“Rally Liepāja” gids skatītājiem: kas, kur, kad?

Šodien plkst. 16:15 ar kvalifikācijas posmu un 20:00 ar ceremoniālo atklāšanas pasākumu, Liepājā sāksies trīs dienas garās sacensības Rally Liepāja, kas vienlaicīgi būs gan FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ), gan ERČ Junioru čempionāta, gan arī Latvijas rallija čempionāta divi posmi. Rallija ātrumposmi paredzēti brīvdienās – sestdien un svētdien, pēc kuru finiša Liepājas Rožu laukumā paredzēta svinīgā apbalvošanas ceremonija.

Kas? Kur? Kad?

Trešo gadu pēc kārtas Latvijā tiks organizēts FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja, kas arī šogad norisināsies trīs dienas – no 6. līdz 8. februārim. Sacensību vienpadsmit ātrumposmi, kuru sportiskā distance veidos 205 kilometrus, paredzēti sestdien un svētdien Liepājas un Kuldīgas apkārtnē. Rallija atklāšanas ceremonijas laikā skatītājiem būs iespēja satikt savus favorītus, kā arī saņemt autosportistu autogrāfus uz rallija plakātiem un īpašām Liepājas pilsētas sagatavotām kartītēm.

Ieejas kartes jeb skatītāju komplekti

Rallija apmeklētāji, kuri vēl nav iegādājušies ieejas kartes jeb skatītāju komplektus, to var izdarīt kādā no īpaši izveidotajiem tirdzniecības punktiem uz lielākajiem piebraucamajiem ceļiem Priedainē (sestdien, 7. februārī pie Kuldīgas) un Kalvenē (svētdien, 8. februārī starp Liepāju un Skrundu). Pie ieejas ātrumposmā šogad būs iespējams iegādāties tikai vienreizējo ieejas biļeti – tamdēļ skatītāju komplektu visiem rallija ātrumposmiem lūdzam sagādāt vēl pirms doties apmeklēt ātrumposmus. Ar precīzām skatītāju komplektu tirdzniecības vietām var iepazīties šajā kartē: maps.autorally.lv.

Ātrumposmu kartes

Ātrumposmu kartes, skatpunktu apraksti ar GPS koordinātām, intervijas ar Rally Liepājadalībniekiem, kā arī cita ar rallija tematiku saistīta informācija pieejama žurnāla Top Gear Latvija jaunākajā numurā, kas nopērkams lielākajās preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Rezultāti un jaunumi

Sacensību rezultātiem skatītājivar ērti sekot līdzi Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta mājaslapā www.autorally.lv, kas pielāgota arī mobilajām ierīcēm (m.autorally.lv). Tāpat rezultāti un braucēju komentāri būs pieejami Eiropas rallija čempionāta mājaslapā www.fiaerc.com. Par visiem jaunumiem uzzināsiet arī Rally Liepājaoficiālajā interneta mājaslapā www.lvrally.com un sociālajos tīklos Twitter @LVRally,Facebook /LVRally un YouTube /RallyLiepāja. Teksta tiešraide sacensību laikā būs pieejama portālā “4rati.lv“.

Rallija radio

Sacensību laikā visas Latvijas teritorijā par trasē notiekošo operatīvi informēs oficiālais rallija radio Star FM. Rallija radio varēsiet uzzināt gan rezultātus, gan sportistu intervijas no ātrumposmiem, gan arī ekspertu komentārus radio studijā. Tāpat rallija radio dzirdēsiet visu oficiālo informāciju no rallija centra, kā arī tiksiet informēti par izmaiņām rallija norisē.

Rallija apskati televīzijā

Visus rallija notikumus filmēs sporta kanāla Eurosport operatori un katras rallija dienas vakarā – no piektdienas līdz svētdienai, translēs vairāk kā 60 pasaules valstīs. Tikmēr latviešu valodā raidījumus retranslēs kanāls TV6. Precīzi raidījumu raidlaiki pieejamie oficiālajā interneta mājaslapā www.lvrally.com.

Optibet Winter Cup hokeja turnīrs

Sestdien, 7. februārī pie ātrumposma SS 2/4 Kuldīga skatpunkta Nr.3 Neste Oil / Sporta bārs Optibet no plkst. 11:00 norisināsies hokeja turnīrs Optibet Winter Cup. Visas spēles notiks uz aizsaluša dīķa ātrumposma malā un sanākušajiem skatītajiem ļaus vienlaikus vērot gan ralliju, gan tikpat aizrautīgas cīņas hokeja laukumā.

Dalībnieku GPS izsekošana

Rally Liepāja interesentiem būs iespēja sekot līdzi katras sporta automašīnas atrašanās vietai trasē. Šādu iespēju nodrošina katrā sporta mašīnā ievietotais GPS raidītājs, kas prioritāri tiek izmantots, lai rallija centra personāls varētu neklātienē sekot līdzi notikumiem ātrumposmos. Rally Liepāja laikā šis signāls būs pieejams publiski, nodrošinot arī skatītājiem iespēju sekot līdzi notikumiem trasē – tiešsaistes režīmā varēs redzēt ne tikai, kurā vietā atrodas viņu favorīti, bet arī redzēt ekipāžu braukšanas ātrumu trasē.GPS izsekošanas karte būs atrodama interneta mājaslapā www.autorally.lv.

Skatītāju drošība

Rally Liepāja rīkotāji aicina skatītājus būt piesardzīgiem un ievērot drošības darbinieku norādījumus. Aicinām pieredzējušos rallija līdzjutējus palīdzēt nodrošināt kārtību ātrumposmos – esiet atbildīgi par līdzcilvēkiem un skatītājiem, kuri ralliju, iespējams, apmeklē pirmo reizi! Informācija par vietām, kur trases malās nedrīkst atrasties, apskatāma arī skatītāja komplektā iekļautajā drošības bukletā un žurnālā Top Gear Latvija.

Teksts: Jānis Unbedahts (RA Events)
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *