LMT Latvijas rallija čempionāts dodas uz Lietuvu

Info: LAF preses dienests

Šajā nedēļas nogalē, 24. un 25. augustā, Lietuvā, Utenas pilsētā, pēc mēneša pauzes atsāksies LMT Latvijas rallija čempionāta nākošie posmi. Vairāk, kā 30 sportistu ekipāžas no Latvijas ir devušās uz ralliju „Aukštaitija 2007″, kurš aizsāksies ar trīs ātrumposmiem jau piektdienas vakarā, bet turpināsies sestdien no rīta. Rallijā uz starta stāsies 98 sportisti no Lietuvas, Latvijas, Somijas un Dānijas. Jāatzīmē, ka rallijs „Aukštaitija” ir slavens ar atraktīvo pilsētas ātrumposmu Utenā, kuru sportisti veiks sestdienas pēcpusdienā.

Aukštaitijas rallija ceļi ir ne tikai interesanti, bet arī sarežģīti, un tas cīņu par LMT Latvijas rallija čempionu tituliem padara vēl grūtāk prognozējamu. Pilnpiedziņas N4 klasē šobrīd kā čempionāta līderi uz Lietuvu ir devušies Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds, tomēr ir sagaidāms, ka šīs ekipāžas sīvākie konkurenti Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, Aivis Egle/Normuns Aizkalns, Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons un Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis sezonas līderiem tik viegli nepiekāpsies. Jāatzīmē, ka visas minētās ekipāžas startē ar Mitsubishi Lancer Evo 9 automašīnām. Vērā ņemams ir fakts, ka laika posmā starp LMT Latvijas rallija čempionāta Kurzemes un Aukštaitijas posmiem Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons ir ieguvuši papildu rūdījumu un pozitīvu emociju devu, izcīnot godpilno augsto 3.vietu N4 klasē Pasaules WRC rallija čempionāta Somijas posmā Neste Oil Rally Finland, tādējādi pierādot, ka konkurence Latvijas rallija čempionātā spēj norūdīt augstāka līmeņa sacensībām.

Rallija Aukštaitija 2007 papildu intriga ir jautājums, vai Latvijas N4 klases līderi spēs cīnīties ar vietējo „taku” zinātājiem no Lietuvas. Tiek uzskatīts, ka N4 klase visspēcīgākā Baltijā ir tieši Lietuvā un Latvijā. Skatītāji, kas dosies uz Utenu vai arī sekos līdzi rezultātiem internetā, noteikti var sagaidīt intriģējošu cīņu starp abu valstu vadošajiem N4 klases braucējiem.

Situācija LMT Latvijas rallija čempionāta N3 klasē ir nedaudz mierīgāka, tomēr galvenā intriga saglabājas – vai pateicīgā situācija, kādā atrodas Dana Lešča/Jāņa Vīksnas (Honda Civic Type R) ekipāža čempionāta kopvērtējumā, par 13 punktiem apsteidzot Arta Štrausa/Raimonda Tihonova un Arvja Vecvagara/Ainara Kalniņa ekipāžas (abas Renault Clio), ļaus Leščam jau otro gadu pēc kārtas izcīnīt prestižo čempiona titulu? Ņemot vērā, ka Štrausa ekipāža nepiedalīsies Aukštaitijas rallijā, teorētiski tikai Vecvagara ekipāžai ir iespējas „gāzt” Lešču un Vīksnu no troņa. Kā vēl vieni rallija favorīti noteikti jāmin ekipāža Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis (Honda Type R), kuri pārliecību par saviem spēkiem veiksmīgi nostiprinājuši, pēc kārtas uzvarot trīs Latvijas čempionāta posmus minirallijā savā klasē. Jācer, ka arī ātrā un talantīgā Jāņa Kārkliņa/Jāņa Krastiņa ekipāža beidzot būs pārvarējusi „melno tehnisko ķibeļu joslu” un spēs iesaistīties cīņā par uzvaru savā klasē.

A+ klasē būs interesanti pavērot vecmeistara un daudzkārtējā Latvijas čempiona Ivara Caunes un viņa stūrmaņa Vladimira Barinova (Mitsubishi Lancer Evo 7) cīņu ar ātrāko Lietuvas ekipāžu – Rokas Lipeiķa/Renatas Vaitkevičius (Mitsubishi Lancer Evo 8). Savukārt AL 2000 klasē ir sagaidāma intriģējoša cīņa starp brāļu Īles (VW Polo) un Normunda Verbeļa ekipāžām.

Šobrīd LMT Latvijas rallija čempionātā pēc pieciem posmiem komandu ieskaitē vadībā atrodas „Skandi Auto rallija komanda”, kura par 13 punktiem apsteidz „Liepājas rallija komandu 1″ un par 22 punktiem „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandu”. Ņemot vērā, ka Aukštaitijas rallijā nestartēs „Skandi” komandas „punktu mašīna” Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis un arī „Latvijas Mobilā Telefona komanda” ir devusies nepilnā sastāvā bez N3 klases ekipāžas, „Liepājniekiem” paveras reāla iespēja izvirzīties čempionāta vadībā.

Visa informāciju par ralliju „Aukštaitija 2007″ atrodama interneta vietnē www.ajags.lt.

LMT Latvijas rallija čempionāta un kausa kopvērtējuma rezultāti pēc pieciem posmiem:

N4 klase:

 1. Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds32
 2. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals28
 3. Aivis Egle/Normunds Aizkalns 24

N3 klase:

 1. Dans Leščs/Jānis Vīksna43
 2. Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs30
 3. Arvis Vecvagars/Ainars Kalniņš30

A Plus klase:

 1. Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis 52
 2. Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsalnieks 26
 3. Arturs Priednieks/Jānis Kirkovalds 26

AL 2000 klase:

 1. Egils Īle/Māris Īle30
 2. Normunds Verbelis/Igors Bartaščenoks 22
 3. Gintars Ozoliņš/Māris Spēlmanis22

Komandu ieskaite:

 1. Skandi Auto rallija komanda65
 2. Liepājas rallija komanda 152
 3. Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda 43

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *