RAMI R-evolution Racing komandai 2.vieta rallijā Tallinna 2008

Info: RAMI R-evolution Racing

9. un 10.maijā Tallinas apkaimes ceļos norisinājās rallijs „Tallinna 2008″, kurā piedalījās 147 ekipāžas no Igaunijas, Somijas, Latvijas, Krievijas un pat no Spānijas. Uz starta stājās arī četri WRC automobiļi. RAMI R-evolution Racing pārstāvēja divas ekipāžas – Egle/Jerums (Mitsubishi EVO 9 N4) un Travņikovs/Samušia (Mitsubishi EVO8 A8). Lai arī šis rallijs bija plānots kā iesildīšanās pirms Latvijas rallija čempionāta pirmā vasaras posma Talsos, komanda sasniedza augstus rezultātus. Egle/Jerums ierindojās 6.vietā absolūti, Travņikovs/Samušia finišēja 13.vietā absolūti un otrie A8 klasē, bet RAMI R-evolution Racing ieņēma 2.vietu komandu vērtējumā.

Laika apstākļi šoreiz bija labvēlīgi gan sportistiem, gan skatītājiem. Neraugoties uz to, ka šīs Latvijā bija darba dienas, latviešu skatītāji bija ieradušies kuplā skaitā. Protams, neizpalika bez putekļiem, bet tā jau ir vasaras sezonas neatņemama sastāvdaļa. Pirmo dienu RAMI R-evolution Racing ekipāžas veica bez lieka riska. Tallinas rallijs vienmēr ir bijis ātrs un papildus raizes sagādāja putekļi grants posmos, kas ievērojami pasliktināja redzamību. Dažviet, traucoties ar ātrumu 180 km/h, sportisti redzēja labi ja 10 metrus uz priekšu. Pēc pirmās dienas ekipāža Egle/Jerums ierindojās 6.vietā absolūti, atpaliekot no pirmās vietas par 15,6 sekundēm. Arī Travņikovs/Samušia nesūdzējās par pirmās dienas iznākumu, jo bija trešie A8 klasē.

10.maijā agri no rīta tika dots starts otrajai rallija dienai. Vairs nebija problēmu ar redzamību, jo ziemeļu vējš ātri izdzenāja sporta mašīnu saceltos putekļus. Piektais ātrumposms sagādāja nepatīkamu pārsteigumu ekipāžai Egle/Jerums, jo sabojājās sarunu iekārta. Tomēr, sportisti neapjuka un veiksmīgi sasniedza finišu, zaudējot tikai 12 sekundes ātrumposma uzvarētājiem. Aivis Egle: „Šis mums ar jauno stūrmani Mārtiņu Jerumu bija pirmais kopīgais grants rallijs. Mārtiņš veiksmīgi izturēja pārbaudījumu. Kad salūza sarunu iekārta, viņš izmantoja savu kora dziedāšanā ietrenēto balsi un pārkliedza automašīnas troksni tā, ka es dzirdēju pat ar ķiveri galvā.„ Ekipāžai ļoti veiksmīgi padevās 6. un 9. ātrumposmi, uzrādot attiecīgi otro un trešo ātrāko laiku.

Kā jau ierasts rallijā „Tallinna 2008″ rezultāti bija ļoti blīvi un cīņu par vietām izšķīra sekunžu desmitdaļas. Pirms pēdējā ātrumposma Egle/Jerums bija aizcīnījušies līdz piektajai pozīcijai, bet astoto vietu no viņiem šķira tikai 0,8 sekundes. Aiz mūsējiem trīs spēcīgas igauņu ekipāžas, kas negrasījās piekāpties savās mājās. Savukārt, abus N4 līderus – igauni Tanaku un somu Klemetsu šķira 0,2 sekundes. Bija sagaidāma intriģējoša cīņa. Pēdējais ātrumposms tāpat kā pagājšgad notika speciāli būvētā trasē ar mainīgu segumu, kur ekipāžas startē pa pāriem un cīnoties par desmitdaļām rāda šovu skatītājiem. Mūsējiem izdevās noturēt aiz sevis divas no trim spēcīgajām igauņu ekipāžām un finišēt tāpat kā pēc pirmās dienas, sestajā vietā.

Arī RAMI R-evolution Racing otrā ekipāža Travņikovs/Samušia veiksmīgi aizvadīja otro dienu un izcīnīja 2.vietu A8 grupā. Abu ekipāžu sasniegums ļāva RAMI R-evolution Racing ieņemt 2.vietu rallijā „Tallinna 2008″ komandu ieskaitē.

Nākamais starts RAMI R-evolution Racing būs rallijs „Talsi 2008″ 17. un 18. maijā, kurā komandu pārstāvēs ekipāžas Egle/Jerums un Dambis/Jansons.

Komandas atbalstītāji: Ramirent, Ramiteh, Tieto Enator, Rīgas Centrālais Termināls, Prospeed, Jelgavas Būvniecības sistēmas u.c.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *