Rallijs „Sigulda” – jau rīt

Info: LMT Latvijas rallija čempionāta preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Neskatoties uz ārā valdošo atkusni, rīt notiks LMT Latvijas čempionāta un kausa izcīņas autorallijā otrais posms – rallijs „Sigulda 2007″. Sacīkstēs piedalīsies 45 ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Ukrainas.

Atkusnis sacensību trasi pārvērtis par dubļu, sniega un ledus sajaukumu. Tādēļ ļoti svarīga būs sportistu piesardzība un pareizo riepu izvēle. Lai gan dubļi nedaudz samazinās WRC automašīnu jaudas priekšrocības pār N4 klases auto, WRC spēkratu tehniskais pārākums tāpat būs neapstrīdams – šīs automašīnas tomēr ir vieglākas un daudz labāk vadāmas.

Ņemot vērā laika apstākļus, rallijs „Sigulda” var izvērsties par vienu no neprognozējamākajām rallija sacīkstēm pēdējo gadu laikā. N4 grupas automobiļu spēku samēri noteikti izlīdzināsies un uzvarēs tas, kurš ir ne tikai ātrākais, bet arī akurātākais braucējs – dubļos pat viena sīka kļūdiņa var nozīmēt ieslīdēšanu grāvī un vairāku minūšu zaudēšanu vai labākajā gadījumā – ieslīdēšanu dziļos dubļos un daudzu vērtīgo sekunžu zaudēšanu. Taču arī lēna un piesardzīga braukšana nebūs pareizā taktika – kā pierādīja rallijs „Sarma 2007″, LMT Latvijas čempionātā un kausa izcīņā autorallijā cīņa šogad notiek pat par sekundes desmitdaļām!

Teorētiskas priekšrocības „Siguldā” varētu būt pieredzējušajiem sportistiem – tādiem kā Ivars Caune, Jānis Vorobjovs, Uldis Sesks, Viktors Lebedevs un citi. Viņi savulaik ir izbaudījuši īstenas dubļu sacīkstes, kad 90-to gadu beigās šādos apstākļus risinājās rallijs „Zemgale” Bauskas apkārtnē un dažkārt arī rallijs „Sarma”. Jaunās paaudzes sportistiem šis būs pirmais rallijs tik neprognozējamos apstākļos.

Ļoti piemēroti šādi laika apstākļi varētu izrādīties Volkswagen Rally Touareg automobilim, kurš startēs kā trases drošības jeb tā sauktā nulles ekipāža. Džips ar 750 ņūtonmetru lielu griezes momentu ir vispiemērotākais pārvietošanās līdzeklis dubļos. Turklāt arī Rally Touareg pilots – zviedrs Tomass Engelbrekts – ir pieredzējis braucējs ar labiem panākumiem rallija trasēs.

LMT Latvijas čempionāta un kausa izcīņas autorallijā posmu „Sigulda 2007″ atbalsta „SEB Unilīzings”, „Auto Īle&Herbst”, Siguldas pilsētas Dome, „Fuchs”, „Telia Latvija”, „Baltijas Apdrošināšanas Nams” un „Siguldas Būvmeistars”. Informatīvi atbalsta „Kas Jauns”, „Zebra”, „Čas” un „Latvijas Avīze”. Tiešās reportāžas klausieties „Radio SWH”, bet sacensību apskatu iespējams vērot „TV-5″ kanālā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *