Aivis Egle un Mārtiņš Jerums – Latvijas čempioni

Info: Didzis Eiduks
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Ar fantastisku uzvaru „PAREX RALLIJS LATVIJA” 2008 gada sezonu noslēgusi RAMI R-evolution Racing komandas ekipāža Aivis Egle un Mārtiņš Jerums (Mitsubishi Lancer EVO 9). Intriga par N4 grupas iespējamo čempionu bija pārņēmusi gandrīz ikvienu, kas devās uz Latvijas Rallija Čempionāta pēdējo posmu.

Rallija pirmā diena izvērtās ne tik labvēlīga kā bija cerēts. Pirmajā ātrumposmā, izbraucot sarežģītu trases posmu, ekipāžas automašīnai tika sabojāts priekšējais disks, kas atņēma tik dārgās sekundes finišā. Majoru ātrumposmi tika nobraukti veiksmīgāk, taču rezultāts joprojām neiepriecinošs – septītie grupā. Pēdējo divu ātrumposmu laikā uzņemtais temps vienā no līkumiem beidzās ar sagriešanos, kas atkal atņēma pāris svarīgu sekunžu.

Līdz ar to rallija pirmo dienu RAMI R-evolution Racing N4 grupas čempiona titula pretendenti noslēdza kā 12-tie kopvērtējumā. Taču – tās pašas dienas vakars deva jau lielāku cerību mērķa sasniegšanai, jo ekipāža A.Neikšans/P.Dzirkals saņēma soda minūti. Tagad skaidrs bija tas, ka rallija otrās dienas ātrumposmos viss sāksies no jauna un, ka čempions noskaidrosies tikai pēdējos rallija ātrumposmos.

PAREX RALLIJS LATVIJA otrā diena sportistiem uzlika vēl lielāku atbildību un stresu, jo uzdevums nebija vienkāršs – jānotur pirmā vieta sezonas kopvērtējumā. Uz startu otrajā dienā dodoties maksimāli koncentrējušies, mūsējie pirmo ātrumposmu veic pārliecinoši un pietiekami ātri. Tas ļauj Aivim un Mārtiņam sajustu savu dienas tempu, kas arī tika noturēts līdz sacensību finišam. Taču uzvara pati rokās nenāca: pirms pēdējā ātrumposma ekipāža Vorobjovs/Pozņaks no mūsu ekipāžas atpalika tikai par 5 sekundēm.

A.Egle: „Pirms pēdējā ātrumposma bijām noskaņojušies uz to, ka 5 sekundes nedrīkstam zaudēt. Līdz ko redzējām, ka mūsu konkurents (Vorobjovs/Pozņaks) ir izstājies, braukšanas stils vairs nebija tik saspringts, lai gan atbildības sajūta un vēlme izdarīt visu līdz galam kā iecerēts, protams, bija milzīga. Pēc tam sajūtas finišā bija lieliskas un apziņa par to, ka pēc tik smaga un ilga darba esi sasniedzis savus mērķus, vienkārši pacilājoša.”

Līdz ar izcīnītu pirmo vietu PAREX RALLIJS LATVIJA 2008 RAMI R-evolution Racing ekipāža Egle/Jerums nosargāja savu līderpozīciju N4 grupā Latvijas Rallija Čempionātā.

RAMI R-evolution Racing izsaka milzum lielu paldies visiem komandas atbalstītājiem un līdzjutējiem par atbalstu visas sezonas garumā.

Komandas atbalstītāji: Ramirent, Ramiteh, TietoEnator, Rīgas Centrālais Termināls, Prospeed, Jelgavas Būvniecības sistēmas u.c.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *