Sirmacis: “Īrijas ralliju sāksim piesardzīgi”

Latvijas komandas „Sports Racing Technologies” (SRT) ekipāžas Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins un Vasilijs Grjazins/Dmitrijs Lebediks aizvadījušas vairākas testu sesijas ārvalstīs un ir gatavas startam Eiropas rallija čempionāta posmā „Circuit of Ireland”, kas notiks šīs nedēļas nogalē, 2. – 4. aprīlī.

”Mūsu pieredze asfalta rallijos nav tik liela kā vairumam Rietumeiropas valstu braucēju, taču esam kārtīgi pastrādājuši un jūtamies gatavi Īrijas rallijam. Pirmajos testos Čehijā sākumā nebija viegli pierast pie ceļa seguma specifikas – uz asfalta iespējams attīstīt lielāku ātrumu, tāpat arī līkumos ir labāka saķere un līdz ar to arī lielāka dinamika. Ar katru reizi spējām kāpināt tempu, taču, kā izskatīsimies uz konkurentu fona, rādīs sacensības. Rallija pirmo dienu sāksim piesardzīgi, lai novērtētu citu braucēju ātrumu un nepieļautu nevajadzīgas kļūdas,” stāsta R. Sirmacis.

””Peugeot 208 R2” ir ļoti laba rallija automašīna un testos ātri spējām atrast optimālos regulējumus, kas ļauj justies komfortabli šaurajos un ātrajos asfalta ceļos. Sezonas sākums „Rally Liepāja” mūsu ekipāžai nebija veiksmīgs, taču Īrijas rallijam esmu gatavs par visiem 100 procentiem. Īrijas ceļi gan ir ļoti īpatnēji, un konkurentiem, kuri šeit iepriekš būs braukuši kaut vai vienu reizi, būs lielas priekšrocības,” stāsta V. Grjazins.

Ziemeļīrijā notiekošais rallijs „Circuit of Ireland” ir otrais posms Eiropas Junioru rallija čempionātā, un šajā ieskaitē uz starta stāsies 19 ekipāžas, tostarp abas SRT komandu pārstāvošās ekipāžas. Latvijas sportistiem šī būs debija Ziemeļīrijā.

Pirmajā posmā „Rally Liepāja” Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins izcīnīja 3. vietu, kas ekipāžai dod 24 punktus čempionāta kopvērtējumā. Sezonas līderis pēc pirmā posma ar 39 punktiem ir zviedru braucējs Emīls Berkvists, kuram ar 29 punktiem seko norvēģu braucējs Stīvs Roklands.

Kopumā Junioru rallija čempionāta kalendārā iekļauti seši ralliji, trijos no tiem ātrumsacensības notiks pa asfalta seguma ceļiem.

“Sports Racing Technologies” komanda šogad plāno piedalīties visos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos un cīnīties par augstākā kaluma godalgām sezonas kopvērtējumā.

Teksts: 4rati.lv
Foto: rally-mania.cz

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *