Jētss rallijā “Latvija” cer nodrošināt Latvijas čempiona titulu

Latvijas rallija čempionāta noslēdzošajā posmā “Rallijs Latvija 2014” piedalīsies arī ātrais igauņu pilots Rauls Jētss, kurš šovasar piedzīvoja ļoti smagu avāriju. Viņa mērķis Latvijā būs atgūt ātrumu pēc trīs mēnešu pauzes un nosargāt pirmo vietu R5 ieskaites kopvērtējumā.

Tieši tik ilgs laiks bija nepieciešams, lai sadziedētu traumas, kas tika gūtas Eiropas čempionāta posmā “Rally Estonia”, kad Jētsa pilotētais auto lielā ātrumā izlidoja no trases, ietriecās lielā laukakmenī, momentā apstājoties un apgāžoties uz jumta. Viņa stūrmanis Andruss Toms vēl tagad turpina ārstēšanos, tādēļ Jētsam stenogrammu pagaidām lasa Kristo Krāgs.

Pagājušās nedēļas nogalē abi startēja Igaunijas čempionāta noslēdzošajā posmā Sāremā, izcīnot desmito vietu absolūtajā vērtējumā. Jētss joprojām startē ar “MM Motorsport” komandā sagatavoto “Ford Fiesta R5” automobili un atzīst, ka sadarbība ar jauno stūrmani bijusi laba.

“Pašā sākumā bija mazliet grūti atgūt ierastās sajūtas,” saka Jētss. “Stūrmanis savu darbu ar katru nākamo ātrumposmu darīja arvien labāk. Manam līdzšinējam stūrmanim ir nepieciešams nedaudz ilgāks laiks, lai atlabtu. Turu īkšķus par viņu un ceru, ka viņš drīz atkal būs atpakaļ.”

Jāpiemin, ka Krāgs savulaik braucis kopā ar tādiem slaveniem igauņu rallistiem kā Marko Martins un Georgs Gross.

Sāremā ralliju Jētss izmantoja arī tam, lai labāk sagatavotos rallijam “Latvija”. Šīs sacensības viņam būs svarīgākas, jo Jētss aizvien pretendē uz Latvijas čempiona titulu R5 vērtējumā. Tur Jētss šobrīd ir līderis, tikai par 1 punktu apsteidzot lietuvieti Martinu Samuiti, bet par 8 punktiem mazāk ir trim braucējiem – Vasīlijam Grjazinam, Vitautam Švedam un Staņislavam Travņikovam. Rallijā “Latvija” no šiem sportistiem nebrauks tikai Šveds un Travņikovs.

Vasaras pirmajā pusē Jētss uzvarēja rallijā “Talsi”. Rallijā “Latvija” viņam piešķirts otrais numurs un Jētss būs vienīgais, kurš šajās sacīkstēs startēs ar jaudīgo R5 klases automašīnu. Lai gan izredzes uzvarēt ir ļoti labas, par pirmās vietas gūšanu viņš pagaidām izsakās piesardzīgi.

“Ideja ir parādīt tādu sniegumu, kurā nebūtu kļūdu,” viņš saka. “Tā kā situācija mums ir ļoti laba, galvenais ir atgūties pēc ieilgušās pauzes.”

Info: rally.ee / ewrc.cz

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *