Liepājas Rallija Komanda triumfē rallijā Kurzeme

Info: Liepājas Rallija Komanda
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Mārtiņam Būčiņam/ Renāram Francim uzvarot N4 grupā, un Danam Leščam/ Jānim Vīksnam trešo reizi pēc kārtas iegūstot pirmo vietu N3 grupā, Liepājas Rallija Komanda varēja kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena arī komandu vērtējumā rallijā „Kurzeme 2007″. Arī trešais pjedestāla pakāpiens tika liepājniekiem – par to parūpējās Mārtiņš Meldrājs/ Gundars Vītols ar 3. vietu N3 grupā un Viktors Lebedevs/ Māris Deklaus ar 4. vietu N4 grupā.

Ar šo panākumu Liepājas Rallija Komanda 1 komandu vērtējumā ir apsteigusi LMT rallija komandu, un ieņem čempionāta otro pozīciju aiz Skandi Auto Rallija Komandas. Līdz ar šīm daudzajām uzvarām ir atrisināta pirmssacensību lielākā intriga – vai liepājnieki būs ātrāki pašu mājās.

Izcils šis rallijs padevās Mārtiņam Būčiņam/ Renāram Francim. Jau piektdienas vakarā klasiskajā Vecpils ātrumposmā Būčiņš, braucot ar N4 grupas auto, spēja uzrādīt tikai par 2,2 sekundēm mazāku rezultātu nekā ar WRC auto startējošais Vasaraudzis. Arī visos turpmākajos ātrumposmos Būčiņš bija pārliecinoši ātrākais, vien pēdējos divos posmos atļaujot garām aiziet vēl citiem N4 grupas braucējiem. Finišā viņa pārsvars pār tuvāko sekotāju N4 grupā lietuvieti Švedas sasniedza 21 sekundi.

Veiksme par labu nospēlēja arī Danam Leščam/ Jānim Vīksnam, un tika iegūta pirmā vieta N3 grupā. Gandarījumu par uzvaru gan mazināja fakts, ka uzvara tika iegūta pēc sīvākā konkurenta Arta Štrausa izstāšanās īsi pirms pēdējā ātrumposma finiša tehniska defekta dēļ. Pēc šīs uzvaras Leščs ir palielinājis savu atstarpi pār tuvāko sekotāju līdz 13 punktiem, un atlikušajos divos čempionāta posmos galvenais uzdevums būs nosargāt iegūto pozīciju.

Sekmīgs starts padevās arī Viktoram Lebedevam/ Mārim Deklaus. Lebedeva galvenie konkurenti cīņā par vietu N4 grupas sešiniekā bija Mežks un Pīlēns. Viktors mājas trasē mācēja uzrādīt stabilu sniegumu, un ierindojās N4 grupas ceturtajā vietā.

Kaislības virmoja pirms pēdējā ātrumposma starta, kad tika sekundi priekšā Mārtiņam Meldrājam bija Arvis Vecvagars – pēdējais ātrumposms bija 24 kilometrus garš, un sekundes atsarpi sadeldēt, lai cīnītos par vietu N3 grupas trijniekā. Tomēr tika pieļautas dažas kļūdas, kas gandrīz varēja beigties arī ar izstāšanos, un rezultātā zaudētas trīs sekundes. Taču arī trešā vieta N3 grupā ir augsts sasniegums, un Meldrāja/ Vītola ekipāža šosezon jau otro reizi kāpj uz goda pjedestāla.

Lielisku ralliju aizvadīja Guntars Krieviņš / Ainārs Šteinbergs – startējot A plus grupā, ekipāža uzņēma strauju braukšanas tempu, un apsteidza daudzus savus sīvākos konkurentus grupā – Skakauska un Šimkusa ekipāžas. Krieviņš uz finišā estakādes iebrauca kā sestais savā klasē. Gita Laugale/ Santa Daukste arī aizvadīja ātru ralliju, un atstāja aiz sevis krietni vairāk ekipāžu kā citos rallijos.

Ne tik sekmīga šī sacensība bija Normundam Verbelim – pēc pirmās dienas Verbelis bija otrais ātrākais starp priekšpiedziņu ekipāžām, atpaliekot no Arta Štrausa 11 sekundēm, un par 0,28 sekundēm esot priekšā komandas biedram Leščam. Otrā diena neizvērtās tik sekmīgi – piektajā ātrumposmā asā atpakaļejošā pagriezienā neiztur miroņgalva, un sacensības diemžēl ir galā. Vienu ātrumposmu iepriekš izstājas arī Uldis Sesks/ Gunars Francis. Piektdienas ātrumposmos sākušās problēmas – roteros norauta pusass – atstāj savu ietekmi uz priekšējo diferenciāli, un Turlavas ātrumposmā Sesks paliek tika ar aizmugures piedziņu, tāpēc tiek pieņemts lēmums izstāties.

Kopumā šo ralliju komanda var vērtēt kā ļoti veiksmīgu. Čempionātā atlikuši vēl tikai divi posmi – rallijs Lietuvā un rallijs „Latvija” Rīgā, tāpēc panākumi savā māju rallijā ļauj droši cerēt uz tik pat sekmīgiem startiem arī atlikušajos čempionāta posmos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *