Rallijā Sāremā startēs deviņas ekipāžas no Latvijas

Info: saaremaarally.ee
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Jau šodien Sāremā salā sākas Igaunijas rallija čempionāta pēdējais posms „Saaremaa Rally 2008″, kurā piedalās arī deviņas ekipāžas no Latvijas.

Sākotnēji šajā rallija bija pieteikušās vēl vairāk Latvijas ekipāžu, tostarp arī „Parex rallijs Latvija” uzvarētāji un šī gada Latvijas čempioni N4 klasē Aivis Egle/Mārtiņš Jerums, taču šī ekipāža savu dalību no minētā rallija atsauca.

Pirmo reizi rallijs Sāremā notika 1974. gadā un tā nosaukums bija rallijs „Tehumardi-74″. Pirmās profesionālās sacensības šajā salā notika nākamajā gadā, bet latvieši te sāka piedalīties jau 1976. gadā. Kopš 1993.gada šis rallijs saucās „Saaremaa Rally”, kuru pēdējā laikā iecienījuši daudzu valstu autobraucēji, tostarp arī latvieši.

Pagājušā gadā Sāremā rallijs aizvadīja jubilejas gadu, jo šim rallijam apritēja 40 gadi, un tajā trešo vietu izcīnīja „SEB Unilīzinga rallija komandas” ekipāža Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds. Jāatzīmē, ka toreiz astoto vietu, debitējot ar pilnpiedziņas auto, izcīnīja Dans Leščs/Jānis Vīksna.

Šogad šajā rallijā startēs astoņas ekipāžas. Rallijā startēs abas „Parex līzings Rally Team” ekipāžas – Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis un Ivars Caune/Vladimirs Barinovs, kā arī divas „Subaru Rally Team Latvia” ekipāžas – Andis Grīnbergs/Edgars Svencis un Jānis Feldmanis/Juris Vilmanis.

Divās dienās sportistiem būs jāveic 11 ātrumposmi, kas kopā sastādīs 105.82 kilometrus. Pirmajā dienā piloti aizvadīs trīs posmus, bet otrajā astoņus, no kuriem garākais solās būt 11.dops – 22,77 kilometri.

Uz starta šajā rallijā stāsies 153 ekipāžas, no kurām astoņas brauks ar GAZ automašīnām.

Mūsu ekipāžu starta saraksts:

Starta numurs

Ekipāža

Automašīna

Klase

16.

Mārtiņš Būčiņš/ Renārs Francis

Mitsubishi Lancer

N4

21.

Ivars Caune / Vladimirs Barinovs

Mitsubishi Lancer

N4

49.

Ainārs Igaveņš / Uldis Znotiņš

Mitsubishi Lancer

A8

59.

Andis Grīnbergs / Edgars Svencis

Subaru Impreza

N4

72.

Andris Lontons / Mareks Stirna

Mitsubishi Lancer

N4

76.

Jānis Feldmanis / Juris Vilmanis

Subaru Impreza

N4

94.

Arjans Gūtmanis / Edgars Avotiņš

VW Golf III

E10

102.

Ivo Ķilpis / Artis Ceriņš

Toyota Corolla

E9

111.

Atis Veismanis / Džo Labuckas

Honda Civic Type-R

N3

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *