“Rally Liepāja” atkal būs ERC sezonas otrais posms

2015. gada Eiropas rallija čempionāta (ERC) provizoriskajā kalendārā, ko publiskojusi Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), atrodami desmit posmi. Otrais no tiem atkal būs Latvijā notiekošais “Rally Liepāja”.

ERC posms Latvijā notiks jau trešo reizi un otro gadu pēc kārtas tas risināsies ar nosaukumu “Rally Liepāja”. Sacensības notiks no 6. līdz 8. februārim un tas būs ERC sezonas otrais posms, kā arī otrais no diviem plānotajiem ziemas rallijiem. Jāpiemin, ka “Rally Liepāja” ietvaros notiks arī divi Latvijas rallija čempionāta posmi.

Prakse gan rāda, ka aizvadīt uzreiz divas Latvijas čempionāta sacīkstes ir pārāk dārgs plāns daudziem sportistiem, tāpēc jau pirms gada sacensībās bija salīdzinoši maz pašmāju dalībnieku – tikai 15 latviešu piloti. Tomēr pagaidām šajā ziņā izmaiņas nav plānotas.

Tiesa, Igaunija, kur ERC posms notiks otro gadu pēc kārtas, rīkojušies savādāk. “Rally Estonia” būs tikai Eiropas čempionāta posms un Igaunijas čempionātā šīs sacīkstes nav iekļautas. “Rally Estonia” norisināsies no 17. līdz 19. jūlijam un būs ERC sezonas sestais posms, kā arī viens no četriem 2015. gadā ieplānotajiem grants rallijiem.

Ja ieskaita arī abus ziemas posmus, tad piecas no sacensībām nākamgad notiks pa asfalta ceļiem, bet pārējās piecas – pa grants ceļiem. Sešu posmu ietvaros, tostarp Latvijā un Igaunijā, risināsies arī FIA ERC “Junior” čempionāts.

Sezona iesāksies ar Austrijā notiekošo “Jännerrallye”, kas risināsies jau no 4. līdz 6. janvārim. Interesanti, ka sacensības startēs svētdien, bet finišēs otrdien, kad šajā valstī ir brīvdienas. Sezona noslēgsies novembra pirmajā pusē ar Francijai piederošajā Korsikas salā notiekošajām “Giru di Corsica-Tour de Corse” autosacīkstēm.

Izmaksu samazināšanas nolūkos nākošajā sezonā būs jauni ierobežojumi testu veikšanā un riepu izmantošanā, bet sacensību ātrumposmu kopējais garums būs 200-230 kilometri.

Kalendārs oficiāli tiks apstiprināts 3. decembrī.

2015. gada ERC kalendārs:

1. Jännerrallye (Austrija, asfalts/sniegs/ledus), 4.-6. janvāris
2. Rally Liepāja (Latvija, grants/sniegs/ledus): 6.-8. februāris (J)
3. Circuit of Ireland Rally (Ziemeļīrija, asfalts): 2.-4. aprīlis (J)
4. SATA Rallye Açores (Portugāle, grants): 4.-6. jūnijs (J)
5. Geko Ypres Rally (Beļģija, asfalts): 25.-27. jūnijs (J)
6. auto24 Rally Estonia (Igaunija, grants): 17.-19. jūlijs (J)
7. Barum Czech Rally Zlín (Čehija, asfalts): 28.-30. augusts (J)
8. Cyprus Rally (Kipra, grants): 25.-27. septembris
9. Rally of Greece (Grieķija, grants): 9.-11. oktobris
10. Giru di Corsica-Tour de Corse (Francija, asfalts): 5.-7. novembris

(J) – FIA ERC “Junior” čempionāta posms

Info un foto: fiaerc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *