Rallijs Latvija 2007 ar vērienu svin desmitgadi!

Info: Lāsma Mentele RLV preses centra vadītāja
Foto: Raimonds Volonts www.v4motors.lv

Šodien, 2.oktobrī rallija „Latvija 2007″ organizatori informēja par posma norisi, īpašiem pasākumiem skatītājiem un Latvijas rallija 50.gadadienai veltītām aktivitātēm. Preses konferencē piedalījās Latvijas autosportisti Andis Neikšāns un Jānis Vorobjovs, kuri trasē cīnīsies par N4 grupas Latvijas čempiona titulu, kā arī divkārtējais Somijas čempions Jari Ketomaa.

Autosporta cienītājiem sarūpēta īpaša dāvana no Jūrmalas pilsētas domes – Jūrmalas posmu autorallija cienītāji varēs apmeklēt par velti. Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics stāsta: „Mēs esam gandarīti, ka rallija “Latvija 2007” pirmās dienas ātrumposmi notiks tieši Jūrmalā. Mēs uztveram to kā dāvanu, ka tieši 10. dzimšanas dienas ralliju “Latvija” izvēlējās rīkot mūsu kūrortpilsētā. No savas puses arī Jūrmala ir parūpējusies par atbilstošu un patīkamu pārsteigumu – gan visiem autorallija līdzjutējiem, gan jūrmalniekiem, gan pilsētas viesiem būs lieliska iespēja piedalīties autorallija vērošanā bez maksas. Ņemot vērā to, ka Jūrmalā tomēr ir vērojama sezonalitāte attiecībā un kultūras un sporta pasākumiem, mēs ceram, ka šis ir lielisks veids kā popularizēt Jūrmalu un padarīt to par iecienītu atpūtas un sporta izklaides vietu arī rudenī.”

6.oktobrī Jūrmalā un Tukuma rajonā, bet 7.oktobrī Madonā autosporta cienītāji klātienē un TV5 tiešraidē, kas sāksies no Jūrmalas plkst.15:25, varēs vērot rallija „Latvija 2007″ (RLV 2007) posmu, kurā piedalās viens no pēdējo gadu lielākajiem ekipāžu skaitiem – 81, un no tām 17 ir ārzemnieku ekipāžas – 8 no Somijas, 2 no Lietuvas, 4 no Krievijas un 3 no Igaunijas. Autorallija cienītāji varēs vērot Somijas ātrākos autosportistus – divkārtējo Somijas čempionu N4 grupā Jari Ketomaa un vicečempionu Juha Salo. Turklāt RLV 2007 izškirsies cīņa par N4 grupas Latvijas čempiona titulu, par kuru cīnīsies Jānis Vorobjovs un Andis Neikšāns.

Pirmo reizi oficiālā atklāšana notiks, ekipāžām atgriežoties pēc pirmo posmu veikšanas.Oficiālais RLV 2007 atklāšanas šovs – rallija auto parāde- mūzikas un uguņošanas pavadībā notiks Jūrmalā, Majoros plkst. 14:45.

Šogad papildus rallija sacīkšu intrigai rallija ģenerālsponsors SIA „Parex Līzings un faktorings” (PLF) sniedz iespēju pirmo reizi vienkopus apskatīt un iepazīties ar ielas sporta automašīnām.Visi interesenti, apmeklējot PLF uzstādīto stendu Jūrmalā, Jomas ielā, rallija atklāšanas dienā, 6. oktobrī varēs apskatīt kopumā 8 ielas sporta automašīnas – Citroen C4 Coupe by Loeb, Ford Focus ST, Mitsubishi Lancer EVO IX, Honda Civic Type R, Škoda Octavia RS, Seat Leon Cupra, VW Golf GTI un Suzuki SX4.

PLF Vieglo automašīnu līzinga vadītājs Jānis Esta saka: “Par ielu sporta auto stenda dalībniekiem droši var teikt, ka šo marku automašīnas šobrīd un neilgā pagātnē ir dominējušas rallija sacensībās gan pasaulē, gan arī Latvijā. Šo marku automašīnas ir arī Latvijas auto tirgotāju prieks, jo ikviena modeļa lepnumi ir sporta auto, kas pielāgoti ikdienas braukšanai pa ielām,” un piebilst “Parex līzings un faktorings” kā vieni no vadošajiem auto finansētājiem Latvijā ir par drošu braukšanu. Tāpēc, demonstrējot ielu sporta automašīnu sniegtās iespējas, aicinām autobraucējus saprast, ka enerģiskai un drošai braukšanai pa Latvijas ceļiem nav nekāda sakara ar sportisku vai pat agresīvu braukšanu, ko varam izbaudīt tam īpaši paredzētās trasēs.”

Ņemot vērā skatītāju atsaucību 2006.gadā, arī šogad AAS „Baltijas Apdrošināšanas Nams” organizē fotokonkursu „Satriecošākais mirklis rallijā „Latvija 2007″, kurā var piedalīties ikviens rallija līdzjutējs. Fotoattēliem jāattēlo mirklis, kurš autoram šķiet vissatriecošākais un aizraujošākais rallija gaitā – notikums trasē, ārpus tās, skatītāju tribīnēs vai līdzjutēju rindās. Vienīgais ierobežojums – fotogrāfs, uzņemot kadru, nedrīkst pārkāpt rallija drošības noteikumus.

Apdrošināšanas sabiedrība sagādājusi iespēju ikvienam interesentam izmēģināt OCTA polises iegādi internetā. „Ņemot vērā Saeimas pieņemtos grozījumus likumdošanā, kas paredz, ka no 2008. gada 1. jūnija autovadītājam nebūs jāvadā līdzi OCTA polise, šis pakalpojums varētu būt interesants plašam skatītāju lokam, atzina „Baltijas Apdrošināšanas Nama” valdes loceklis Raivis Ķergalvis.

Vēl viens pārsteigums – sacensības sacensībās jeb TypeR Party 07 . „Honda Civic TypeR” ir viens no populārākajiem rallija modeļiem Skandināvijā, un „Bensons Auto” kā „Honda” pārstāvjiem Latvijā radās ideja sezonas noslēguma rallijā sarīkot sacensības tieši ekipāžām, kas brauc ar „Honda Civic TypeR”. Atsaucība bija negaidīti liela – sacensībām pieteicās 10 ekipāžas, to skaitā šāgada Somijas čempioni Jonass Lindross / Joni Lampinens, kā arī braucēji no Krievijas un Igaunijas, un, protams, no Latvijas, ieskaitot šāgada čempionus Danu Lešču / Jāni Vīksnu.

„Izmantojot gan „Honda Baltic” atbalstu, gan personiskos kontaktus, ir izdevies radīt konkurētspējīgu piedāvājumu – reizi gadā sapulcēt reģiona vadošos braucējus ar „Honda Civic TypeR” automašīnām -, kas devis ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu „TypeR Party ‘07″,” uzsver „Bensonu Sporta kluba” menedžeris Džo Labuckas. „N3 klasē tik augstas klases braucēji Latvijas rallijos vēl nav startējuši, līdz ar to sagaidām, ka šis būs ļoti interesants pasākums kā sportistiem, tā skatītājiem.”

Rallija „Latvija 2007″ ietvaros notiek pieteikšanās arī „Senioru” grupā, kurā saņemti divdesmit pieteikumi. Skatītājiem ir iespēja apmeklēt Latvijas autorallija 50.gadadienai veltīto ekspozīciju pie Majoru viesnīcas un vērot autorallija veterānu sacensības.

Svētdien, 07.10. RLV 2007 pārcelsies uz Madonu. Starts noteikts plkst. 11:30 Saieta laukumā iepretim pilsētas domes ēkai. Dienas ietvaros interesenti varēs apmeklēt automašīnu servisa parku Sauleskalnā. Savukārt apmēram plkst. 17:20 Madonas centrā, turpat Saieta laukumā rallijs “Latvija 2007” finišēs un organizatori sola, ka apbalvošanas ceremoniju noslēgs uguņošana.

Ieejas kartes, kas ir derīgas visu ātrumposmu apmeklēšanai, maksā 7 latus, un tās iespējams iegādāties tikai iepriekšpārdošanā „Biļešu servisa” kasēs. Rallija laikā būs iespējams iegādāties tikai ieejas biļetes uz katru ātrumposmu atsevišķi, un tās maksās 2 latus.

Par ralliju “Latvija”

Rallijs “Latvija” (RLV) ir Latvijas Rallija čempionāta pēdējais un vēsturiski viens no vecākajiem posmiem – šogad tam aprit 10 gadi. Pašreizējie organizatori, kas kopā strādā jau piecus gadus, uzsver, ka mērķis ir veidot posmu, kas būtu interesants un saistošs skatītājiem. Tāpēc posma norisē integrēti dažādi šova elementi, kā, piemēram, auto parāde, speciāli atklāšanas pasākumi u.c. Kopumā rallijs “Latvija” pagājušajā gadā pulcēja 68 dalībnieku ekipāžas un vairāk kā 50 000 aizrautīgu līdzjutēju.

Pēdējos divus gadus rallijs “Latvija” saņēmis Latvijas Automobiļu federācijas atzinību un novērtēts kā „Labākais rallijs”. 2004. gadā tas saņēma atzinības novērtējumu „Par labāko izaugsmi”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *