Pēc pirmās rallija Jēkabpils – Madona 2011 dienas līderis igaunis Georgs Gross

Info: Ģirts Avotiņš
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Aizvadīta pirmā rallija Jēkabpils – Madona 2011 sacensību diena, kurā sportisti veica trīs ātrumposmus. Sākot ar Salas novada Sēlijas pagastā aizvadīto pirmo ātrumposmu līdera pozīcijas ir iekarojis igaunis Georgs Gross ar savu Ford Focus WRC. Otro vietu rallija kopvērtējumā un A plus ieskaitē ieņem jēkabpilietis Mārtiņš Svilis. Trešajā vietā pēc pirmās rallija dienas ir N4 klases līderis Andis Neikšāns, no kura tikai nedaudz atpaliek Jānis Vorobjovs.

Rallija diena Jēkabpilī, 4. jūnijā sākās ar dažādās aktivitātēm Kena parkā, kā arī Latvijā lielākā saldējuma kokteiļa izgatavošanu. Uz Klasika saldējuma kokteiļa nogaršošanu un rallija atklāšanu bija ieradušies neredzēti daudz skatītāju. Vēl plašākā skaitā skatītāji bija redzami rallija trases malās, taču tas nebija pārsteigums, jo pirmo reizi ralliju pa brīvu visiem skatītājiem dāvina saldējums Klasika.

Sportisti pēc aizvadītās sacensību dienas neslēpa, ka visi pirmās dienas ātrumposmi ir bijuši ļoti sarežģīti un grūti – jau pirmajā ātrumposmā dažas ekipāžas piedzīvoja kūleņus.

A plus ieskaites grupā līderi ir Georgs Gross un Mārtiņš Svilis, kurus šķir 12,03 sekundes. Tehnisku problēmu dēļ šajā cīņā pirmajā dienā nespēja iesaistīties Raimonds Kisiels, kurš līderim zaudēja nepilnu pus minūti. Savukārt pēc pirmā ātrumposma pārsteigumu sagādāja lietuvietis Deivids Jocius, kurš Georgam Grosam zaudēja tikai 1,9 sekundes, taču Premia ātrumposmos pa Jēkabpils pilsētas ielām viņš zaudēja savas pozīcijas un pēc pirmās dienas ierindojās 3. pozīcijā.

N4 klasē īpaša divkauja ir izveidojusies starp Andi Neikšānu un Jāni Vorobjovu – viņus pēc pirmās dienas šķir tikai 0,76 sekundes. 3,26 sekundes Vorobjovam zaudē Māris Neikšāns, vēl nedaudz vairāk Andim zaudē Aivis Egle.

Igauņi ir līderi arī 2WD ieskaitē – Markus Abrams apsteidz gan skatītāju mīluli Ivo Ķilpi un Ralfu Sirmaci.

Rallijā-reidā pēc pirmās dienas līderis ir Roberts Elbakjans, kurš par 5,03 sekundēm apsteidza Aldi Vilcānu un par 13,94 sekundēm – Alekseju Berkutu.

Rallijsprinta čempionāta ieskaitē ievērojamas izmaiņas ieviesa favorīta Zigurda Kalniņa izstāšanās otrā ātrumposma pēdējā līkumā, kur viņa mašīna atsitās pret brauktuves bortakmeni un tai nolūza ritenis. Līdz ar to līdera pozīcijas 4WD+ klasē pārņēma Arvis Arums. Otro vietu pirmajā dienā izcīnīja Aleksandrs Grīva, trešo – Edijs Bergmanis.

Otrā rallija Jēkabpils – Madona diena norisināsies Madonā un tās apkārtnē. Plašāku informāciju un jaunumus iespējams uzzināt, klausoties rallija radio – Radio1 107,0 FM, kā arī sekojot līdzi rezultātiem www.autorally.lv un www.autosport.lv.

Rallijs “Jēkabpils – Madona 2011” notiek, pateicoties Jēkabpils pilsētas, Salas un Madonas novadu pašvaldībām, saldējumam “Klasika” un apdrošināšanas sabiedrībai “Balva”. Autosporta svētku ātrumu nodrošina “Ātruma Cilts” un oficiālais auto “Ford”, kā arī “Lukoil”, “Cēsu Alus”, “Staburadze”, “Statoil” eļļas, “Hankook” riepas, energofirma “Jauda” un “Elijas Nami”. Ralliju “Jēkabpils – Madona 2011” informatīvi atbalsta “Radio 101”, “TVNET”, “Draugiem.lv” “Go4Speed”, “Autozinas.fm”, “4 Rati”, “jauniauto.lv” un “Jaunais Vēstnesis”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *