Kopvērtējums: LRČ čempioni – Vorobjovs, Sirmacis un Jētss, 2WD kausu iegūt A.Neikšāns

Latvijas rallija čempionāts noslēdzās ar sestdien un svētdien notikušo “Ralliju Latvija 2014”, bet šobrīd ir apkopoti arī visu klašu čempioni.

Latvijas čempioni N4 grupā – Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks

Dramatiski noslēdzās cīņa N4 grupā, kur par čempionu kļuva pilota Jāņa Vorobjova un stūrmaņa Andra Mālnieka ekipāža. Lai atņemtu viņiem pirmo vietu, krievu pilotam Igoram Bulancevam pēdējā posmā bija jāuzvar un “power stage” ātrumposmā jāizcīna vismaz otrā vieta, pie nosacījuma, ka Vorobjovs punktus negūst. Vorobjova ekipāža jau trešajā ātrumposmā avarēja, atstājot visu Bulanceva rokās. Tomēr arī krievam nepaveicās – viņš izstājās priekšpēdējā ātrumposmā, lai gan tobrīd atradās N4 ieskaites vadībā un līdz “power stage” ātrumposmam bija atlicis pavisam nedaudz.

Jāpiemin, ka pēdējā posmā izstājās ne vien Vorobjovs un Bulancevs (viņiem abiem tā ir vienīgā izstāšanās šosezon), kam čempionāta pirmā un otrā vieta, bet arī trešo un ceturto vietu ieguvušie piloti Aleksejs Mersijanovs un Aleksandrs Mihailovs.

Kopvērtējums:

1. Jānis Vorobjovs, 90
2. Igors Bulancevs, 65
3. Aleksejs Mersijanovs, 43
4. Aleksandrs Mihailovs, 37
5. Tarass Kravčenko, 36

Latvijas čempioni R5 grupā – Rauls Jētss/Andruss Toms un Kristo Krāgs

Visneprognozējamākā cīņa par Latvijas čempionu titulu notika R5 grupā, kur pirms pēdējā posma Raulam Jētsam bija tikai 1 punkta pārsvars pār Martinu Samuiti, bet 8 punktus atpalika Vasīlijs Grjazins. Arī Vitauts Šveds un Staņislavs Travņikovs tobrīd līderim zaudēja 8 punktus, taču “Rallijā Latvija 2014” nepiedalījās. Jētss, kurš iepriekšējos posmos bija startējis ar stūrmani Andrusu Tomu, šoreiz cīņā devās ar pieredzējušo Kristo Krāgu, jo Toms vēl turpina ārstēt “Rally Estonia” avārijā gūtās traumas.

Jētss cerības konkurentiem neatstāja, pārliecinoši uzvarot LRČ pēdējā posma absolūtajā ieskaitē un nodrošinot titulu. Samuiti jau sākumā pievīla bremzes, kas lika zaudēt daudz laika, un tāpat arī Grjazins nespēja noturēties cīņā, lai gan vairākos ātrumposmos, sevišķi uz asfalta, demonstrēja uzvarētāja cienīgu sniegumu. Jētsam uzvara čempionātā, bet Samuitim tomēr izdevās finišēt un nosargāt otro vietu no Grjazina.

Kopvērtējums:

1. Rauls Jētss, 67
2. Martins Samuitis, 54
3. Vasīlijs Grjazins, 51.5
4. Mārtiņš Svilis, 40
5. Vitauts Šveds, 34

Latvijas čempioni R2 grupā – Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs

R2 grupā Latvijas čempions bija zināms jau pirms šī posma un trešo gadu pēc kārtas to bija nodrošinājis Ralfs Sirmacis, kopā ar stūrmani Māri Kulšu. Par spīti tehniskām problēmām pirmās dienas izskaņā un nelielai avārijai Cēsu ātrumposmā svētdien, Sirmacis ieguva uzvaru, kamēr Blūms izstājās ātrumkārbas problēmu dēļ, lai gan pirms tam spēja sacensties par pirmo vietu.

Blūma izstāšanās nozīmē to, ka viņam nav izdevies noturēt otro vietu čempionātā – to ar puspunkta pārsvaru “Rallijā Latvija 2014” izrāva Guntis Lielkājis, kurš līdz ar to ir 2014. gada vicečempions.

Kopvērtējums:

1. Ralfs Sirmacis, 122
2. Guntis Lielkājis, 60.5
3. Emīls Blūms, 60
4. Kristaps Feldmanis, 37
5. Daņila Belokoņs, 26

Latvijas kausa ieguvēji 2WD grupā – Andis Neikšāns/Aivis Aizsilnieks

Tikmēr absolūti dramatiski pārvērtās kopvērtējuma tabula 2WD grupā, kur tiek izcīnīts Latvijas kauss. Tur par čempioniem negaidīti kļuva Andis Neikšāns un Aivis Aizsilnieks. Negaidīti, ne tāpēc, ka kāds šaubītos par viņu ātrumu, bet gan tādēļ, ka šī ekipāža startēja tikai pēdējos divos posmos un pirms šī rallija ieņēma vien ceturto vietu.

Samērā pārliecinošā vadībā pirms “Rallija Latvija 2014” atradās Kaspars Kaņeps-Kalniņš, tomēr viņa izstāšanās un iespēja šajā posmā gūt vairāk punktus (par uzvaru ikdienišķo 15 punktu vietā šoreiz piešķīra 25), ļāva pirmo vietu izraut Neikšānam, kurš šajās sacensībās bija fantastiski ātrs un, protams, guva uzvaru 2WD ieskaitē. Sezonas kopvērtējumā viņš tikai ar 2.5 punktu pārsvaru uzveicis Zigurdu Kalniņu, vēl 0.5 punktus tālāk atstājot Edgaru Balodi. Kaņepu-Kalniņu šī neveiksme atbīdījusi no pirmās uz ceturto vietu.

Kopvērtējums:

1. Andis Neikšāns, 45
2. Zigurds Kalniņš, 42.5
3. Edgars Balodis, 42
4. Kaspars Kaņeps-Kalniņš, 39
5. Egidijus Valeiša, 33

Ralfam Sirmacim, paralēli R2 titulam, pārliecinoša uzvara “Junioru” kausā, bet viņa un Blūma pārstāvētajai “LMT Autosporta Akadēmijai” jau pirms pēdējā posma bija garantēta uzvara komandu vērtējumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *