„Pīles uz ledus” uzvar „Rallijs Latvija” kērlinga turnīrā!

Info: Lāsma Mentele, RLV preses sekretāre
Foto: Uldis Freimanis

Vakar, karstā ceturtdienas vakarā Latvijas auto rallija „zieds” kopā ar sadarbības partneriem un žurnālistiem cīnījās par čempionu tituliem „Rallijs Latvija” kērlinga turnīrā.

Juris Sprūde, „Rallijs Latvija” (RLV) organizators turnīra atklāšanā paskaidroja, ka pasākuma nosaukums „Lēnāk šļūksi, tālāk tiksi!” izvēlēts tāpēc, ka sportisko daļu tajā veido kērlinga spēles apgūšana, kurā, tāpat kā rallijā, svarīga ir gan komandas sadarbība, gan tādas komandas dalībnieku īpašības kā laba reakcija, precizitāte un pacietība.

Vakara gaitā vairāk kā 70 dalībnieki, tai skaitā 55 autorallija sportisti, sadalījās komandās pa četri un izdomāja tām nosaukumus, piemēram, „Ledus murgs”, „Svarīgie”, „Ledus grauzēji”, „Šļudinātāji”. Pirms turnīra komandas izgāja īsu apmācību kērlinga pamatiemaņu apgūšanai un uz laukuma patrenēja speciālo slīdēšanas soli pusšpagata iesēdienā.

Turpmākās divas stundas komandas azartiski cīnījās par čempionu tituliem komandu kopvērtējumā, kā arī par indivuduāliem tituliem. Azarts komandu dalībniekiem uz ledus bija pārpārēm gan izslidinot akmeni, gan beržot ledu ar speciālām slotām. Sīvā cīņā, ar slotām rokās, pirmo vietu un čempionu titulu izcīnīja komanda „Pīles uz ledus” – komandas dalībnieki: Didzis Zariņš, Uldis Znotiņš, Viesturs Tilgass un Modris Žeimuts. Katrs komandas dalībnieks saņēma speciālo Parex Līzings balvu – siltu vilnas segu, ar ko sasildīties pēc 2 stundu uz ledus spēles +9 grādu temperatūrā.

Godpilna otrā vieta tika „Īstajiem” – Ivaram Vasaraudzim, Aleksejam Pečericam (BAN valdes loceklis), Oksanai Doničai (laikraksts ČAS), Raimondam Kisielam.

Ivars Vasaraudzis, daudzkārtējs Latvijas čempions auto rallijā, atzina, ka viņam RLV turnīrs likās interesants un akmeņu slidināšana viņam pat iepatikās, jo līdzīgi kā rallijā šeit nepieciešamas spējas koncentrāties un mobilizēties: „Līdzīgi kā rallijā, svarīga bija precizitāte un komandas sadarbība. Tāpat kā man rallijā ir stūrmanis, arī šeit ir cilvēks komandā, kurš norāda, kur un kā jāslidina akmens, lai tas aizietu vajadzīgajā virzienā un pareizajā maršutā. Tas bija interesanti – pašam slīdēt pa ledu iesēdienā un panākt, lai akmens nokļūst finišā, ko kērlingā sauc par māju.”

Trešo vietu ieguva „Flinstonu” komanda – Arturs Priednieks, Aivis Egle, Arjans Gūtmanis, Edgars Avotiņš.

Juris Sprūde, komentējot rezultātu, uzsvēra, ka kērlinga turnīrs ir tā vieta, kur visi rallisti un sadarbības partneri nostājas pilnīgi vienādās starta pozīcijām, un iespējas uzvarēt ir vienādas, jo visiem slotas un kērlinga akmeņi ir identiski. „Lai arī turnīrs bija iecerēts kā atpūtas un izklaides pasākums, ar gandarījumu vēroju, kā rallisti izbauda kērlinga spēli. Turklāt arī RLV atbalstītāji cīnījās tik pat teicami, jo piemēram, BAN valdes loceklis Aleksejs Pečerica kopā ar komandu izcīnīja otro vietu. Mēs noteikti arī nākošgad turpināsim tradīciju – organizēt speciālu atpūtas un izklaides pasākumu ar sporta elementiem rallija sportistiem un sadarbības partneriem pirms rallija čempionāta posma, tādējādi sniedzot iespēju visiem satikties neformālā un tomēr sportiskā gaisotnē pirms čempionāta noslēdzošā posma. Labprāt uzklausīšu idejas un ieteikumu nākošā gada pasākumam”, tā Juris Sprūde.

Speciālas balvas ieguva Labākais Mājas Tīrītājs Viktors Žavrids, Par izcilu slotas metienu- Arjans Gūtmanis, apbalvojumu Par Aktīvu spēli – Mārtiņš Jerums, savukārt Uldis Znotiņs – Kulaks uz acs!

Apsveicot RLV komadas kopīgās sadarbības 5.gadadienu, Parex Līzings pasniedza organizatoriem speciālas dāvanas – palielas, tumšas somas, kuru saturs tā arī publikai palika nezināms. Uz Parex Līzings jautājumu, kāpēc viņi jau piekto gadu organizē Rallijs Latvija posmu, Juris Sprūde, atbildēja, ka tā īsi un konkrēti uz šo jautājumu atbildēt vēl nespējot. Tieši tāpēc arī organizē, lai saprastu. „Pajautājiet man to nākošgad, varbūt tad varēšu dažos teikumos izteikt”, atjokoja Juris Sprūde.

RLV posma starts notiks Jūrmalā precīzi pēc mēneša. Oragnizatori norāda, ka pašreiz norit intensīvi posma sagatavošanās darbi, jo tā atklāšanas šovs notiks pilsētas centrā.

Par „Rallijs Latvija”

„Rallijs Latvija” (RLV) ir Latvijas Rallija čempionāta pēdējais un vēsturiski viens no vecākajiem posmiem – šogad tam aprit 10 gadi. Pašreizējie organizatori, kas kopā strādā jau piecus gadus, uzsver, ka mērķis ir veidot posmu, kas būtu interesants un saistošs skatītājiem. Tāpēc posma norisē integrēti dažādi šova elementi, kā piemēram, auto parāde, speciāli atklāšanas pasākumi u.c. Pēdējos divus gadus „Rallijs Latvija” saņēmis Latvijas Automobīļu federācijas atzinību un novērtēts kā „Labākais rallijs”. 2004. gadā tas saņēma atzinības novērtējumu „Par labāko izaugsmi”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *