Mārim Neikšānam/Raivim Jansonam otrā vieta Lietuvā, Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai – uzvara!

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” no Latvijas rallija čempionāta pirmā posma Utenā, Lietuvā, atgriezusies ar uzvarētāju kausu komandu vērtējumā, bet Māris Neikšāns/Raivis Jansons bija otrie ātrākie N4 klasē.

Rallija pirmais ātrumposms komandai sākās ar dalītām jūtām. Māris Neikšāns/Raivis Jansons uzrādīja labāko rezultātu N4 klasē, bet Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals līdz pirmajam ātrumposmam diemžēl netika – jau pašā rallija startā tika piedzīvots dzinēja defekts.

Visa rallija gaitā Neikšāns/Jansons bija N4 klases un absolūtā vērtējuma uzvaras pretendenti, tikai pašās rallija beigās piekāpjoties Jānim Vorobjovam/Guntaram Zicānam. Toties tika pārspētas Aivja Egles/Mārtiņa Jeruma un Jāņa Feldmaņa/Anrija Jesses ekipāžas, ar kurām Neikšāns sīvi cīnījās jau no rallija sākuma.

„Sezonas sākums viennozīmīgi ir izdevies,” secina Māris Neikšāns. „Mūsu mērķis bija cīnīties par uzvaru, un to īstenojām. Diemžēl pēdējos ātrumposmos nespējām konkurēt ar Jāņa Vorobjova ekipāžu. Izšķirošo pārsvaru viņš ieguva, pateicoties sniega riepām – viņa īpašumā tādas bija, mūsu īpašumā nebija. Liels prieks par Jāņa Feldmaņa sniegumu – šķiet, ka šogad cīņa par uzvaru Latvijas čempionātā N4 klasē būs tik aizraujoša, kā nekad iepriekš! Mūsu automašīna darbojās nevainojami, taču paši pieļāvām vairākas kļūdas. Laikam tas ir likumsakarīgi, jo pēdējo reizi sacensībās piedalījāmies pirms četriem mēnešiem. Ceru, ka pirms rallija „Sarma” aizvadīsim testu sesiju, un Gulbenē atkal varēsim cīnīties par uzvaru!”

Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala ekipāža izstājās jau pirms pirmā ātrumposma, jo radās defekts automobiļa dzinējam. „Ļoti sarūgtinoši, ka sezona sākusies šādi,” saka Andis Neikšāns. „Tagad mums ir divas nedēļas ilgs laiks, lai ne tikai salabotu dzinēju, bet arī atrastu defekta cēloni. Rallijā „Sarma” noteikti būsim uz starta!”

Latvijas čempionātā komandu vērtējumā šobrīd ir pieteikušās trīs komandas – „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda”, „Tieto/Kronus Racing Team” un „RA Motosport”. Pirmajā posmā uzvaru izcīnīja „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda”. „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ģenerālsponsors jau septīto gadu pēc kārtas ir SIA „Latvijas Mobilais Telefons”. Vēl komandu atbalsta rallija auto apkalpošanas un īres kompānija „AMP Motorsport”, būvkompānija „LEC”, „Gros Auto”, sporta transmisiju ražotāji „Samsonas Motorsport”, „Neste” un „Juneka”.

Rallija „Halls Winter Rally” rezultāti
1. Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns (Vorobjovs Racing, Mitsubishi Lancer Evo IX) 1.03:55,3
2. Māris Neikšāns/Raivis Jansons (LMT Rallija komanda, Mitsubishi Lancer Evo IX) +25,2
3. Aivis Egle/Mārtiņš Jerums (Tieto/Kronus, Mitsubishi Lancer Evo IX) +29,5
4. Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse (Mitsubishi Lancer Evo X) +32,0
5. Roks Lipeiķis/Inga Lipeiķīte (Egzotika, Mitsubishi Lancer Evo VIII) +32,4
6. Ramūns Čapkauskas/Toms Šipkausks (Bauer Racing, Mitsubishi Lancer Evo IX) +58,4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *