‘Rally Alūksne’ pieteikušās jau vairāk par 70 ekipāžām

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Nākamās nedēļas nogalē pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal norisināsies “Rally Alūksne”. Jau šobrīd sacensībām pieteikušās vairāk par 70 ekipāžām.

“Rally Alūksne” ietvaros tiks aizvadīts Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu pirmais posms, tāpat arī Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas un Latvijas rallija kausa izcīņas “Historic” kategorijā pirmais posms. Pieteikumu pieņemšana sacensībām turpināsies vēl dažas dienas – līdz 13. janvārim. Savukārt pilns dalībnieku saraksts starta numuru kārtībā tiks publicēts 16. janvārī.

Vairāk par 70 ekipāžām jau reģistrējušās dalībai “Rally Alūksne”. Startēs arī Eiropas un pasaules rallija čempionātu braucēji Mārtiņš Sesks un Renārs Francis (“Škoda Fabia R4”), kā arī pieredzes bagātais Jānis Vorobjovs ar Guntaru Zicānu (“Mitsubishi Mirage”). No spēcīgākajām pašmāju ekipāžām jāizceļ arī Edijs Bergmanis/Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Edgars Balodis/Maksims Juzikevičs (“Mitsubishi Lancer E VIII”) un Elviss Hermanis/Gatis Veilands (“Škoda Fabia Proto”).

Pēc vairāku gadu pārtraukuma rallijā atgriezīsies Kaspars Kaņeps Kalniņš, startējot kopā ar Ringoldu Bērziņu. Viņu rīcībā būs unikāls un Latvijā vēl neredzēts “Toyota Starlet Evo” automobilis. Brauks arī vecmeistari Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš, sānslīdēs priecējot skatītājus ar savu “Toyota Corolla”. Kristers Cimdiņš/Renārs Šķenders pirmo reizi startēs ar “Mitsubishi Lancer Evo X”. Pēc vairāku gadu pauzes trasē atkal dosies Zigurds Kalniņš/Renārs Salaks ar “BMW E36 Compact”.

Dalībnieku saraksts >>

“Rally Alūksne” startēs ar diviem nakts ātrumposmiem 20. janvāra vakarā, bet 21. janvārī pa dienu tiks aizvadīti vēl astoņi dopi. Abās dienās kopā sportisti veiks nepilnus 94 kilometrus.

Pēdējo reizi “Rally Alūksne” notika 2019. gadā, kad uzvaru izcīnīja tagadējais pasaules rallija čempionāta braucējs Olivers Solbergs. Sacensības tiek rīkotas kopš 2011. gada un visvairāk uzvaru absolūtajā ieskaitē šeit sasniedzis Jānis Vorobjovs, kurš triumfējis trīs reizes. 2022. gada WRC čempiona Kalles Rovanperas kontā divi panākumi, bet pa vienai uzvarai ir jau pieminētajam Solbergam, tāpat arī Valērijam Gorbanam, Vasīlijam Grjazinam un Ralfam Sirmacim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *