Rallijā Latvija 2010 uzvar Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis

Info: Viesturs Saukāns

Latvijas rallija čempionāta un Latvijas rallijsprinta čempionāta pēdējā posmā rallijā „Latvija 2010″ uzvaru izcīnīja Skandi Auto Rallija komandas ekipāža Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis, kļūstot par uzvarētājiem posmā un Latvijas čempioniem A Plus klasē. N4 klasē uzvaru izcīnīja Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns (Vorobjovs Racing), rallijā kopumā gūstot otro vietu. Trešajā vietā rallijā A Plus grupā Somijas sportisti Toni Gardemeisters/Tapio Sominens. Latvijas čempionāta 2WD grupā uzvaru sasniedza Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš. Labākā rallijsprinta ekipāža – Arvis Arums/Arnis Krasovskis.

Vasaraudža/Spredža sniegums rallijā „Latvija 2010″ bija pārliecinošs – ekipāža uzvarēja visos deviņos rallija ātrumposmos, kuri notika Jūrmalā un Kuldīgas apkārtnē. Otrās vietas ieguvējus rallijā Vorobjovu/Zicānu uzvarētāji apsteidza par divām minūtēm un 14,55 sekundēm. Gardemeisters/Sominens līderiem piekāpās par divām minūtēm un 45 sekundēm.

A Plus grupā aiz pirmo divu vietu ieguvējiem Varaudža/Spredža un Gardemeistera/Sominena trešo pozīciju sasniedza Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks (Latgran). Savukārt N4 klasē pozīcijas aiz uzvarētājiem Vorobjova/Zicāna guva Ukrainas spēcīgākā ekipāža Oleksandrs Saļuks/Pavlo Čerepins, kā arī Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse.

Latvijas čempionāta cīņās A Plus grupā par Latvijas čempioniem kļuva Vasaraudzis/Spredzis, bet jau pirms sacīkstes N4 klases čempiontitulu bija nodrošinājuši Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals.

2WD grupā uzvaru izcīnīja Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš, pārspējot Kasparu un Zitu Īles. Trešo vietu sasniedza Krievijas sportisti Dmitrijs Mjačins/Staņislavs Fuziks. Latvijas čempionāta cīņas noslēdzās ar lietuviešu Roka Kvaraciejus/Marjusa Samuoļa uzvaru.

Latvijas rallijsprinta čempionāta pēdējā posmā uzvaras klasēs guva Arvis Arums/Arnis Krasovskis (4WD+), Normunds Orlovs/Jānis Kollis (1600+), Didzis Blūms/Aigars Rencis (4WD), Mārcis Ķenavs/Armands Ķenavs (1600), kā arī jau sestdien uzvaru izcīnījušie Road klases pārstāvji Māris Freibergs/Edgars Trūps.

Labākais juniors rallijā „Latvija 2010″ pilnpiedziņas vērtējumā bija lietuvietis Dominiks Butvils, bet vienas ass piedziņas automašīnu vērtējumā – cits Lietuvas sportists Roks Kvaraciejus. Ceļojošo Aleksandra Karamiševa kausu par uzvaru čempionāta pēdējā posma pēdējā ātrumposmā guva Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis.