LMT rallija komanda gatava rallijam „Sigulda”

Info: “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Šo sestdien – 3. martā – Siguldā un tās apkārtnē risināsies autorallijs „Sigulda 2007″, kas būs LMT Latvijas čempionāta un kausa izcīņas autorallijā otrais posms. Tajā piedalīsies arī trīs „Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” ekipāžas – Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons, Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals un Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs.

Pēc sezonas pirmā rallija komanda ieņem līderpozīcijas trīs kategorijās – Neikšāns/Jēkabsons ir pirmie N4 grupā, Štrauss/Tihonovs N3 grupā, bet „Latvijas Mobilā telefona rallija komanda” – vienību vērtējumā.

Pirmajā posmā N4 klasē bija aizraujoša cīņa no starta līdz finišam un pēc pēdējā ātrumposma Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons tuvākos sekotājus apsteidza par pusotru sekundi. „Iepriekšējā posmā rezultāts tiešām bija labs, taču nav laika kavēties atmiņās un priecāties par paveikto – priekšā rallijs „Sigulda”,” stāsta Māris Neikšāns. „Vai vēlos atkal uzvarēt? Protams, to vēlas jebkurš sportists! Taču šobrīd necenšos domāt par to, ar kuru ekipāžu man būs visspraigākā cīņa un par to, kuru pozīciju vēlos ieņemt. Es domāju tikai par gaidāmo sacensību un tajā domāšu tikai par braukšanu, nevis par konkurentiem. Jo vairāk koncentrējies uz braukšanu, nevis blakusapstākļiem, jo ātrāk iespējams pabraukt un labāku rezultātu sasniegt.”

Lai gan Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals pirmajā posmā Gulbenē bija ļoti ātri un spēja konkurēt ar vadošajām ekipāžām, Siguldā viņu mērķis nebūs ielauzties labāko trijniekā. „Jāmēģina nostabilizēt savas braukšanas prasmes ar pilnpiedziņas automobili un tikai pēc tam var domāt par tempa kāpināšanu,” stāsta Andis Neikšāns. „Pēc diviem aizvadītajiem rallijiem esam labi sastrādājušies ar jauno stūrmani un tagad jākoncentrējas uz braukšanu. Katrā ziņā neuzskatu, ka no mums Siguldā var gaidīt kādus pārsteigumus – nedz pozitīvā, nedz negatīvā nozīmē.”

Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs bija lieliski „Sarmā”, uzvarot visos ātrumposmos N3 grupā. Atkārtot tik nospiedošu dominanti „Siguldā” nebūs viegli, taču Arta ekipāžas uzdevums tik un tā paliek iepriekšējais – uzvarēt. Kā jau katrā rallijā, Štrauss plāno braukt savā tempā – nedz lieki riskējot, nedz arī braucot pārāk piesardzīgi.

Komandu vērtējumā atkārtot „Sarmas” panākumu būs ļoti grūti, jo konkurenti no „Skandi Auto Rallija komandas” ir sarūpējuši divus WRC automobiļus. Tādēļ „Siguldā” jāmēģina izcīnīt pēc iespējas vairāk punktu un nosargāt līderpozīciju Latvijas čempionāta kopvērtējumā. „Pirms rallija esam aizvadījuši noderīgus treniņus ar sporta automašīnām, tātad esam labi sagatavojušies. Bet kopumā atmosfēra komandā ir mierīga – koncentrējamies katrs uz savu darbu, nevis uz rezultātu. Parasti tieši šāda taktika dod vislabākos rezultātus,” saka „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” treneris un menedžeris Pēteris Neikšāns, aicinot visus komandas sniegumu skatīt klātienē jau 3. martā Siguldā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *