“Rally Liepāja” klātienē apmeklējuši 20 000 skatītāju

Eiropas rallija čempionāta otro posmu “Rally Liepāja” klātienē esot apmeklējuši aptuveni 20 tūkstoši skatītāju, informē sacensību organizators Raimonds Strokšs.

Organizatoriskie darbi pie ziemas rallija organizēšanas, kas šogad Liepājas pusē notika jau trešo reizi, ilguši astoņus mēnešus.

“Darbs bija spraigs,” atzīst “RA Events” direktors Raimonds Strokšs. “Bet esam saņēmuši labas atsauksmes. Ja par 2014. gada ziemas ralliju tika atzīts, ka tas novērtēts kā trešais labākais, tad par šī gada pasākumu speciālisti atzina: esam spēruši vēl soli uz priekšu.”

Labas atsauksmes rallija rīkotāji saņēmuši gan no “Eurosport”, gan ārvalstu sportistiem.

Apkopotā informācija liecina, ka 2015. gada “Rally Liepāja” piedalījušās 70 ekipāžas no 20 valstīm. Pārstāvēti bijuši desmit dažādi auto ražotāji. Kopumā ralliju šogad apmeklējuši 20 000 skatītāju.

“Visvairāk apmeklētāju bija atklāšanas pasākumā,” tā Strokšs. “Arī daudz ārzemju viesu – ciemiņi no Čehijas, Polijas un citām valstīm.”

Akreditējušies ziemas rallijam bijuši 130 mediju pārstāvji – ne tikai no Latvijas, bet arī Čehijas, Polijas, Francijas, Igaunijas, Lietuvas un citām valstīm.

“Sasniegtā auditorija televīzijā vien bija vairāk nekā 1,5 miljoni skatītāju,” skaidro rallija direktors. “Kanālā “Eurosport” šogad raidīja četrus raidījumus, kas ir par vienu vairāk, nekā iepriekšējā gadā.”

Strokšs rezumē, ka ziemas rallijs bijis vērā ņemams pasākums ne tikai autosportistiem, bet arī Liepājas uzņēmējiem. viesnīcas rallija laikā Liepājā bijušas aizpildītas par visiem 100%, rāda apkopotā informācija.

To apstiprina arī Liepājas tūrisma un informācijas biroja vadītāja Zane Gaile, kura uzsver: “Tūrisma birojs atbalsta šādu pasākumu rīkošanu, kas notiek tūrisma nesezonā. Ziemas rallijs ir tas brīdis, kad piepildās viesnīcas. Gan ar sportistiem, gan skatītājiem. Viesnīcas atbalsta šāda pasākuma rīkošanu arī turpmāk. Arī ēdināšanas uzņēmumi ir apmierināti, jo vismaz pilsētas centrā noslogojums pasākuma laikā bija tuvu pilnībai.”

“Autosportisti atzina, ka nopietns pārbaudījums bija trase, kurā šogad bija gan sniegs un ledus, gan lietus un migla,” saka Strokšs.

Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Hadarovičs norāda, ka ziemas rallijs ir “labs piemērs, kā tūrisma nesezonā piepildīt Liepāju ar ciemiņiem”. Viņš uzskata: “Pašvaldības ieguldītie līdzekļi šī pasākuma atbalstīšanā noteikti atmaksājas, jo šis pasākums ir milzīga reklāma Liepājai starptautiskā mērogā.”

Strokšs atzīst, ka noslēgtais līgums paredz, ka arī nākošajā gadā ziemas rallijs notiks. Viņaprāt, ideālā variantā pasākums 2016. gadā varētu notikt aptuveni tajā pašā laikā, kad norisinājās šogad – janvāra pašās beigās vai februāra sākumā.

Rallija rīkotāji vērsīsies Liepājas pilsētas pašvaldībā ar iesniegumu, tādējādi lūdzot finansiālu atbalstu arī nākamā gada ziemas rallija rīkošanai. Strokšs ļoti cer, ka sadarbība ar Liepājas pilsētas pašvaldību turpināsies, līdz ar ko nākošajā gadā ziemas rallijs varētu iet pa to pašu maršrutu Liepājas un Kuldīgas apkaimē, kur norisinājās šā gada sākumā.

Teksts: liepajniekiem.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *