Rallijā Sarma 2010 junioru un Super 1600 cīņa

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Zigismunds Zālmanis (Nikon)

Par vienu no spilgtākajiem nedēļas nogales rallija „Sarma 2010″ elementiem kļūs cīņa 2WD grupā, kur par vienu uzvaru Gulbenē spēkosies 28 ekipāžas ar dažādām automašīnām un dažādu valstu pārstāvniecību. Šīs grupas ietvaros tiks uzsākta punktu skaitīšana arī Super 1600 Latvijas kausā un junioru Latvijas kausā.

Šogad Latvijas rallija čempionātā tiek likts īpašs uzsvars uz junioru un Super 1600 vērtējumu cīņām. Mērķis – gan viens, gan otrs vērtējums ļauj izcelt jaunu sportistu ienākšanu un darbošanos rallijā, tādā veidā veicinot paaudžu maiņu Latvijas seriālā.

Latvijas kausā junioriem rallijā „Sarma 2010″ cīnīsies desmit ekipāžas, kuru piloti nav vecāki par 25 gadiem un, kuru mašīnu motora darba tilpums nepārsniedz 2000 kub. cm. Gulbenes rallijā galvenais favorīts junioru kausa cīņās ir igaunis Sīms Plangi, kurš startēs ar spēcīgās R3 klases Honda Civic Type-R automašīnu. Spēcīgās tehnikas specifikas dēļ igauņu ekipāža startē Latvijas čempionāta A Plus klasē. Lielā mērā junioru vērtējuma iznākums ir neprognozējams, taču arī Latvijas sportisti ir favorītu pulkā. Latvijas 2WD grupas pirmā posma uzvarētājs Zigurds Kalniņš (stūrmanis Ģirts Dombrovskis, Auto Stils Rally Team) ietilpst junioru vērtējumā. Savukārt Tieto Kronus Rally Team vienībā līdzās N4 čempionekipāžai Aivim Eglem/Mārtiņam Jerumam un Staņislavam Travņikovam/Konstantinam Samuišam pieteikta vienība Atis Bruņinieks/Vilnis Vitkovskis. Arī Bruņinieka vecums atbilst junioru vērtējumam, līdz ar to Tieto Kronus kļūst par pirmo komandu, kas, iesaistot junioru savā sastāvā, pelnīs papildpunktus arī komandu kausa izcīņā.

Vēl viens Latvijas sportists, kurš cīnīsies par punktiem junioru kausā, būs Ralfs Sirmacis. Tā kā šis būs tikai otrais rīdzinieka starts rallijā, galvenais uzdevums būs sakrāt pieredzes kilometrus un apgūt ziemas rallija specifiku. Tomēr sportista dabīgais ātrums var sarūpēt pārsteigumus junioru cīņā. Ar Latvijas licenci sacīkstē startēs arī brits Ožjans Praiss.

Super 1600 kausā, kurā tiekas dalībnieki ar 2WD automašīnām, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 1600 kub. cm, Gulbenē cīnīsies piecas ekipāžas. Var izvērsties atraktīva cīņa starp Latvijas ekipāžām Ivo Ķilpi/Arti Ceriņu, Egilu Īli/Māri Īli, Ati Bruņinieku/Vilni Vitkovski, Oskaru Lazi/Edgaru Ploni, kā arī igauņiem Sanderu Siniorgu/Urmasu Kunstleru.

Rallijā „Sarma 2010″ junioru kausa vērtējumam atbilstošie piloti
/Starta numurs, pilots (valsts)/
18. Sīms Plangi (Igaunija)
26. Zigurds Kalniņš (Latvija)
27. Roks Kvarciejuss (Lietuva)
29. Rolands Murakass (Igaunija)
40. Otto Tahts (Igaunija)
42. Atis Bruņinieks (Latvija)
47. Sanders Tīslers (Igaunija)
49. Ožjans Praiss (Latvija)
52. Ralfs Sirmacis (Latvija)
53. Sanders Sinirogs (Igaunija)

Rallijā „Sarma 2010″ Super 1600 kausa vērtējumam atbilstošās ekipāžas
/Starta numurs, ekipāža (valsts)/
25. Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš (Latvija)
34. Egils Īle/Māris Īle (Latvija)
42. Atis Bruņinieks/Vilnis Vitkovskis (Latvija)
53. Sanders Sinirogs/Urmass Kūnstlers (Igaunija)
55. Oskars Laze/Edgars Plonis (Latvija)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *