Korge ar Lukjaņuku cīnās par uzvaru Viru rallijā, Vorobjovs pēc pirmās dienas 7. vietā

Piektdien Igaunijā aizvadīta Viru rallija pirmā diena, pēc kuras sacensību vadībā iekārtojies ar “Ford Fiesta R5” startējošais Timmu Korge. Šis ir arī Latvijas rallija čempionāta posms, kā rezultātā uz Rakveri devušās arī vairākas mūsu ekipāžas. Visaugstāk šobrīd atrodas Jānis Vorobjovs, kurš ierindojas septītajā vietā.

Šodien braucēji Viru rallijā aizvadīja 5.6 km un 3.6 km garus ātrumposmus, katru veicot divas reizes pēc kārtas.

Timmu Korge uzrādīja ātrākos laikus visos četros ātrumposmos, bet aiz viņa visas četras reizes palika krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks. Vienā no posmiem gan abiem pilnīgi vienāds rezultāts. Pirmajā ātrumposmā viņus šķīra 1.4 sekundes, otrajā abi uzrādīja identiskus laikus, pēc tam trešajā ātrumposmā Lukjaņuks piekāpās par 3.7 sekundēm, savukārt ceturtajā “dopā” zaudēja vēl 1.7 sekundes. Rezultātā pēc pirmās dienas abus šķir 6.8 sekundes.

Pirmajos trīs ātrumposmos trešo labāko laiku sasniedza Latvijas komandas ASRT pilots Sīms Plangi, kuram ceturtajā ātrumposmā ceturtais rezultāts. Pēc pirmās dienas viņš no līdera Korges atpaliek 15.1 sekundi, ieņemot trešo vietu absolūtajā ieskaitē.

Pēc četriem ātrumposmiem septītajā pozīcijā absolūtajā ieskaitē un piektajā pozīcijā N4 klasē atrodas Jāņa Vorobjova pilotētā ekipāža no Latvijas. Viņi pirmajā ātrumposmā uzvarētājiem pazaudēja 8 sekundes, kam sekoja vēl 3.8 sekunžu, 8.1 sekundes un 18.8 sekunžu zaudēšana nākošajos trīs ātrumposmos. Pirms otrās dienas Vorobjovs ir 38.7 sekundes aiz līdera Korges. Ekipāža informē, ka šodien bijušas problēmas ar “Mitsubishi Lancer EVO X” ātrumkārbu, kā arī pārsista riepa.

Sestdien Viru rallija ietvaros notiks vēl septiņi ātrumposmi.

Viru rallija kopvērtējums pēc 1. dienas:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Timmu Korge Ford Fiesta R5 11:17.0
2. Aleksejs Lukjaņuks Mitsubishi Lancer EVO X +6.8
3. Sīms Plangi Mitsubishi Lancer EVO X +15.1
4. Rolands Murakass Mitsubishi Lancer EVO X +21.4
5. Rauls Jētss Ford Fiesta R5 +30.6
6. Markuss Abrams Mitsubishi Lancer EVO X +31.2
7. Jānis Vorobjovs Mitsubishi Lancer EVO X +38.7
8. Radiks Šajmijevs Peugeot 207 S2000 +39.8
9. Jurijs Aršanskis Mitsubishi Lancer EVO VIII +39.9
10. Rainers Auss Mitsubishi Lancer EVO IX +40.2

Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *