Rallija „Sigulda” rezultāti SEB Unilīzinga rallija komandai vēl nav zināmi

Info: SEB Unilizinga rallija komanda
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

LMT Latvijas rallija čempionāta otrā posma, rallija „Sigulda” oficiālais iznākums SEB Unilīzinga rallija komandai pagaidām nav zināms, jo N4 klases rezultāti vēl nav apstiprināti.

Pēc rallija, kurā SEB Unilīzinga rallija komandas ekipāža Jānis Vorobjovs/ Guntis Ervalds izcīnīja uzvaru N4 klases vērtējumā, LMT rallija komanda iesniedza protestu par Vorobjova automašīnas degvielas sistēmas neatbilstību tehniskajiem noteikumiem. Tā kā tehniskajai komisijai nebija iespēju pārbaudīt attiecīgo sistēmu uz vietas Siguldā, N4 klases rezultāti netika oficiāli apstiprināti un kļūs zināmi tikai pēc sporta automašīnas pārbaudes.

„Neskatoties uz notikumiem pēc finiša, varu teikt, ka šis rallijs mums bija izdevusies, ja skatāmies uz rezultātu,” saka Jāņa Vorobjova stūrmanis Guntis Ervalds. „Godīgi sakot, man šī bija viena no mierīgākajām sacensībām pēdējā laikā – ceļa apstākļu dēļ ātrums nebija liels, Jānis brauca ļoti precīzi, tāpēc arī uzrādījām labus rezultātu. Trase bija ļoti sarežģīta, jo atkušņa dēļ bija jābrauc ne tikai pa ledu, bet tajā pašā ātrumposmā arī pa sniega putru, granti un pat asfaltu.”

Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds ilgu laiku atradās rallija vadībā, neskatoties uz to, ka šajās sacīkstēs viņi neuzvarēja nevienā ātrumposmā. Šāds iznākums ir likumsakarīgs, ja rallijā piedalās ekipāžas ar WRC klases automašīnām, kas ir krietni vien jaudīgākas un ātrākas par N4 klases auto. Toties ar gandarījumu SEB Unilīzinga rallija komandas ekipāža uzsver to, ka izdevās pārspēt pieredzējušo meistaru Ivaru Cauni, kuram Vorobjovs/Ervalds piekāpās pirmajā LMT Latvijas čempionāta posmā Gulbenē.

„Organizatori bija krietni pacentušies – trase bija ļoti interesanta, žēl, ka laika apstākļi bija tik mānīgi,” saka Jānis Vorobjovs. „Bija ļoti svarīgi sastādīt precīzu stenogrammu un pēc tam pierakstīto izpildīt.”

Neveiksmīga mājas sacīkstes izvērtās otrai SEB Unilīzinga rallija komandas ekipāžai Egilam un Mārim Īlēm. Pārliecinoši braucot par pirmo vietu AL200 klasē, pēdējā ātrumposmā viņi piedzīvoja avāriju.

„Nekur mums nebija vairs jāskrien, trase turklāt zināma, jo atrodas netālu no mājām, bet mēs braucām puskrēslā, un tajā vietā, kur it kā vajadzētu atlaist gāzes pedāli, to neizdarīju, mašīnu izmeta no špūres un avarējām,” stāsta Egils Īle. „Žēl, ka tāds iznākums šim rallijam, bet plinti jau krūmos nemetīsim!”

Nākamais LMT Latvijas rallija čempionāta posms būs rallijs „Talsi” maija nogalē, bet līdz tam Jānis un Guntis ir iecerējuši pie iespējas aizvadīt kādu iesildīšanās ralliju, kā arī treniņu sesijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *