“Rally Latvija” pieteikumu skaits sasniedz pussimtu, atgriežas Grjazins, Svilis un Feldmanis

Gaidot Latvijas rallija čempionāta noslēdzošo posmu “Rally Latvija”, aplūkosim, kādi braucēji ir pieteikušies sacensībām uz šo brīdi.

Dotajā brīdī pieteikumu skaits ir pārsniedzis pussimtu – sarakstā atrodama jau 51 ekipāža.

Astoņas ekipāžas pašlaik pieteikušās N4 klasei, kur favorīts noteikti ir Jānis Vorobjovs. Viņam kļūšana par 2014. gada Latvijas čempionu ir drīzāk formalitāte. Teorētiskas izredzes gan vēl saglabā krievu braucējs Igors Bulancevs no ASRT komandas, tomēr 25 punkti ir liels atstatums. Tiesa gan, jāatceras, ka pēdējā posmā braucēji saņems divreiz vairāk punktus nekā parasti – par uzvaru 25, bet par uzvaru “Power Stage” ātrumposmā – 3.

R5 klase šobrīd var lepoties ar 11 pieteikumiem un šeit jāizceļ vairāki spēcīgi braucēji. Uz starta atkal redzēsim Mārtiņu Svili, kurš “Rally Kurzeme” pirmo reizi startēja ar “Ford Fiesta R5” automašīnu, tomēr citādi šogad sacīkstēs piedalās neregulāri. “Rally Latvija” viņu atkal redzēsim pie “Mitsubishi Lancer EVO” stūres. Uz starta stāsies arī 2014. gada Lietuvas čempions Ramūns Čapakausks, kā arī Martins Samuitis, kurš arī ir ļoti ātrs braucējs, turklāt šobrīd ir tikai 1 punktu aiz Latvijas čempionāta līdera Raula Jētsa, kurš vasarā kādās sacensībās lielā ātrumā ietriecās laukakmenī un guva smagus savainojumus.

Patīkami sarakstā redzēt Vasīlija Grjazina vārdu. Ar Latvijas licenci startējušais krievu pilots veselības problēmu dēļ kādu laiku rallijos nebrauca, taču pirms tam bija pieteicies sevi cīņai par pirmo trijnieku Eiropas čempionātā. Grjazinam tas būs pirmais starts Latvijā kopš “Rally Liepāja”, kad ERC ieskaitē viņš guva otro vietu, bet Latvijas čempionātā uzvarēja abās dienās (pirmajā un otrajā posmā). Savukārt pēdējās sacīkstes šogad Grjazins aizvadīja Sardīnijas WRC rallijā jūnijā. Arī viņš vēl var kļūt par Latvijas čempionu!

R2 klasē pašlaik pieteikušās septiņas ekipāžas, tostarp Kristaps Feldmanis, kurš nesen šķīra sadarbību ar “LMT Autosporta Akadēmiju”. Feldmanis atkal sēdīsies pie “Ford Fiesta R2” stūres un metīs izaicinājumu savai bijušajai komandai, no kuras pagaidām “Rally Latvija” pieteicies tikai Emīls Blūms. Ralfs Sirmacis jau iepriekšējā posmā nodrošināja sev Latvijas čempiona titulu.

Savukārt 2WD klasē pašlaik seši pieteikumi, arī bijušais Latvijas čempions Andis Neikšāns ar savu BMW.

“Rally Latvija” norisināsies jau pēc nepilnām divām nedēļām, 18. un 19. oktobrī Rīgas, Jūrmalas, Tukuma un Cēsu apkaimē.

Info: autorally.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *