LMT rallija komandas panākums WRC „Neste Oil Rally Finland” vērtējams izcili

Info: LAF preses dienests
Foto: Gatis Upitis

2007. gads ir Latvijas rallija 50. jubilejas gads, kas sakrīt ar aizraujošāko LMT Latvijas rallija čempionāta sezonu un lielāko Latvijas rallistu panākumu starptautiskajā arēnā. Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Māris Neikšāns un Māris Jēkabsons parādījuši izcilu sniegumu Pasaules rallija čempionāta (WRC) Somijas posmā „Neste Oil Rally Finland”, izcīnot 3.vietu N4 klasē un augsto 20. vietu kopvērtējumā. Sacensības norisinājās Juvaskulas apkārtnē no 2.-5. augustam. Sportisti sacensībās startēja ar Latvijā AMP Motorsports sagatavotu Mitsubishi Lancer Evo 9.

„Neste Oil Rally Finland” tiek uzskatīts par pašu sarežģītāko un ātrāko ralliju WRC čempionātā, un tā 55 gadus ilgajā vēsturē tikai trijiem ne-ziemeļvalstu sportistiem izdevies izcīnīt uzvaru: 1990.gadā to paveica spānis Karloss Sains (Carlos Sainz), 1992.gadā fancūzis Didjē Oriols (Didier Auriol) un 2003.gadā uzvarēja igaunis Marko Martins (Markko Martin). Arī citās sacensību ieskaites grupās pārsvarā dominē vietējie braucēji, jo, lai ātri brauktu Somijas sarežģītajos ceļos, ir jābūt vietējam, kas pilnībā izprot šo ceļu specifiku un tos labi pārzina. Liela nozīme Somijas rallijā ir spējai koncentrēties un braukt izvēlētā režīmā, jo, ņemot vērā specifiskos un ātros ceļus, jebkura kļūda var maksāt izstāšanos un sabojātu automašīnu.

2007. gadā „Neste Oil Rally Finland” uz starta stājās 102 ekipāžas, no kurām 35 startēja N4 grupas ieskaitē. LMT Rallija komandas profesionālā pieeja un ekipāžas meistarība nodrošināja augsto rezultātu un iespēju kāpt uz N4 klases pjedestāla, atstājot aiz sevis arī Igaunijas un Lietuvas ātrākos N4 klases sportistus. Ātrajos un sarežģītajos ceļos 3 dienu laikā sportistiem bija jāveic 360 km ātrumposmos, kas ir tik pat cik 3 Latvijas rallija čempionāta posmos kopā.

Latvijas Automobiļu federācija augstu vērtē LMT Rallija komandas sasniegumu un uzsver tā nozīmi rallija attīstībā Latvijā. Šī uzvara pierāda, ka Latvijas autosporta vide spēj nodrošināt augsni sportistu izaugsmei un augstai konkurētspējai starptautiskā līmenī.

Latvijas Automobiļu federācija vēlas izteikt pateicību uzņēmumam „Latvijas Mobilais Telefons” par ieguldījumu Latvijas rallija attīstībā, nodrošinot Latvijas sportistu dalību augstākā līmeņa starptautiskajās sacensībās un atbalstot Latvijas rallija čempionātu.

2008. gada sezonā vairākas Latvijas rallija ekipāžas plāno piedalīties dažādos WRC čempionāta posmos. Savukārt nākamais LMT Latvijas rallija čempionāta posms rallijs Aukštaitija 2007 norisināsies Lietuvā 25. un 26. augustā. 50. jubilejas rallija sezonas kulminācija tiek plānota rallijā „Latvija 2007″, ka norisināsies Rīgas un Madonas apkārtnē 6. un 7. oktobrī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *