LMT Latvijas rallija čempionāts sāk vasaras sezonu!

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Nedēļas nogalē, 17. un 18. maijā Talsu apkārtnē un pilsētā notiks „LMT” Latvijas rallija čempionāta otrais posms rallijs „Talsi 2008″, atklājot čempionāta vasaras sezonu. Šis būs jauns sākums čempionātam, kuru prognozē kā interesantāko pēdējo gadu laikā.

Līdz šim „LMT” Latvijas rallija čempionātā aizvadīts viens posms – rallijs „Sarma 2008″. Plānoto Lietuvas sacensību, kas bija paredzēta kā otra ziemas sacīkste, laika apstākļu dēļ atcēla. Līdz ar to intriga pirms „LMT” Latvijas rallija čempionāta otrā posma ir vēl sakāpinātāka, jo ziema līdz galam neatklāja stiprākos un vājākos čempionāta sportistus.

Pirmajā posmā rallijā „Sarma 2008″ lielāko intrigu sarūpēja N4 klase. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Otro vietu guva Aivis Egle/Mārtiņš Jerums („RAMI R-evolution Racing”), bet trešie – Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds („SEB Rallija komanda”). Taču līdz ar izstāšanos palika neatbildēts jautājums, cik spēcīgas ir Māria Neikšāna un Mārtiņa Būčiņa pilotētās ekipāžas, vai vēl spilgtāku sniegumu N4 klasē spēj nodemonstrēt leģendārais Ivars Caune, brīžiem pārsteidzošais Aldis Pīlēns un daudzsološais Jānis Kārkliņš. Iespējams, tieši pēdējais var sagādāt lielākos pārsteigumus, jo Kārkliņa sportiskā un tehniskā forma piedzīvojusi uzlabojumus.

„LMT” Latvijas rallija čempionāta N3 klasē pirmajā posmā Gulbenes pusē pārliecinoši uzvarēja Dans Leščs/Jānis Vīksna („Bensons Honda Racing”). Uzskatot liepājniekus par galvenajiem favorītiem arī „LMT” Latvijas rallija čempionāta turpinājumā, intrigu sagādā nākamo pjedestāla pozīciju dalīšana. Gulbenē otro vietu guva viens no talantīgākajiem jaunajiem braucējiem Zigurds Kalniņš ar stūrmani Ģirtu Dombrovski („AutoStils Rally Team”). Taču debitantiem nebūs viegli, jo N3 klase sarūpējusi nopietnu konkurenci. Līderiem būs jāuzmanās no iespējamiem Arvja Vecvagara/Aināra Šusta ekipāžas uzbrukumiem, tāpat gatavi sāncenšu kļūdu izmantošanai allaž ir Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols. Par pārsteigumu parūpējies pieredzējušais rallija braucējs Gatis Vecvagars, kurš ar „Renault Clio” un stūrmani Aināru Kalniņu mēģinās spēkus N3 klasē. Papildu intriga – Latvijas trasēs pazīstamā britu ekipāža Tomass Keivs/Džemma Praisa uz starta stāsies ar „M Sport” sagatavoto „Ford Fiesta ST” automašīnu!

Savukārt „LMT” Latvijas autorallija čempionāta kausa izcīņas klase A+ var izrādīties absolūtās uzvaras ieguvēja. Šīs klases ietvaros ar „Mitsubishi Lancer WRC” trasē atgriezīsies slavenā Ivara Vasaraudža/Valda Spredža („Skandi Auto Rallija komanda”) ekipāža. Viņu uzdevums, lai gūtu kārtējo uzvaru – nekļūdīties un izvairīties no tehnikas problēmām. Šajā klasē pirmajā posmā labākā bija „AutoStils Rally Team” ekipāža Ainārs Igaveņš/Gatis Cimdiņš. Ainārs, rallijā „Talsi 2008″ startējot kopā ar stūrmani Uldi Znotiņu, centīsies saglabāt kopvērtējuma līderpozīciju. Taču cīņa aiz Vasaraudža/Spredža būs ļoti sīva un uz pjedestāla pozīcijām pretendē vismaz sešas ekipāžas.

„LMT” Latvijas autorallija čempionāta kausa izcīņas 2WD+ klasē galvenā favorīta loma Artim Štrausam/Raimondam Tihonovam („Bensons Honda Racing”). Tomēr pirmā posma uzvarētāju Ivo Ķilpja/Arta Ceriņa ekipāžas ātrums ziemā liek domāt, ka šajā klasē uzvarētājs nav prognozējams. Turklāt noteikti būs jārēķinās ar Viestura Tilgasa, brāļu Egila un Māra Īļu, Andra Dambja un citām ekipāžām.

„LMT” Latvijas rallija čempionātā rallijs „Talsi 2008″ ir otrais no čempionāta pieciem posmiem. Pēc tā sekos „ERGO Rallijs Cēsis”, rallijs „Kurzeme” un rallijs „Latvija”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *