LMT rallija komanda guvusi dubultuzvaru Jēkabpils – Madona 2011 rallijā

Info: Normunds Avotiņš
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Tikko aizvadītajā rallijā, kas notika Jēkabpils un Madonas apkaimē, Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāžas izcīnījušas vērtīgu dubultuzvaru N4 klasē. Par uzvarētājiem šīs klases ieskaitē kļuva Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals ar Mitsubishi Evo X, rallija kopvērtējumā ieņemot trešo vietu un piekāpjoties vien diviem dalībniekiem ar jaudīgākām A+ klases automašīnām. „Šī uzvara nebija viegla,” atzīst Andis Neikšāns. „Pēc pirmās dienas mūsu pārsvars pār tuvāko sekotāju bija tikai 0,76 sekundes, kas nozīmēja, ka otrā diena būs jāveic ar pilnu atdevi. Kad mūsu galvenais konkurents PS-4 neveiksmīgi pārsita riepu, spriedze mazliet atslāba. Tā kā mums jau bija iekrāts ievērojams pārsvars pār citiem sāncenšiem, varējām mazliet „atlaist” un nedzīties pēc labākā rezultāta katrā ātrumposmā. Sestajā ātrumposmā arī mūsu auto tika pārsista riepa, un braucot ar tādu zaudējām nedaudz laika, taču rallija iznākumu tas neietekmēja. Man ir milzīgs gandarījums par Māri, kurš palīdzēja izcīnīt komandai dubultuzvaru!”

Māris Neikšāns un Ringolds Bērziņš finišēja ar 52 sekunžu laika atstarpi, taču paturot drošā attālumā trešās vietas ieguvēju N4 klasē. Tomēr Māris uzskata, ka uzlabojumiem vēl ir vieta, un ar ekipāžas rīcībā esošo auto var braukt vēl ātrāk. „Biezie putekļi un vēl pāris apstākļu ik pa laikam izsita no ritma, bet tas šajā rallijā bija ļoti svarīgs. Bez tam pēc konkurentu pārsisto riepu sērijas dienas sākumā mums vairs nebija lielas motivācijas braukt „uz visu banku”. Andis bija stabili priekšā, pārējie – pietiekami tālu aiz muguras. Tā nu iznāca tāda vairāk taktiskā braukšana – nezaudēt, bet arī nepārcensties,” tā rallija otrās dienas notikumus raksturo Māris Neikšāns.

Pēc rallija „Jēkabpils – Madona 2011″ Andis Neikšāns nostiprinājis savas pozīcijas Latvijas čempionāta kopvērtējumā un sagatavojis lielisku augsni reālai cīņai par čempiona titulu. Savukārt Māris pateicoties augstajai vietai šī rallija finišā, pacēlies LRČ kopvērtējumā uz otro pozīciju. „Neko labāku nevarējām vēlēties,” pēc rallija teica Andis, „taču Latvijas čempionātā mums priekšā vēl ir 3 ralliji.” M. Neikšāns neskopojas ar uzslavām rallija rīkotājiem: „Šis bija patiešām labs rallijs, organizatori bija pacentušies. Reti gadās, ka ļoti patīk pilnīgi visi ātrumposmi”. Jēkabpilī un Madonā darbu turpināja arī „LMT rally” īsziņu serviss, bez maksas sniedzot tā lietotājiem ātrumposmu rezultātus un aktualitātes. Nākamais LRČ posms rallijs „Latgale” notiks 2. jūlijā.

Rallija “Jēkabils – Madona 2011″ rezultāti”:
1. Georg Gross/Raigo Mōlder Ford Focus WRC A plus 1:00:16.38
2. Deividas Jocius/Gediminas Žliubas Mitsubishi Lancer A plus +2:00.20
3. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals Mitsubishi EVO X N4 +34.42/+2:34.62
4. Māris Neikšāns/Ringolds Bērziņš Mitsubishi EVO X N4 +52.18/+3:26.80
5. Jānis Dūcis/Guntis Kampe Mitsubishi N4 +29.39/+3:56.19
6. Alexey Mersianov/Dmitry Chumak Mitsubishi EVO IX N4 +47.01/+4:43.20
7. Valts Zvaigzne/Alvis Fjodorovs Mitsubishi EVO IX A plus +33.16/+5:16.36
8. Roland Murakas/Kalle Adler Mitsubishi EVO IX N4 +6.26/+5:22.62
9. Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns Mitsubishi EVO X N4 +13.28/+5:35.90
10. Aleksandrs Gorelovs/Igors Skuridins Mitsubishi EVO X N4 +40.22/+6:16.12

Komandas ģenerālsponsors kopš 2004. gada ir Latvijas Mobilais Telefons. Sponsori ir LEC un Samsung Electronics Baltic, atbalstītāji – Neste Latvija, Inter-Riga, SHARP. Tehnisko nodrošinājumu sniedz Neiksans Rally Sport, ASRT, Samsonas transmission un ProRacing.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *