Leščs tuvojas trešajam čempiona titulam

Info: Liepājas Rallija Komanda
Foto: M.Šeršņovs

Liepājas Rallija Komanda jau šajā nedēļas nogalē startēs sestajā Latvijas čempionāta rallijā posmā, kas notiks Lietuvā, Utenas pilsētas apkārtnē. Viena no komandas ekipāžām – Dans Lešcs/ Jānis Vīksna ir pavisam tuvu čempiona titulam N3 grupā.

Jau pēc rallija „Kurzeme”, kurā savu trešo uzvaru šosezon ieguva Lešča/ Vīksnas (Honda Ciivic Type-R) ekipāža, atstarpe līdz otrajā vietā esošajam Artim Štrausam palielinājās līdz 13 punktiem – tas bija pietiekoši liels handikaps, lai pirmo vietu čempionātā atlikušajos posmos noturētu, taču tas nozīmēja, ka abās sacensībās ir jānobrauc arī ar labiem rezultātiem. Taču tā kā galvenais Lešča konkurents Artis Štrauss diemžēl Lietuvas posmā uz starta iziet nevarēs, tad vienīgā ekipāža, kas vēl teorētiski var apdraudēt liepājnieku izredzes uz čempiona titulu ir Arvis Vecvagars/ Ainārs Kalniņš (Renault Clio) – arī viņi ir 13 punktus aiz Dana Lešca. Lai pilnīgi nodrošinātu pirmo vietu sezonas kopvērtējumā, liepājniekam vienā no atlikušajiem rallijiem pietiek iegūt vienu ceturto vietu N3 grupā. Leščs un Vīksna jau ir divkārtējie Latvijas čempioni autorallijā – pirmais tituls tika iegūts 2003. gadā ar Opel Kadet, bet otrais – 2006. gadā ar šo pašu Honda Civic Type-R auto.

No Liepājas uz ralliju „Aukštaitija” dosies kopā piecas ekipāžas, un visām šeit startējošajām ir iespējas iegūt vērtīgos punktus pirms noslēdzošā čempionāta posma rallija „Latvija”.

Mārtiņš Būčiņš/ Renārs Francis (Mitsubishi Lancer Evo IX) pēc uzvaras N4 grupā rallijā „Kurzeme” ir pakāpušies uz ceturto vietu N4 grupas sezonas kopvērtējumā, un Lietuvā ir pilnīgi iespējams iekarot vietu arī trijniekā. Viktors Lebedevs atlikušajos sezonas rallijos turpinās startēt ar stūrmani Normundu Kokinu, ar ko sadarbība tika izmēģināta jau rallijā „Rāzna”. Viktors veiksmīgi aizvadīja gan pēdējo čempionāta posmu ralliju „Kurzeme”, izcīnot 4. vietu grupā, un identisku pozīciju iegūstot rallijā „Rāzna”, līdz ar to varam gaidīt sekmīgu startu arī Lietuvas rallijā.

Starp priekšpiedziņu braucējiem psiholoģiski smagākais uzdevums ir Normunda Verbeļa/ Igora Bartaščenoka (Honda Civic) ekipāžai. AL2000 klases līderiem pirmo pozīciju Kurzemes rallijā atņēma brāļu Īļu ekipāža – liepājnieks bija spiests izstāties ar miroņgalvas defektu, būdams stabilā pirmajā pozīcijā. Šobrīd atstarpe starp ekipāžām ir 8 punkti, kas ir atgūstami vienā rallijā, taču jāatceras, ka Īlēm par sezonas uzvarētājiem iespējams kļūt jau šajā čempionāta posmā. Vienādu punktu skaitu ar Verbeli dala Ozoliņa/ Spēlmaņa ekipāža. Savukārt Mārtiņš Meldrājs/ Gundars Vītols (Renault Clio), kas šobrīd atrodas N3 grupas ceturtajā vietā, būs spiests vairāk domāt par savas pozīcijas nosargāšanu pret jauniešu – Krišjāņa Caunes un Jāņa Kārkliņa – uzbrukumiem.

Liepājas Rallija Komanda 1 (Būčiņš, Leščs) pēc aizvadītajiem pieciem čempionāta posmiem ir komandu vērtējuma 2. vietā, 13 punktus atpaliekot no Skandi Auto Rallija Komandas, no kuras Lietuvas posmā nestartēs Vasaraudža/ Spredža ekipāža, un par 9 punktiem priekšā LMT rallija komandai, kura Lietuvā būs spiesta iztikt bez Arta Štrausa. Savukārt Liepājas Rallija Komandas 2. sastāvs (Lebedevs; Meldrājs) Lietuvā var pretendēt uz iekļūšanu sešiniekā – no sestās vietas un RAMI R-evolution racing komandas liepājniekus šķir tikai trīs punkti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *