ARAGO Motorsport uzvara rallijā, pieredze kartingā

Info: Artūrs Priednieks
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Aizvadīto nedēļas nogali ar panākumiem noslēgusi ARAGO Motorsport vienība: rallija ekipāža Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds izcīnīja uzvaru Latvijas rallija čempionāta 2WD grupā BTA Talsu rallijā, savukārt komandas jaunākais pārstāvis Marko Priednieks debitējis Baltijas kausā kartingā, izcīnot pirmos ieskaites punktus savā klasē.

ARAGO Motorsport komanda, kuras sastāvā ir ne tikai rallija ekipāža Priednieks/Kirkovalds, bet arī šosejas un kartinga braucējs Artūrs Ribko un kartinga braucējs Marko Priednieks, lieliski startēja BTA Rally Talsi sacensībā. Latvijas čempionāta trešajā posmā 2WD grupā Priednieka/Kirkovalda ekipāža izcīnīja uzvaru 20 vienību konkurencē. Artūrs un Jānis par 45,53 sekundēm apsteidza tuvākos sekotājus klasē Andri Dambi/Ilmāru Jansonu, bet par minūti un 24,63 sekundēm – trešās vietas ieguvējus Jāni Fārenhorstu/Andi Daugu.

Pilots Artūrs Priednieks: „BTA Rally Talsi bija labi noorganizēta sacīkste, savukārt ceļi bija Talsu rallijam atbilstoši – pareizi noregulējot mašīnu trase bija veicama. Cīņa bija interesanta, bet iespēju cīnīties par uzvaru saskatījām pirmās dienas vakarā. Sestdien pirmajā ātrumposmā dabūjām braukt pa lietu un slapjiem ceļiem, kas kādā no epizodēm mūs nepatīkami pietuvināja ceļmalā esošai priedei. Tas lika apdomāt mūsu darbības, nomierināt tempu un turpināt sacīksti daudz kvalitatīvāk. Tobrīd 2WD grupas vadībā bija nonākusi Ivo Ķilpja/Arta Ceriņā ekipāžai, bet mēs tai zaudējām jau vairāk nekā 20 sekundes. Tomēr nākamajos ātrumposmos mūsu rezultāti ievērojami uzlabojās un sestdienas vakarā uzstādījām mērķi – Ķilpis/Ceriņš jānoķer! Tobrīd tas likās ļoti smags uzdevums. Pēc svētdienas pirmā ātrumposma finiša gan redzējām, ka galvenie sāncenši stāv ceļa malā. Sapratām, ka, lai arī līdz rallija finišam vēl bija tālu, uzdevums – nonākt līderpozīcijā – kļuvis ievērojami vieglāks.”

Šajā pašā nedēļas nogalē Igaunijā, Raplas trasē notika Baltijas kausa izcīņas pirmais posms kartingā, kurā debitēja Artūra Priednieka dēls Marko. Sacensība, kas galvenokārt tika aizvadīta mācību un treniņa nolūkos, tika aizvadīta stabili un Marko Priednieks guva savus pirmos Baltijas kausa ieskaites punktus. Priekšfinālā gūta trešā vieta, taču finālbrauciens nebija veiksmīgs, jo sportists piedzīvoja sadursmi ar vēl vienu Latvijas braucēju Mārtiņu Sesku.

Nākamās ARAGO Motorsport aktivitātes: šonedēļ Kandavā notiks Latvijas kartinga čempionāta otrais posms, kur piedalīsies ARAGO Motorsport braucēji Marko Priednieks, Arturs Ribko un Rūdolfs Bērziņš, bet rallija ekipāža Priednieks/Kirkovalds gatavojas Teng Tools Rally Madona 5. un 6. jūnijā.

Kopā ar ARAGO Motorsport cīnās mūsu atbalstītāji Remus, Jahonts, OSLV, Drošas Braukšanas Skola, E parts, Puma, Sporta punkts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *