Latvijas komanda “Prospeed” veiksmīgi finišē WRC posmā Somijā

Pasaules rallija čempionāta posmā “Neste Oil Rally Finland 2015” šogad startēja arī divas Latvijas komandas “Prospeed” ekipāžas, kurām izdevās veiksmīgi sasniegt finišu.

Komandas sastāvā Somijas WRC posmā startēja divas krievu sportistu ekipāžas. Sergejs Remeņņiks aizvadīja tikai otro sacīksti kopā ar jauno stūrmani Marku Rozinu, no 56 finišējušajām ekipāžām izcīnot 37. vietu. Tikmēr Igors Bulancevs, kurš brauca kopā ar Marinu Daņilovu, finišā ieņēma 47. vietu.

Abas ekipāžas startēja RC2 klasē, kur uz starta izgāja kopsummā 33 ekipāžas, arī spēcīgākie WRC2 pasaules čempionāta ieskaites braucēji ar ātrajām R5, RRC un S2000 klašu mašīnām. Finišu sasniedza 21 ekipāža – Remeņņikam 12. vieta, bet Bulancevs ierindojās 17. pozīcijā.

Remeņņiks augstāko rezultātu sasniedza pilsētas ātrumposmā “Harju 2” (piektdienas pēdējais “dops”), kur ierindojās 23. vietā absolūti un bija desmitais ātrākais starp RC2 braucējiem. Ekipāža sacensību gaitā pozīciju pa pozīcijai kāpa arvien augstāk, pēdējā Somijas rallija ātrumposmā pakāpjoties uz 37. vietu.

Tikmēr Bulancevs ātrākos rezultātus uzrādīja abos svētdienas ātrumposmos “Myhinpää 1” un “Myhinpää 2”, kur abas reizes bija 27. ātrākais absolūti, kā arī ieņēma 11. vietas RC2 klasē. Pēc piektdien notikušā sestā ātrumposma Bulanceva ekipāža atradās pat 26. vietā kopējā ieskaitē, vēlāk atkrītot uz leju, taču beigu daļā atkal vairākas pozīcijas atgūstot. Beigās 47. vieta.

Jāpiemin, ka pirms Somijas WRC posma “Prospeed” komanda aizvadīja trīs dienu testus Latvijā, kā arī startēja Krievijas kausa izcīņas 18. posmā “Rostov Veļikij 2015”. Igors Bulancevs šajās sacensībās brauca kopā ar meitu Arinu, bet Sergeja Remeņņika stūrmanis pirmo reizi bija Marks Rozins. Tiesa, abas ekipāžas piedzīvoja izstāšanos.