Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda konkursa Automehānika 2011 ietvaros apceļos Latvijas profesionālās skolas

Info: Normunds Avotiņš

No 5. līdz 12. aprīlim Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda apceļos Latvijas skolas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursa „ Automehānika 2011″ ietvaros.

Konkursa mērķis ir veicināt izpratni par profesionālās izglītības nozīmīgumu Latvijas tautsaimniecībā un sekmēt profesionālās izglītības attīstību, veicināt sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm, kā arī iepazīstināt izglītojamos ar jaunākajām tehnoloģijām un nākamajiem darba devējiem.

8. martā izstāžu centrā BT-1 tikai noskaidroti konkursa finālisti, 15 mācību iestādes visā Latvijā, uz kurām dosies arī LMT rallija komandas ekipāžas ar sacīkšu automobili. Vizītes mērķis – iepazīstināt jaunos auto mehāniķus ar autosportu, piesaistot šim dinamiskajam sporta veidam arvien vairāk jauniešu.

„Autosports nesastāv tikai no braucēja vien. Ļoti svarīga ir tehnikas sagatavotība, un to spēj nodrošināt tikai profesionāli mehāniķi. Vēlamies jaunos auto mehāniķus mudināt darboties autosporta lauciņā. Un vēlamies viņiem parādīt, kāds autosports izskatās „no iekšpuses”. Tādēļ dosimies uz 15 profesionāli tehniskajām vidusskolām, kuru specialitāte ir auto mehāniķu sagatavošana. Brauksim uz skolām līdzi ņemot jauno sporta mašīnu Mitsubishi Lancer Evo X. Atbildēsim uz visiem skolnieku jautājumiem, būs arī pārsteiguma balvas,” stāsta komandas vadītājs Andis Neikšāns.

Katrā skolā „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” viesosies vismaz divas stundas – šajā laikā būs iespējas iepazīties ar komandu, fotografēties pie sporta mašīnas, kā arī noskatīties īsfilmu par komandas vēsturi.

Skolas, kurās viesosies Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda:

  • 05.04. Valsts Kandavas Lauksaimniecības tehnikums. Piedalās Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālā vidusskola, un Cīravas arodvidusskola;
  • 06.04. Valsts Priekuļu Lauksaimniecības tehnikums. Piedalās Jāņmuižas Profesionālā vidusskola;
  • 07.04. Lūznavas Profesionālā vidusskola. Piedalās Malnavas koledža;
  • 07.04. Latgales Transporta un sakaru tehniskā skola. Piedalās Jaunaglonas arodvidusskola un Dagdas arodvidusskola;
  • 08. 04. Jelgavas Amatniecības vidusskola. Piedalās Zaļenieku arodvidusskola un Saulaines profesionālā vidusskola;
  • 11.04 vai 12.04. Rīgas Tehniskā koledža. Piedalās Rīgas Valsts tehnikums.

Konkursa „Auto mehānika 2011″ finālsacensības risināsies no 28. līdz 30. aprīlim izstādes „Auto exotica” ietvaros Rīgā, „BT-1″ izstāžu zālē Ķīpsalā.

Finālsacensībās komanda sastāvēs no diviem mehāniķiem, kuriem būs jāveic 15dažādi uzdevumi. Vienu no šiem uzdevumiem nodrošinās „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda”, un uzdevumā būs jānomaina kāds sporta mašīnas mezgls.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *