Rallija Latvija 2010 vadībā Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis

Info: Viesturs Saukāns

Rallija „Latvija 2010″ pirmo ātrumposmu, kas notika Jūrmalā pie Līvu Akvaparka, uzvarēja Skandi Auto Rallija komandas ekipāža Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis. Nākamās vietas guva LMT Rallija komandas braucēji Andis Neikšāns/Māris Jēkabsons un Māris Neikšāns/Pēteris Dzirkals.

Lai gan Vasaraudzis/Spredzis asfalta braucienu aizvadīja agresīvi, galvenajiem favorītiem izdevās sasniegt labāko rezultātu. Neikšāns/Jēkabsons, kuri pēdējā brīdī tomēr atgriezās N4 klases vērtējumā, līderiem piekāpās par 0,3 sekundēm. Māra Neikšāna ekipāža Vasaraudzim zaudēja 1,87 sekundes.

Par vienu no dienas pārsteigumiem parūpējās Ali Jansons/Ivars Krievs – A Plus grupas ekipāža sasniedza ātrumposma ceturto labāko rezultātu. Aiz viņiem palika Skandi Auto Rallija komandas ekipāža Raimonds Kisiels/Arnis Ronis.

Vienas ass piedziņas klasē ātrākā bija igauņu Rolanda Murakasa/Mēļa Voro ekipāža. Vienība šajā posmā cīnās par Latvijas čempiona titulu. Viņu sīvākie pretinieki Roks Kvarciejus/Marjuss Samuolis grupas ietvaros bija tikai ceturtie, igauņiem piekāpjoties par trim ar pusi sekundēm. Starp abām vadošajām Latvijas ekipāžām iekļuva Kaspars Īle/Zita Īle un Edgars Balodis/Ivo Pūķis.

Labākie no Latvijas rallijsprinta čempionāta dalībniekiem sestdien bija Miks Ernstsons/Kārlis Kļaviņš, Aleksandrs Grīva/Ritvars Vēveris un Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis.

Šodien sacīksti jau noslēdza Latvijas rallijsprinta čempionāta Road klases dalībnieki. Uzvaru izcīnīja Latvijas čempiontitulu nodrošinājusī Māra Freiberga/Edgara Trūpa ekipāža.

Sacensību otrajā dienā svētdien rallijs „Latvija 2010″ pārceļas uz Kuldīgu, kur 9:00 tiks dots starts izšķirošās dienas ātrumposmiem. Kopumā jāveic astoņi posmi gan grunts, gan asfalta ceļos. Sacensības aizvadīs Latvijas autorallija čempionāta un Latvijas rallijsprinta čempionāta ieskaitēs.