Rāznas rallijs liepājniekiem sekmīgs

Info:Liepājas Rallija Komanda
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Trīs Liepājas Rallija Komandas ekipāžas mēroja tālo ceļu līdz Rēzeknei, lai startētu rallijā „Rāzna 2007″, kas notika kā pārbaudes posms tā iekļaušanai nākamā gada Latvijas čempionātā rallijā.

Par pirmo vietu absolūtajā vērtējumā cīnījās Mārtiņš Būčiņš/ Renārs Francis, regulāri dalot ātrumposmu uzvarētāju laurus ar Jāņa Vorobjova/ Gunta Ervalda ekipāžu. Pirms pēdējā ātrumposma atstarpe starp šīm abām ekipāžām bija 3,5 sekundes par labu pēdējam. Kaut arī cīņa norisinājās līdz ātrumposma pēdējiem metriem, ātrāka šoreiz izrādījās Vorobjova ekipāža. Mārtiņš Būčiņš/ Renārs Francis ieņēma otro vietu, par 24 sekundēm apsteidzot A-plus grupas ieskaitē startējošo Ivara Caunes/ Vladimira Barinova ekipāžu, savukārt tuvākie sekotāji N4 grupā Aivis Egle/ Normunds Aizkalns atpalika jau par 42 sekundēm. Kā atzina ekipāžas pilots, rallijs ir ļoti sarežģīts, un būs neieciešams to nopietni analizēt, lai veiksmīgi varētu Rāznā startēt nākamajā sezonā.

Ar uzvaru vientilta piedziņu automašīnu grupā Liepājā atgriezās Dans Leščs/ Jānis Vīksna, kuriem tā ir jau ceturtā uzvara rallijos pēc kārtas. Uzvara tika panākta ar nieka 0,6 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Ivaru Norbertu. Ceļā uz pirmo ātrumposmu ekipāžas Hondai novērpās viena pusass, un tāpēc pirmo dopu nācās veikt ar tikai vienu velkošo riteni Tika zaudēta pusotra minūte. Vēl pirms pēdējā ātrumposma maz kas liecināja, ka liepājnieki varētu kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena – atstarpe līdz pirmajā vietā esošajam Ivaram Norbertam bija 27,7 sekundes. Tomēr, Leščam izdevās šo starpību pēdējā dopa 17,9 kilometros sadeldēt, finālā par nieka 0,6 sekundēm esot priekšā Norbertam.

Viktora Lebedeva ekipāžā pastāvīgo stūrmani Māri Deklaus uz šo sacensību aizvietoja Normunds Kokins. Kaut arī ekipāžai šādā virknējumā tas bija pirmais starts, Lebedevs pārliecinoši cīnījās par vietu labāko sešiniekā, un sacensību izskaņā ierindojās piektajā vietā, apsteidzot Aldi Pīlēnu un Matīsu Mežaku un citus sportistus.

Nākamais starts liepājniekiem būs augusta beigās – Latvijas čempionāta priekšpēdējā posmā rallijā „Aukštaitija”, kas notiks 24.-25. augustā Lietuvā. Liepājas Rallija Komanda I šobrīd čempionātā ieņem 2. pozīciju, Dana Lešča/ Jāņa Vīksnas ekipāža (Honda Civic Type-R) ir līderi N3 grupā, Normunds Verbelis/ Igors Bartaščenoks (Honda Civic) ir otrie AL2000 klasē, bet Mārtiņš Būčiņš/ Renārs Francis (Mitsubishi Lancer Evo IX)pēc uzvaras rallijā „Kurzeme” ir pakāpušies uz 4. vietu N4 grupas ieskaitē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *