Latvijas rallija čempionāta līderi – Neikšāns/Jansons un lietuvieši

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Latvijas rallija čempionātā aizvadīti trīs no paredzētajiem septiņiem posmiem – nedēļas nogalē notikušais BTA Rallijs Talsi bija pirmā vasaras sezonas sacīkste pēc ziemas posmiem Lietuvā un Gulbenē. Par Latvijas čempionāta līderi N4 klasē kļuvusi Māra Neikšāna/Raivja Jansona (LMT Rallija komanda) ekipāža. A Plus grupā vadībā lietuvieša Roka Lipeiķa pilotētā ekipāža, bet 2WD grupā līderis jaunais Lietuvas braucējs Roks Kvarciejus, kurš ir vadībā arī Junioru kausā. Super 1600 kausa līderes ir ekipāžas Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš un Oskars Laze/Edgars Plonis. Komandu vērtējumā vadībā LMT Rallija komanda.

N4 klasē čempionāta pirmā daļa izvērtusies īpaši aizraujoša, jo trijos posmos uzvarējušas trīs dažādas ekipāžas: Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns (Lietuvā), Aivis Egle/Mārtiņš Jerums (Gulbenes Sarmā) un Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals (Talsos). Turklāt neviena no šīm vienībām nav kopvērtējuma vadībā, savukārt klases pirmā piecinieka pozīcijas iekļaujas septiņu punktu robežās. Šobrīd vadībā visstabilāk braucošie Māris Neikšāns/Raivis Jansons, kuri trijos posmos guvuši divas otrās vietas un vienu trešo pozīciju – viņiem 22 punkti. 19 punktu Andim Neikšānam/Pēterim Dzirkalam, kuriem pēc izstāšanās Lietuvā sekoja otrā vieta un uzvara nākamajos posmos. Trijniekā pēc neveiksmes Talsos vietu saglabā Aivja Egles/Mārtiņa Jeruma (Tieto Kronus Rally Team) ekipāža, kurai trešā vieta Lietuvā, uzvara Gulbenē, bet Talsos formāla devītā pozīcija. 16 punktu Jāņa Feldmaņa/Anrija Jesses vienībai, kura Talsos šosezon pirmo reizi kāpa uz klases goda pjedestāla. Savukārt pēc cerīgi sāktās sezonas Lietuvas uzvarai sekoja piektā vieta Gulbenē un avārija Talsos Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna (Vorobjovs Racing) vienībai, viņiem 15 punktu.

Skaidrs, ka šīs piecas ekipāžas joprojām pretendē uz Latvijas čempionu titulu un atlikusī cīņa būs īpaši saspringta.

Lai gan Skandi Auto Rallija komandas ekipāža Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis uzvarējuši abās Latvijas sacīkstēs A Plus grupā, kopvērtējuma vadībā ar trīs punktu pārsvaru atrodas lietuviešu Roka Lipeiķa un Ingas Lipeiķītes ekipāža. Vasaraudzis/Spredzis nestartēja pirmajā posmā, bet Lipeiķis to lieliski izmantoja, savās mājās gūstot uzvaru. Šķiet, šīs vienības sadalīs Latvijas čempionu titulu. Trešajā vietā atrodas Raimonda Strokša/Gundara Kļaviņa (RA Motorsport) vienība, kura Talsu rallijā nestartēja.

2WD grupā īpatnēja situācija: visos posmos uzvarējušas trīs dažādas Latvijas ekipāžas, taču kopvērtējuma pirmajās divās vietās ir citu valstu pārstāvji. Līderi ir lietuvieši Roks Kvarciejus/Marjuss Samuolis, kuri guvuši 15 punktus, bet otrais ir igaunis Rolands Murakass ar 13 punktiem. Interesanti, ka abu baltiešu ekipāžas sacīkšu trijniekā bijušas tikai reizi – Lietuvas rallijā Kvarciejus bija otrais, bet Murakass – trešais. Viņu panākumu atslēga ir stabilitāte un gūti punkti visos posmos, kas neizdodas Latvijas sportistiem. Pirmajā posmā uzvarējušie Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis (Auto Stils Rallija komanda) nākamajos posmos izstājās, Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš izlaida Lietuvas posmu, uzvarēja Gulbenē, bet Talsos izstājās. Savukārt Talsu rallijā uzvarējušie Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds (ARAGO Motorsport) ziemas posmos nestartēja. Līdz ar to visām spēcīgākajām latviešu ekipāžām ir pa 11 punktiem. Nav šaubu, ka čempiontitula dalīšana būs atraktīva: latviešu ātrums pret kaimiņu stabilitāti!

Interesanti, ka Latvijas čempionāta ieskaitē 2WD grupā trijos posmos startējušas 28 ekipāžas.

Junioru kausā, kurā spēkojas piloti vecumā līdz 25 gadiem, līderis ir Roks Kvarciejus, kam seko igauņi Rolands Murakass un Sīms Plangi. Joprojām ārzemniekiem pretoties neizdodas latviešu junioriem – Zigurds Kalniņš, Atis Bruņinieks un Jānis Kārkliņš noteikti varētu cīnīties par uzvaru šajā vērtējumā, taču Talsos visi trīs izstājās.

Super 1600 klasē, kurā tiek vērtētas automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 1600 kub. cm, vadībā atrodas Ķilpis/Ceriņš un Laze/Plonis, kuri guvuši pa uzvarai un katrs reizi izstājies. Trešie – Egils un Māris Īles, kuri pēc otrās vietas Gulbenē Talsos nestartēja.

Latvijas čempionāta komandu kausā pēc dubultuzvaras Talsos vadībā atrodas brāļu Neikšānu veidotā LMT Rallija komanda, kura guvusi 33 punktus. Tieto Kronus Rally Team vienībai 14 punktu, RA Motorsport – desmit.

Latvijas rallija čempionāts turpināsies ar četriem vasaras sezonas posmiem, no kuriem nākamais notiks jūnija sākumā – TengTools Rally Madona. Seriāla kopvērtējums atrodams šeit: autorally.lv/2010/pid/08/docs/results/overall-after-3.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *