā Latvijas čempionāta posma, rallija „Latvija 2008″.

Rallijs „Kurzeme 2008″ šogad risināsies divas dienas – starts paredzēts piektdien, 4. jūlijā, un sportistiem būs jāaizvada četri ātrumposmi Priekules apkārtnē. Sestdien, 5. jūlijā, rallijs pārceļas uz Kuldīgas apkārtni, kur risināsies vēl četri ātrumposmi, bet pēc tam visa rallija kavalkāde dosies uz Liepāju, kur pašā pilsētas centrā tiks aizvadīti divi ātrumposmi.

„Tā kā pilsētas ātrumposmi ir īsi un specifiski, viss būs jāizdara līdz tiem, lai nav jāriskē uz slidenā bruģa,” saka Artis.

Rallija starts un finišs paredzēts Liepājas Promenādē – 4. jūlijā starts plkst. 17, bet finišs 5. jūlijā plkst. 17.40.

„Bensons Honda Racing” rallija komandu 2008. gada sezonā atbalsta ģenerālsponsori „Hansa Līzings” un „BTA apdrošināšana”. Tehniskie partneri – „Statoil”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *