Pēc uzvaras Karēlijas rallijā “Prospeed” dodas uz “Rally Peno”

Foto: Dmitry Galchun

Aivja Egles vadītā vienība “Prospeed” ar uzvaru komandu ieskaitē un divām godalgām individuālajā vērtējumā noslēgusi Krievijas rallija čempionāta pirmo posmu “Rally Karelia”. Jau pavisam drīz komandai gaidāms nākamais starts.

“Prospeed” komanda Karēlijā uz starta izgāja ar divām ekipāžam – Staņislavs Travņikovs/Ņikita Gergels cīņā devās ar “Mitsubishi Lancer Evo IX R4”, savukārt Sergejs Remeņņiks/Marks Rozins brauca ar jauno “Mitsubishi Lancer Evo X”.

“Rally Karelia” ziemīgos apstākļos norisinājās divas dienas – pirmajā tika veikti seši ātrumposmi, ar kopējo garumu 60 km, bet otrajā sekoja vēl seši “dopi”, kuru kopējais garums bija 71 km. Lieliski šajās sacensībās nostartēja abi “Prospeed” vienības piloti.

Staņislavs Travņikovs pēc otrā ātrumposma pārņēma vadību un bija “Rally Karelia” līderis līdz desmitajam ātrumposmam, kad kļūdas rezultātā nācās atkrist uz otro vietu un palaist priekšā Sergeju Uspenski (“Subaru Impreza STi R4”). Rezultātā tieši Uspenskis kļuva par rallija uzvarētāju, bet Travņikovs ieguva otro vietu, finišējot 1 minūti un 33 sekundes aizmugurē.

“Pagājušajā gadā tieši tajā pašā vietā kļūdījos, trāpīju kupenā un tur arī rallijs beidzās,” stāsta Traviņikovs. “Šogad vēsture atkārtojās. Braucot ātrumposmu otro reizi, zinot, ka vairs nekur nav jāsteidzas un vienkārši jānobrauc līdz galam, iespējams, vairs tā nekoncentrējos uz ceļu. Šoreiz kupenā tika pazaudētas vien pāris sekundes, bet izrādījās, ka ar sniegu tika aizsists gaisa filtrs un līdz finišam bijām spiesti braukt pavisam lēni, līdz ar to zaudējot pirmo vietu.”

Rallija trešās vietas ieguvējs Oļegs Toporovs (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) no Travņikova finišā atpalika vien nieka 2 sekundes.

Kamēr Travņikovs ieguva otro vietu absolūtajā ieskaitē, otro vietu N4 klasē un ceturto kopējā vērtējumā guva Sergejs Remeņņiks. Pirms sacensībām Talsu pusē šī ekipāža veica testus, kuros kā padomdevējs piedalījās arī pazīstamais rallija pilots Aleksejs Lukjaņuks. Tas noteikti ir palīdzējis Sergejam kļūt vēl ātrākam, nepieciešama vien nedaudz lielāka pārliecība par savu stenogrammu, jākrāj ātrumposmos un treniņos nobrauktie kilometri.

“Prospeed” vadītājs Aivis Egle ir priecīgs par komandas sniegumu Karēlijā un atzīst, ka Remeņņika jaunais auto arī sacīkšu režīmā “uzvedās” ļoti labi.

Jau šajā nedēļas nogalē “Prospeed” komanda piedalīsies Krievijas rallija čempionāta otrajā posmā “Rally Peno 2016”, kas notiks Tveras apgabalā, netālu no Maskavas. Šobrīd reģionā gaisa temperatūra ir ap nulli, iespējams arī neliels atkusnis. Komandu pārstāvēs trīs ekipāžas, jo uz starta izies arī Igors Bulancevs/Marina Daņilova. Sākotnēji ekipāža bija plānojusi piedalīties Eiropas rallija čempionāta posmā “Rally Liepāja”, bet, tā kā šīs sacensības nepiemēroto laika apstākļu dēļ nenotika, sportisti nolēma tā vietā startēt “Rally Peno”.

2016. gada rallija sezonā “Prospeed” komandu atbalsta “Autoeksperts”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *