Egle/Jerums Lietuvas rallijā izcīna bronzu

Info: Didzis Eiduks
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Šī gada 30.janvārī norisinājās pirmais Latvijas rallija čempionāta posms „Halls Winter Rally Utena 2010″, kur piedalījās arī abas Tieto – Kronus rallija komandas ekipāžas Egle/Jerums un Travņikovs/Samušia. Egle/Jerums izcīnīja 3.vietu gan absolūti, gan N4 grupas ieskaitē, savukārt Travņikovs/Samušia ierindojās 17.vietā absolūti un 3.vietā A+ ieskaitē.

Halls Winter Rally Utena 2010 sastāvēja no 12 ātrumposmiem, kuros uz starta stājās apmēram 70 ekipāžas. Tā, kā iepriekšējās dienās bija pamatīgi snidzis, tad lielu ietekmi uz rezultātiem atstāja starta vieta. Tie, kas startēja pirmie, „tīrīja” trasi vēlāk startējošajām ekipāžām. Lai novērstu šo efektu, organizatori bija paredzējuši divas reizes mainīt starta secību, tādējādi nedaudz nogludinot ekipāžu iespējas. Tas, savukārt, radīja intrigu cīņās par pirmajām vietām, kur šoreiz, par lielu prieku mūsu skatītājiem Latvijas ekipāžas neatstāja nekādas cerības sacensību saimniekiem – lietuviešiem.

Pirmos 4 ātrumposmus Egle/Jerums uzsāka pieticīgi un atradās 8.vietā, zaudējot līderu ekipāžai Vorobjovs/Zicāns 25 sekundes. Savukārt, otrajā sacensību aplī ekipāža bija atguvusi tempu un strauji kāpa uz augšu līdz 9. un 10. ātrumposmos jau bija otrie, tikai dažas sekundes atpaliekot no sacensību līderiem. Savukārt, vadību no Vorobjova/Zicāna pārmaiņus pārņēma Feldmanis/Jesse un Neikšāns/Jansons. Gala rezultātā pēc 12 finišētajiem ātrumposmiem tomēr vadībā atgriezās un uzvarēja Vorobjovs/Zicāns, otrie finišēja Neikšāns/Jansons, trešie Egle/Jerums un ceturtie Feldmanis/Jesse. Tikai pietajā vietā palika ātrākā no lietuviešu ekipāžām Lipeikis/Lipeikite Patiesi aizraujošas cīņas ātrāko Latvijas ekipāžu izpildījumā, kas liecina ka šogad Latvijas Rallija čempionātā būs vērojama tik pat liela intriga kā visus iepriekšējos gadus!

„Mūsu rezultātu kopsummā iespaidoja vairāki faktori, pirmkārt – starta numurs, otrkārt – lielās sniega kupenas un treškārt mūsu ekipāžas braukšanas temps. Analizējot aizvadīto sacīksti tomēr esam ļoti apmierināti ar rezultātu, jo cīņa patiešām bija ļoti sīva un spriedze saglabājās līdz pat rallija finišam. Tehnika izturēja godam un ir lieliskā kondīcijā uz nākamo posmu Gulbenē. Biju patīkami pārsteigts par Latvijas rallistu lielisko sniegumu, salīdzinot ar Lietuvas kolēģiem. Rallijs bija ļoti interesants,” tā aizvadīto sacīksti komentēja Aivis Egle.

Pēc lieliski aizvadītās sacīkstes Lietuvā, ekipāža Egle/Jerums plāno savu dalību gaidāmajā rallijā „Sarma 2010″, kas norisināsies 13. un 14. februārī. Rallijs „Sarma 2010″ būs Latvijas rallija čempionāta otrais posms.

Komandas atbalstītāji: Tieto, Prospeed, Kronus, Latakko u.c.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *