Igors Levjatovs – par ralliju Rāzna

Info: Sagatavoja un no krievu valodas tulkoja Natālija Tišina

Igors Levjatovs – cilvēks, kas sācis savu rallista karjeru 1969. gadā un bijis aktīvs sportists, vēlāk PSRS rallija komandas treneris, Krievijas Automobiļu federācijas komitejas priekšsēdētājs un Ziemeļeiropas zonas federācijas valdes loceklis. Levjatovu atpazīst visi, kas kaut kādā veidā ir saistīti ar autosportu. Viņš ir pielicis roku ļoti daudzu rallija sacensību organizēšanā, tieši tādēļ, šis leģendārais cilvēks tika ielūgts uz ralliju „Rāzna 2007″, kā trases leģendas veidotājs un sacensību vadītājs.

Mēs nolēmām uzzināt, ko domā sporta meistars – rallija leģenda par topošo ralliju „Rāzna 2007″….

Igors Levjatovs: „ Piedāvājumu kļūt par sacensību vadītāju pieņēmu ar lielāko prieku, jo es nodarbojos ar ralliju organizēšanu nu jau 30 gadus, faktiski tas ir kļuvis par manu dzīves sastāvdaļu. Tā kā es bieži esmu Latvijas čempionāta posmos, tad dzirdēju par Latvijas rallistu vēlmēm – iepazīt jaunus valsts reģionus. Un Latgale, cik man zināms, vēl nebija apgūta jaunajai rallistu paaudzei.

Šajā reģionā esmu bijis jau PSRS laikos. Runā, ka šeit pat notikuši daži PSRS čempionāta posmi, bet es diemžēl to neatceros. Tā nu ir sanācis….

Kad mēs sākām veidot trasi, es sapratu – tā noteikti nebija kļūda, ka pieņēmu šo piedāvājumu. Strādājot pirms tam ar karti, bija redzams, ka reģionam ir ļoti attīstīts ceļu „tīkls” un tas, ko es ieraudzīju dabā, attaisnoja visas cerības. Līkumu daudzveidība, reljefs, tramplīni un viss tas, ko pierasts saukt par īstu rallija trasi, šeit ir lielā daudzumā. Uz kādu laiku vispār var aizmirst Somiju, kuru ir pieņemts saukt par rallija valsti – šeit, Latgalē, ir daudz kā līdzīga Somijas trasēm, un ne sliktāk…

Latgales ceļi ir ļoti viltīgi, tāpēc lai veiktu ātrumposmus, uzrādot labus rezultātus, dalībniekiem būs jāliek lietā visa sava meistarība. Lai uzvarētu šajās sacensībās, braucējiem vajadzēs likt lietā visu sakrāto pieredzi, neapšaubāmi arī iesācējiem būs ļoti interesanti pārbaudīt savu braukšanas prasmi un iegūt neatņemamu rallija pieredzi.

Rallijam „Rāzna 2007″, kas tiek rīkots šī gada jūlija beigās, būs komercrallija statuss, bet domājot par rallija nākotni, esmu pārliecināts, ka tādai trasei obligāti jābūt Latvijas čempionāta kalendārā.

Rallija trases veidošanā ir iesaistīti vieni no labākajiem un pieredzējušākajiem rallija sporta resursiem Latvijā. Un, ja ar sportisko sacensību daļu viss ir skaidrs, tad paša pasākuma organizatoram tas tomēr ir pirmais mēģinājums rallija organizēšanā. Labo ceļu dēļ Latgales rallijam ir lielas perspektīvas – te ir labākās iespējas rallija trases izveidei Latvijā. Liels pluss ir skaistas ainavas un neskaitāmi daudz ezeru – pati daba ir kā radīta rallijam. Pēc tam iespējams šeit rīkot arī ziemas sacensības, jo arī ziemas rallijs Latgalē būtu īsta dāvana sportistiem un līdzjutējiem.

Dzīvosim – redzēsim….

Vēlu rallija „Rāzna 2007″ organizatoriem veiksmīgu sacensību rīkošanu!!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *