Pēc rallija Talsi 2008 pirmās dienas Latvijas Mobilā telefona rallija komanda – labāko trijniekā

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Kad aizvadīta LMT Latvijas autorallija čempionāta otrā posma – rallija „Talsi 2008″ – pirmā diena, „Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” abas ekipāžas ieņem vietu pirmajā trijniekā N4 grupā. Pēc četriem no paredzētajiem 10 ātrumposmiem Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals savā klasē ir otrie, bet Māris Neikšāns/Gundars Kreilis – trešie.

Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, kuri ir LMT Latvijas autorallija čempionāta līderi N4 klasē, trasē devās ar pilnīgi jaunu Mitsubishi Lancer Evolution IX automašīnu. Starp citu, šī ir pirmā reize Anda Neikšāna sportiskajā karjerā, kad viņa īpašumā ir nonākusi pilnīgi jauna sporta automašīna. Otrā vieta N4 klasē pēc pirmās dienas ir labs sasniegums, kuru pats Andis Neikšāns komentē šādi: „Esmu apmierināts ar sasniegto, rītdien jāmēģina nostartēt tikpat labi. Nelielu izbrīnu radīja jaunā un jaudīgā bremžu sistēma. Bremzes ir tik efektīvas, ka var atļauties bremzēt vēlāk, bet automašīnas piesēdināšana, spiežot bremzi ar kreiso kāju, reizēm sanāk pārāk spēcīga un nākas zaudēt vērtīgās sekundes desmitdaļas. Jaunā automašīna ir ļoti laba un ļauj cīnīties par vadošajām pozīcijām!”

Māris Neikšāns/Gundars Kreilis pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem atradās otrajā vietā N4 grupā, taču daudz laika zaudēja divos asfalta ātrumposmos pilsētā. Pēc pirmās dienas šī „Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” ekipāža ir trešajā vietā N4 klasē. Pirmo dienu Māris Neikšāns komentē šādi: „Diemžēl nepareizā riepu izvēle un neatbilstošais automašīnas regulējums lika mums daudz laika zaudēt pilsētā. Tomēr gribu arī uzteikt konkurentus – Latvijas rallija čempionātā N4 grupā šobrīd konkurence ir tik sīva, ka pēc pirmās dienas un vairāk nekā 30 ātrumposmos veiktajiem kilometriem trešo vietu no septītās šķir nieka astoņarpus sekundes! Mans rītdienas uzdevums ir saglabāt vietu trijniekā, taču par to būs krietni jāpacīnās!”

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komandu” šogad atbalsta SIA „Latvijas Mobilais telefons”, būvkomānija „LEC”, „Latvijas Valsts Meži”, „Gros Auto”, „Bosch”, „Cramo”, „Neste Oil”, „Agip” un „Juneka”. Komandas automašīnas sagatavo kompānija „AMP Motorsport”.

Rallija „Talsi 2008″ rezultāti pēc pirmās dienas N4 kategorijā:
Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds (SEB Unilīzings rallija komanda, Mitsubishi Lancer Evo IX) 17:09,21, Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals (LMT rallija komanda, Mitsubishi Lancer Evolution IX) +17,15, Māris Neikšāns/Gundars Kreilis (LMT rallija komanda, Mitsubishi Lancer Evolution IX) +22,79, Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis (Parex Līzings Rally Team, Mitsubishi Lancer Evolution IX) +23,85, Matīss Mežaks/Arnis Ronis (Mitsubishi Lancer Evolution IX) +25,10, Aivis Egle/Mārtiņš Jerums (RAMI R-evolution Racing, Mitsubishi Lancer Evolution IX) +27,50.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *