Ivars Vasaraudzis uzvar rallijā „Sigulda”

Info: LMT Latvijas rallija čempionāta preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Kā jau iepriekš tika prognozēts, LMT Latvijas čempionāta un kausa izcīņas autorallijā otrais posms – rallijs „Sigulda 2007″ – bija viens no pēdējo gadu neparedzamākajiem autorallijiem. Favorītu avārijas, iespaidīgie soda laiki un vienkārši konkurēt nespēja dāvāja aizraujošu cīņu.

Lai gan pirms sacensībām tika prognozēts, ka pārliecinošas uzvaras izcīnīs „Skandi Auto Rallija Komandas” ekipāžas Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis un Maits Merilo/Pēps Kallaste ar WRC klases spēkratiem, šis pareģojums nepiepildījās. Merilo izrādījās vājāks par Latvijas vadošajiem rallistiem, bet Vasaraudzis bija pārliecinoši ātrākais deviņos no desmit ātrumposmiem, izņemot otro dopu, kurā zaudēja vairāk nekā divas minūtes. Iemesls – Vasaraudzis savu Mitsubishi Lancer WRC iestūrēja sniegā, piedzina ar sniegu pilnu radiatoru, kā rezultātā auto zaudēja jaudu un jau pieminētās dārgās minūtes.

Tālāk cīņa par uzvaru risinājās starp Jāni Vorobjovu/Gunti Ervaldu, Ivaru Cauni/Vladimiru Barinovu un sacīkstes lielāko pārsteigumu – Andi Neikšānu/Pēteri Dzirkalu. Turklāt šim trijniekam ātrumposmu pa ātrumposmam tuvojās Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis. Cīņa atrisinājās pēdējos četros ātrumposmos – Vasaraudzis konkurentus panāca un apdzina, Vorobjova pieredze pārspēja Neikšāna jaunību un Ivara Caunes/Vladimira Barinova ekipāža nopelnīja divas soda minūtes. Tātad pirmais trijnieks šajā rallijā bija sekojošs – Vasaraudzis, Vorobjovs, Neikšāns.

N4 klasē labāko trijnieku sastādīja Vorobjovs, Neikšāns un Aivis Egle/Normunds Aizkalns, bet uzreiz aiz tā palika Raimonds Strokšs/Anrijs Jesse, Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis un Matīss Mežaks/Arnis Ronis.Tomēr rezultātus apstiprinās žūrija pēc automašīnu detalizētas pārbaudes.

A Plus kategorijā, kur notiek Latvijas kausa izcīņa, aiz Ivara Vasaraudža palika Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks, Maits Merilo/Pēps Kallaste, Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds, Ivars Caune/Vladimirs Barinovs un Kaspars Šimkus/Armands Šimkus.

N3 klasē, kurā arī notiek Latvijas čempionāts, atkal nepārspējami bija Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs, uzvarot visos ātrumposmos. Tālākās vietas ieņēma Jānis Kārkliņš/Jānis Krastiņš, Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis, Arvis Vecvagars/Ainārs Kalniņš un Dans Leščs/Jānis Vīksna. Klasē AL2000 finišēja četras ekipāžas sekojošā secībā – Aivars Kivkucāns/Veno Sietiņš, Gintars Ozoliņš/Māris Spēlmanis, Aivo Tamms/Normunds Kokins un Normunds Verbelis/Igors Bartaščenoks.

Par rallija lielākajiem neveiksminiekiem uzskatāmi čempionāta AL2000 klases līderi Egils Īle/Māris Īle, kuri avarēja pēdējā ātrumposmā, kā arī N4 klases līderi Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons, kuru auto motors neizturēja pirmajā ātrumposmā.

Pilni sacensību rezultāti atrodami internetā – www.autorally.lv. Nākamais LMT Latvijas čempionāta autorallijā posms – rallijs „Talsi” – notiks maija beigās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *