Par Rally Talsi čempionu kausu cīnīsies četri čempioni

16.un 17. maijā norisināsies Latvijas rallija čempionāta posms Rally Talsi, kura laikā jau septīto reizi tiks noskaidrots ceļojošā Čempionu Kausa ieguvējs. Par kausu šogad cīnīsies četri čempioni – Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs, Lietuvas rallija čempions Ramūns Čapkausks, Somijas rallija čempions Kaspars Koitla un Baltkrievijas rallija čempions Sergejs Vjazovičs.

Latvijas rallija godu Rally Talsi čempionu cīņās šogad aizstāvēs vairākkārtējais Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs, kurš sacensībās piedalīsies ar Mitsubishi Lancer Evolution X automašīnu. Interesanti, ka 2012. gadā, kad Vorobjovs līdz šim vienīgo reizi piedalījās čempionu cīņās un izcīnīja ceļojošo kausu, latvietis sacensībās bija aicināts piedalīties kā 2011. gada Igaunijas rallija čempions.

Rally Talsi šogad redzēsim arī Somijas rallija čempionu, igauni Kasparu Koitlu (piedalīsies ar Mitsubishi Lancer Evolution IX), kuram sacensības Talsos būs pirmais starts 2015. gada sezonā. Arī Koitla jau reiz ir piedalījies čempionu cīņās – 2012. gadā viņš startēja kā Igaunijas čempions un sacensību izskaņā ierindojās trešajā vietā, atzīstot čempionu Vorobjova un Anda Neikšāna pārākumu.

Trešo reizi par Čempionu kausu cīnīsies Ramūns Čapkausks, kurš allaž startējis kā Lietuvas rallija čempions. Čapkausks sacensībās brauks ar Mitsubishi Lancer Evolution IX automašīnu un centīsies kļūt par trešo Lietuvas pārstāvi (aiz Vitauta Šveda un Dominika Butvila), kuram izdevies iemūžināt savu vārdu uz čempiona kausa pamatnes. 2014. gadā Čapkausks ierindojās trešajā vietā, kad rallija noslēdzošajā ātrumposmā zaudēja iegūto pārsvaru pār Aivi Egli. Savukārt 2010. gadā Čapkausks, automašīnas ātrumkārbas defekta dēļ, rallija finišu nesasniedza.

Vienīgais no četriem pretendentiem, kurš Talsu apkārtnes ātrumposmos vēl nav startējis, ir Baltkrievijas rallija čempions Sergejs Vjazovičs, kurš vienīgais startēs ar Subaru ražoto Impreza WRX STI automašīnu. Vjazovičs būs otrais baltkrievu autosportists, kurš piedalīsies cīņā par Čempionu kausu – 2011. gada čempionu cīņās piekto vietu ieguva viņa tautietis Vladimirs Petrenko.

“Rally Talsi čempionu cīņās šogad piedalīsies četri, ļoti pieredzējuši rallija piloti, kas katrs ar mērķtiecīgu treniņu darbu un augstvērtīgu sniegumu ātrumposmos kļuvuši par savas valsts čempioniem. Zinu, ka katram no viņiem ir savi motīvi, lai izcīnītu Čempionu kausu, tamdēļ nešaubos, ka Talsos viņi demonstrēs tikai savas labākās prasmes, lai sasniegtu augstāko rezultātu un uz visiem laikiem ierakstītu savu vārdu Rally Talsi vēstures grāmatā.

Interesanti, ka Rally Talsi šogad piedalīsies divu iepriekšējo gadu Čempionu kausu ieguvēji – lietuvieši Butvils un Šveds, kuri noteikti negribēs palikt atbildi parādā un centīsies parādīt, ka ne vienmēr ir jābūt čempionam, lai uzvarētu Rally Talsi!” intriģējošu sāncensību ātrumposmos paredz RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs.

Čempionu Rallija tradīcija ieviesta 2009. gadā ar mērķi vienā rallijā, pie vienādiem apstākļiem, noskaidrot ātrāko starp čempioniem. Kopš 2009. gada, Čempionu Rallija cīņās piedalījušies čempioni no Baltijas un Skandināvijas, kā arī Baltkrievijas, Krievijas, Kuveitas, Lielbritānijas un Slovākijas. Rally Talsi piedalījušies arī piloti, kuri šobrīd startē FIA pasaules rallija čempionātā (WRC) – norvēģi Andreas Mikkelsen (Volkswagen Motorsport II) un Mads Østberg (Citroën Total Abu Dhabi WRT) un igaunis Ott Tänak (M-Sport World Rally Team).

Iepriekšējo gadu Čempionu Kausa ieguvēji:

2014     Vytautas Švedas (LTU) / Žilvinas Sakalauskas (LTU)     Mitsubishi Lancer Evolution X R4

2013     Dominykas Butvilas (LTU) / Renatas Vaitkevičius (LTU) Mitsubishi Lancer Evolution X R4

2012     Jānis Vorobjovs (LVA) / Guntars Zicāns (LVA)                Mitsubishi Lancer Evolution X N4

2011     Vytautas Švedas (LTU) / Žilvinas Sakalauskas (LTU)     Mitsubishi Lancer Evolution X N4

2010     Jocke Nyman (SWE) / Bo Holmstrand (SWE)                 Mitsubishi Lancer Evolution IX N4

2009     Aivis Egle (LVA) / Mārtiņš Jerums (LVA)                        Mitsubishi Lancer Evolution IX N4

Tāpat, lielākajās tirdzniecības vietās visā Latvijā no šodienas nopērkams jaunākais TopGear Latvija numurs, kurā atradīsiet ērti lietojamu ceļvedi ar Rally Talsi ātrumposmu kartēm, skatpunktu aprakstiem, GPS koordinātām un katra skatpunkta trases rallija stenogrammas pierakstu.

Rally Talsi šogad būs ceturtais Latvijas rallija čempionāta posms un norisināsies 16. un 17. maijā. Rally Talsi šogad būs ar starptautisku nozīmi, jo Rally Talsi uzņems arī Lietuvas autorallija čempionāta, Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallija čempionāta un NEZ Junioru čempionāta posmi. Sacensībām jau šobrīd pieteikušies 57 ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas un Somijas. 16. maijā, aptuveni 2 stundas pirms rallija automašīnām ātrumposmos dosies arī vēsturiskās Youngtimer automašīnas, kas piedalīsies regularitātes sacensībās. Vairāk par Rally Talsi uzzināsiet apmeklējot interneta mājaslapu http://www.rallytalsi.lv

Info: Jānis Unbedahts, RA Events
Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *