Bensons Honda Racing – čempioni

Info: Bensons Honda Racing
Foto: R.Volonts (V4Motors)

“Bensons Honda Racing” komanda 2008. gada rallija sezonu pabeigusi ar Latvijas čempionu zelta medaļu komandu ieskaitē, LMT Latvijas čempionāta pēdējā posmā, “Parex Rallijā Latvija” izcīnot šosezon otro uzvaru komandu vērtējumā.

Līdz ar šo panākumu ” Bensons Honda Racing” sezonas kopvērtējumā ierindojās pārliecinošā līderpozīcijā – otrās vietas ieguvēji, “LMT rallija komanda” apsteigti par 21 punktu.

Teicami šo ralliju aizvadīja abas komandas ekipāžas Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs un Dans Leščs/Jānis Vīksna, sasniedzot nospraustos mērķus un pašu sev noteiktos uzdevumus. Artis un Raimonds izcīnīja otro vietu 2WD klasē un bija otrā ātrākā vientilta piedziņas ekipāža, kas deva viņiem gan uzvaru Latvijas kausa ieskaitē savā klasē, gan vērtīgus punktus komandu ieskaitē.

„Mērķi un uzdevumu mums jau bija zināmi pirms starta, tāpēc pirmajā dienā braucām ne tik ātri, cik stabili, turklāt ņemot vērā, ka tie bija asfalta ātrumposmi,” saka Artis Štrauss. „Redzot, ka esam 12 sekundes priekšā Darjusam Vilimam, bija skaidrs, ka viņš ar to nebūs mierā un otrajā rallija dienā darīs visu, lai uzvarētu, bet uzvara, kā jau teicu, nebija mūsu mērķis, jo svarīgāk bija izcīnīt punktus komandai. Būtu sezonas vidus, mums būtu sanākusi ļoti interesanta cīņa ar lietuviešiem, taču šajā situācijā nedrīkstējām riskēt.”

Danam Leščam/Jānim Vīksnam atšķirībā no Štrausa/Tihonova vajadzēja šai rallijā izcīnīt maksimālo punktu skaitu un cerēt, ka galvenie konkurenti – Uldis Briedis/Monvīds Austrums – nefinišē augstāk par ceturto vietu. Šie plāni nepiepildījās – konkurenti aizvadīja lielisku sacīksti, savukārt liepājnieki priekšpēdējā ātrumposmā dēļ kļūdas stenogrammā piedzīvoja avāriju, pazaudējot stabilu pirmo vietu N3 klasē, bet turpinot sacīksti. Izcīnītā otrā vieta Danam un Jānim ļāva saglabāt sudraba pozīciju LMT Latvijas čempionātā.

„Mēs esam čempioni! Uz šo uzstādījumu gājām visas sezonas garumā, un izvirzītie mērķi ir gandrīz sasniegti,” par veiksmīgo sezonas nobeigumu ir gandarīts „Bensonu Sporta kluba” menedžeris Džo Labuckas. „Ļoti priecājamies par Arta nobriedušo sniegumu, iespaidīgs ir liepājnieka Dana Lešča ātrums, diemžēl viņam nosprausto mērķu sasniegšanai pietrūka stabilitātes.”

„Bensons Honda Racing” rallija komandu 2008. gada sezonā atbalsta ģenerālsponsori „Swedbank” un „BTA apdrošināšana”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *