Skandi Auto Rally Team ar piedzīvojumiem Parex Rally Latvija noslēdz rallija sezonu

Info: Ģirts Avotiņš
Foto: Zigismunds Zalmanis (Nikon)

Rallija komanda “Skandi Auto Rally Team” līdz ar Latvijas rallija čempionāta pēdējo posmu “Parex Rally Latvija” ir noslēgusi savu rallija sezonu. Čempionāta pēdējā posmā, kas notika 4. un 5. oktobrī Jūrmalas, Cēsu un Madonas apkaimes ceļos, komandai neizdevās sasniegt visus iepriekš uzstādītos uzdevumus, taču iespējams tieši šis rallijs ieviesīs pozitīvas izmaiņas komandas sastāvā nākamajā sezonā.

Ivara Vasaraudža un Valda Spredža ekipāža kā jau ierasts kopš paša rallija starta izvirzījās vadībā kopvērtējumā. Taču šoreiz šai ātrajai ekipāžai ar Mitsubishi Lancer WRC neizdevās uzvarēt visos ātrumposmos. “Šoreiz trasē jutos visai nepārliecinoši, piedzīvojam gan sagriešanos, gan izbraukšanu no trases. Otrajā dienā bijām izvēlējušies pārāk cietas riepas. Faktiski jāsaka, ka katrā ātrumposmā, kurā neizcīnījām uzvaru, pieļāvām kādu smagu kļūdu,” pēc rallija stāsta Ivars Vasaraudzis.

Diemžēl tehniskie defekti gadās arī WRC tipa rallija automašīnām. Desmitā ātrumposma sākumā Ivara Vasaraudža Mitsubishi Lancer WRC sporta automobiļa pārnesumkārba sabloķējās un vairs nebija pierunājama darboties. Tādēļ ekipāžai no rallija nācās izstāties.

2008. gada LMT Latvijas čempionātā un kausa izcīņā autorallijā ekipāža Ivars Vasaraudzis un Valdis Spredzis ir izcīnījusi trīs uzvaras, kas ir pietiekami daudz lai izcīnītu augstāko godalgu – Latvijas rallija kausu A Plus ieskaitē.

Rallijā “Parex Rally Latvija” rallija komanda “Skandi Auto Rally Team” pirmo reizi startēja ar divām vienādām Mitsubishi Lancer WRC sporta automašīnām. Līdz ar otrās WRC automašīnas ienākšanu komandā, tajā atgriezās arī bijušie komandas biedri Raimonds Kisiels un Gatis Panavs. Viņiem šis nebija pirmais rallijs ar WRC klases automašīnu, taču pirmo reizi tie startēja ar Mitsubishi Lancer WRC.

“Šoreiz braucu savu iespēju robežās, nevēlējos trakot. Pirmajos pilsētas ātrumposmos vairākreiz noslāpām, sagriezāmies, tāpēc otro dienu sākām ar vairāk kā četrdesmit sešu sekunžu bagāžu. Taču otrajā dienā ar katru ātrumposmu gāja arvien labāk un labāk,” stāsta Raimonds Kisiels. “Otrās dienas sākumā bijām izvēlējušies pārāk cietas riepas, kuras nestrādāja kā nākas. Pēdējos ātrumposmus veicām ar mīkstākām riepām, kas krietni uzlaboja rezultātu,” piebilst Gatis Panavs.

Pēc rallija finiša Gatis Panavs atklāj: “manuprāt Raimonds ir atradis sev rallija automašīnu. Pie šis viņš pierada ātrāk kā pie citām.” jautāts par nākotnes plāniem Raimonds Kisiels atklāj: “Šī man ir pašsaprotama automašīna – jau rallija otrajā dienā es rīkojos ar sporta automašīnas vadības svirām automātiski, un domāju tikai par trasi un kā to labāk izbraukt. Ja viss noritēs kā nākas, domāju ar šo automašīnu braukt visu nākamo sezonu.”

Līdz ar Ivara Vasaraudža un Valda Spredža ekipāžas izstāšanos, čempionāta komandu vērtējumā neizdevās iegūt vajadzīgos punktus, lai pretendētu uz uzvaru čempionāta komandu ieskaitē. Bez tam “LMT Rallija Komandai” pēdējā posmā izdevās apsteigt “Skandi Auto Rally Team” un izcīnīt otro vietu komandu ieskaitē, kurā uzvaru šogad svin “Bensons Honda Racing” rallija komanda.

Vērtējot “Skandi Auto Rally Team” komandas sniegumu pēdējā šīs sezonas rallijā, Valdis Spredzis neslēpj gandarījumu: “Viss bija ļoti labi. Protams žēl, ka mums nācās izstāties, taču Raimonds sevi parādīja no labās puses. Ja nebūtu viņam gadījušās tās pāris kļūdas, rezultāts būtu teicams. Šajā rallijā bija ļoti interesanta un aizraujoša trase. Paldies par to rallija organizatoriem.”

Atskatoties uz visu sezonu, Valdis Spredzis atzīmē, ka, pateicoties “GE Money Bank”, “Pata AB”, “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, “Castrol” un “Vianor” atbalstam, šosezon ir izdevies sasniegt uzvaru A Plus ieskaitē un trešo vietu komandu vērtējumā, kas pietiekami labs sniegums, lai teiktu, ka sezona ir izdevusies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *