Latvijas Mobilā telefona rallija komanda – Latvijas vicečempioni

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Ekipāžai Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals finišējot otrajā vietā un duetam Māris Neikšāns/Gundars Kreilis paliekot ceturtajiem sacensībās „Parex Rally Latvija”, „Latvijas Mobilā telefona rallija komanda” sezonu noslēgusi ar divām sudraba medaļām – N4 klasē un komandu vērtējumā.

„Parex Rally Latvija” pirmā diena risinājās pa asfaltētajiem Jūrmalas ceļiem un šeit abas „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāžas pierādīja sevi no labākās puses, izvirzoties pārliecinošās līderpozīcijās – Andis Neikšāns pirmais, Māris Neikšāns otrais. Taču vakarā žūrijas komisija piemēroja Neikšāna/Dzirkala ekipāžai vienas minūtes sodu par nepareizu ātruma slāpētāja veikšanu un čempiona titula pretendenti atkrita no trešās pozīcijas absolūti uz 22. Pus minūtes pārsvars pār Aivja Egles/Mārtiņa Jeruma un Jāņa Vorobjova/Reiņa Pozņaka ekipāžām bija pārvērties par pus minūtes deficītu.

Sacensību otrajā dienā Neikšāns/Dzirkals brauca, cik vien ātri spēja, un sacensībām beidzoties finišēja otrajā vietā N4 klasē, šo pozīciju ieņemot arī čempionāta kopvērtējumā. Andi no zelta medaļniekiem Aivja Egles/Mārtiņa Jeruma šķīra 8,92 sekundes, savukārt trešās vietas ieguvēji – Ivars Caune/Vladimirs Barinovs – finišēja 0,04 sekundes aiz Anda.

„Žēl, ka sanāca kļūda pašā pirmajā ātrumposmā. Tā maksāja mums čempiona titulu. Diemžēl tāds ir autosports – reizēm kļūdas dēļ tu iebrauc grāvī, reizēm kļūdas dēļ neveic ātruma slāpētāju un saņem soda minūti,” stāsta Andis Neikšāns. „Protams, šīs sacīkstes uzsākām tikai ar vienu mērķi – kļūt par Latvijas čempioniem N4 klasē. Tādēļ ir grūti priecāties par otro vietu, turklāt apzinoties, ka trasē šajā rallijā bijām ātrākā ekipāža. Apsveicam Aivi un Mārtiņu ar čempiona titulu!”

Komandas otrā ekipāža – Māris Neikšāns/Gundars Kreilis – otro dienu neveica tik pārliecinoši kā pirmo un N4 vērtējumā no otrās pozīcijas atkrita uz ceturto. „Nebija mana diena – nevarēju pabraukt,” īsumā savu sniegumu komandēja Māris. Taču arī šī pozīcija ļāva LMT Latvijas čempionāta autorallijā kopvērtējumā „Latvijas Mobilā telefona rallija komandai” pacelties uz otro vietu.

„Ja apskatās uz šīs sezonas sasniegumiem, ir pamats būt priecīgiem. Latvijas čempionāta posmos Andis ne reizi nav finišējis zemāk par otro vietu. Ekipāžas bijušas uz goda pjedestāla starptautiskās sacensībās Lietuvā un Ukrainā. Turklāt esam sasnieguši Latvijas autorallija visu laiku augstāko sasniegumu, finišējot 19. vietā absolūti un piektie N4 klasē pasaules čempionāta posmā Somijā. Kopumā sezona ir izdevusies, jo esam nopelnījuši divas sudraba godalgas – N4 klasē un komandām!,” aizvadīto gadu komentē „Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” vadītājs Pēteris Neikšāns.

„Latvijas Mobilā telefona rallija komandu” šogad atbalsta kompānijas „Latvijas Mobilais telefons”, „LEC”, „Latvijas Valsts Meži”, „Gros Auto”, „Bosch”, „Cramo”, „Neste Oil”, „Juneka” un „Agip”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *